reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze ukochane skarby już na świecie

No juz lepiej zapalenie zeszlo ale nadala bola mnie brodawki i otoczki przy pierwszym wlozeniu do buzki maluszka mam nadzje ze to wkoncu minie. I karmienie to naprawde nie jest takie hop siup a laktator jest niezbedny i kazdy zalgly pokarm po karmieniu trzeba sciagnac teraz juz wiem.:-)
 
reklama
Ja sie martwie, ze wlasnie nie zauwaze zastoju pokarmu i potem bede miala zapalenie piersi.
laktator juz mam i nie zawaham sie go uzyc ;-)
czyli jak tylko jest nadmiar pokarmu - w 3 dobie czy jakos tak- to trzeba odciagac nadmiar pokarmu, po karmieniu dzidzi (tak?), ale czy to nie bedzie powodowalo dalszej nadmiernej produkcji mleczka?

Niczko,
jak piersi robia sie twarde to ściągasz tyle pokarmu aby poczuć ulgę, czasami wystarczy odciągnąć 50ml. Ponadto polecam zimne okłady na cycuchy, naprawde pomaga:tak:
 
Jeżeli chodzi o cycuchy to moje są tak wielkie że przesada a jeżeli chodzi o nadmiar pokarmu to to się czuje,cycuchy są pełne,ciężkie i twarde i jak się ściagnie to odrazu zbiorniczki lżejsze ;-) mnie w szpitalu bolało jak maluch siorbał cycucha bo praktycznie sama siara leciała i niewiele jej było,a we wtorek wyszliśmy do domQ i już wieczorkiem pojawiło się mleczko i odkąd jest pokarm to wogóle nic a nic mnie nie boli,ani jak mały je,ani jak ściagam ... położna mówiła że dopiero gdzieś za 2 tyg to się napąpują cycuchy jeszcze bardziej ...

MONICZKO biedna ty,to się namęczyłaś i nacierpiałaś .... :-(
 
kurcze Anula nie strasz ze cycuchy moga byc jeszcze wieksze :szok: ja myslalam ze 3-4 dzien jest najgorszy:tak: u mnie teraz jest ok,mleczka duzo ale mam problem z jednym sutkiem bo jest troszke wklesniety i mala denerwuje sie bo musi sie troszke natrudzic zeby go dobrze wyciagnac:tak: smiesznie jest ,bo jak leci duzo mleczka to Emilka idzie na latwizne i chce sama brodawke oblizywac:-) :-) no a pierwsze dni byly okropne-bolalo jakby ktos mi wrzatek wylal na brodawki:szok: balam sie podac piers ale mezus mnie wspieral i nie odpuscilam:-D :tak:
 
A MAMUŚKI WIDZE ŻE MILCZĄ ...HOP HOP CO U WAS I WASZYCH MALUSZQW ??
JAK SIĘ CZUJECIE ?? JAK SOBIE RADZICIE I WOGÓLE ... ??

MÓJ KUBUNIO WŁAŚNIE SOBIE SŁODKO ŚPIOSZKA,BYŁ DZIŚ NA WIELKANOCNYM ŚNIADANQ U PRABABCI HEHE A POTEM NA SPACERQ ...NIEDŁUGO BĘDZIEMY SIĘ KĄPAĆ-TO UWIELBIA NAJBARDZIEJ :-)
OGÓLNIE TO JEST BARDZO GRZECZNIUTKI,JE CORAZ TO WIĘCEJ I CO NAJGORSZE NIE NAJADA SIĘ MOIM MLECZKIEM I MUSZE GO DOKARMIAĆ BUUU :-( W NOCY BUDZI SIĘ TYLKO DWA RAZY NA JEDZONKO :tak:

MONICZKO A JAK ALUNIA ??
ANUSIA A TWOJA ALUNIA ... ??
SAMI JAK SYNUŚ ??
SZMINA JAK KRUSZYNA ...?? PRZYBIERA NA WADZE ??

MADZIALLENKA NAM SIĘ "ROZPAKOWAŁA" TERAZ CZEKAMY AŻ WRÓCI DO DOMCIU NO I WIKI TEŻ ... :-)
 
Anulka mój syneczek też się budzi dwa razy w nocy na jedzonko :tak: ale dzisiaj coś strasznie nam płakał i tak z dwie godzinki nie mógł zasnąc. Dzień to prawie cały prześpi i nic go nie rusza - on chyba lubi jak muzyczka gra i ogólnie jak jest głośno - bo w nocy jest cisza i chyba jemu to już nie pasuje. Też już zajada coraz więcej. A w wodzie pluskac sie lubi zato przebierac nie zabardzo.
Mam wrażenie że już troszke urósł ten mój skarbek - w środe albo w czwartek idziemy na wizyte do lekarza to zostanie zważony i zobaczymy:-)

Dzisiaj byliśmy na pierwszym spacerku i spał sobie słodziutko, pępuszek juz prawie odpadł i wczoraj położna była na chwilke i powiedziała, że ładnie się goi.
a co u reszty maluszków?? buziaczki dla nich :-)
 
reklama
U nas pępuszek odpadł tydzień temu i już jest ok. Mała generalnie jest grzeczna, ładnie śpi w nocy, przerwy w spaniu ma w dzień i niech tak zostanie:tak: . Bardzo lubi sie kąpać i oczywiście sysać cycunia. Na szczęście mam tyle pokarmu, ze nie muszę jej dokarmiać i oby tak zostało:tak: . Na pierwszy spacerek mieliśmy iść dziś ale cały dzień pada:-( , więc narazie się tylko wietrzymy przy otwartym oknie. Niestety starsza córcia coraz częściej okazuję swoją zazdrość, więc jak mała śpi muszę więcej czasu poświęcać tej starszej i stąd mniej czasu, zeby coś do Was skrobnąć...
 
Do góry