reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze szpitalne i porodówkowe opowieści :-D

Kasia20021 Ja go w pierwszej kolejności odrzuciłam, chociaż gdyby coś sie działo z maluszkiem to chyba jednak najlepiej do nich jechać, bo pod względem maluszków mają najlepszą opiekę, reszta to niestety dno...
Ja też należę pod ten szpital, ale będę rodzić w żeromskim, inne mi nie podeszły...
 
reklama
ja wybrałam Rydygiera na temat żeromskiego niezbyt dobre opinie tez słyszałam ale nie wiem bo tam nigdy nie byłam wiec nic nie mówie bo nie wiem. Co do kopernika to owszem maja najlepszy sprzet dla dzieciaczkow ale co z tego skoro wszystko takie do kitu i szpital i personel i wgl to jest jedna wielka tragedia ten caly kopernik...
 
wgl to jest jedna wielka tragedia ten caly kopernik...
Może nie cały, niektóre inne oddziały szpitala są w porządku, ale porodówka faktycznie nie cieszy się dobrą opinią - też Kopernika odrzuciłam w przedbiegach, chyba żeby się coś z dzieciaczkiem działo, odpukać.
O Żeromskim słyszałam sporo pozytywnych opinii.
 
Bachucha- ja sie na temat żeromskiego nie wypowiadam bo byłam tylko tam raz i to jeszcze na odwiedzinach wiec nie wypowiadam sie wiem tyle co ludzie mówią i piszą na róznych forach wiec nie wiem. Ja tam mam wybrany Rydygiera i tyle nie chce nic zmieniać:)
 
koleżanka rodziła w zeromskim 4 tyg temu i jest bardzo zadowolona, poza tym poznałam tam położne i mam też lekarza więc nie szukam innego szpitala, zreszta wszystko zależy od tego co jest wazne dla kazdej z nas, te rzeczy które są dla mnie ważne podczas porodu i po są respektowane lub stosowane w żeromskim i dlatego wybrałam ten szpital, ja znowu słyszałam niezbyt dobre opinie o rydygierze, aczkolwiek też tam nie byłam wiec ciężko sie wypowiadać
 
baby_55- no widzisz ja znowu spędziłam tydzień na rydygiera na patologii ciąży i jestem bardzo zadowolona z tego szpitala ogólnie rydygier ma dobre opinie o lekarzach i położnych podczas porodu ale problem jest w tych położnych od dzieci bo dokarmiają bez naszej wiedzy i trzeba sie o to upominac zeby nie dokarmiali no i niektore są niesympatyczne bo nawet nie chca pomóc przy karmieniu ale ogólnie jest spoko tam:) ja ogolnie jestem zadowolona z tego szpitala;)
 
Ja się wypowiadam o tyle, o ile coś wiem, a nie ukrywam, że głównie z opowieści krewnych i znajomych - bo też od pewnego czasu wypytuje i zbieram opinie o różnych krakowskich porodówkach. O Rydygierze dotychczas nie słyszałam niemal nic, ani złego ani dobrego, wiec w tym temacie z kolei się nie wypowiem, za to o Żeromskim sporo dobrego słyszałam. Jednakże dla mnie oba te szpitale, podobnie jak Ujastek, są bardzo daleko. Tj. Ja bym jeszcze samochodem dojechała pewnie bez problemu, ale moje rodzina, która na pewno będzie chciała poznać nowego członka rodziny nie miałaby łatwo z dojazdem. Sama się jeszcze waham gdzie ostatecznie wyląduję :szok:
 
ja na rydygiera mam strasznie daleko ale co zrobić nie pojde do zadnego innego bo do zadnego nie mam zaufania ani nic bo po szpitalach sie nie szwędam. Chociaż myslalam w ostatecznosci o siemiradzkim ale nie jednak nie...
 
Ja mam też dość daleko do żeromskiego, bo mieszkam na ruczaju wiec całe miasto mam do przejechania, ale sprawdziliśmy i spokojnie 30 min. o każdej porze autostradą dojeżdżamy, a co do rodziny to ja powiedziałam wszystkim, ze nie życzę sobie odwiedzin w szpitalu, tylko Ja mąż i maleństwo, nikt więcej, a odwiedziny dopiero w domu jak się ułożymy z maluszkiem i wszystkim, więc dojazdy innych do szpitala mnie nie interesują.
Dla mnie kwestia dokarmiania w szpitalu jest bezdyskusyjna, nie i koniec, dlatgeo też bardzo zwracałam uwagę na to przy wyborze szpitala, a poza tym, ważne jest też przystawianie do piersi po porodzie (chcę na ok. 2 godz. w sali porodowej), ochrona krocza, wybór pozycji do porodu i kwestia lewatywy, wiele szpitali narzuca to rodzącej, a J chce miec w tym temacie mozliwość wyboru, bo to Ja rodzę a nie położne za mnie i to mnie ma byc wygodnie i mam się czuć komfortowo, na tyle na ile to możliwe
 
reklama
Cześć, trochę Was podczytuje a Wasza rozmowa bardzo mnie zainteresowała, ponieważ sama rodziłam pierwszego syna w Rydygierze a większość moich koleżanek w Żeromskim i powiem Wam szczerze, że obydwa szpitala są na bardzo wysokim poziomie zarówno personelu jak i wyposażenia dla dzieciaczków. Niestety nie pamiętam czy w Żeromskim dokarmiaja czy nie, wiem natomiast, że w Rydygierze tego nie robią!!jak jest problem z laktacją to wtedy każą przywieść laktator tatusiowi i w ten sposób pobudzać laktację. Teraz będę rodzić w Siemiradzkim, bo akurat zmieniając lekarza prowadzącego (z Rydygiera z-ca ordynatora na normalną z Siemiradzkiego) chciałam też zmienić szpital, bo akurat mój małżonek ma uzasadnione awersje do pani doktor, zresztą ja również, bo spędziłam tam na patologii 21 dni, najdłuższych i najgorszych w moim życiu :( a synka i tak urodziłam 16 dni po terminie.
 
Do góry