reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty,badania i USG :)

Drobi to faktycznie bardzo krótkie zwolnienie Ci dał lekarz, ja miałam mniej więcej co 3-4 tyg. zależy jak wizyta wypadała. Teraz jak miałam 1.04 to dał mi do terminu czyli do 16.04, a na szpital idę dopiero 18, czyli mam eden dzien przerwy, ale już dzwoniłam do kadr i powiedzieli że jak będe składac o macierzynski to żebym wypisała po prostu od 17
.
image.png
 
reklama
A dziewczyny,które mają najniższą krajową i już przeszły na macierzyński? Na 80% wszystko czy najpierw na 100% a potem na 60%?
Bo ja wyczytałam że macierzyński 20 tyg. i 6 tyg rodzicielskiego lepiej złożyć na 100%, a 26 tygodni rodzicielskiego na 60% i wtedy będzie musiał zus wypłacić do tego 1000 zł co to weszło w tym roku. Orientuje się któraś może?
image.png
 
Madzia z tego co ja czytałam to ten 1000 zł to dostają tylko bezrobotni i osoby na smieciówkach. Jesli jesteś zatrudniona na umowe o pracę to nic nie dadzą.
 
Wydaje mi sie podobnie jak Lusindzie z tym 1000.

Ja tez mam jak Drobi zwolnienia od wizyty do wizyty czyli ck mniej wiecej 2 tyg i mam rozrzut w pensjach nawet po kilkaset zl miesiecznie bo czasami juz nie zdarza rozliczyc zwilnienia jak do nich dotrze i mam placone za czesc miesiaca a w kolejnym dopiero to zalegle. Generalnie wkurza mnie to bo nigdy nie wiem ile wplynie kasy w danym miesiacu ale teraz na koniec kwietnia bede miala ostatni przelew za zwolnienie i mam zamiar policzyc wszystkie wplywy czy mi sie zgadza mniej wiecej srednia z miesiecy na zwolnieniu.
No ale Drobi twoja ksiegowa to jakas wyjatkowa, mojej nie przyszloby do glowy placic za cos do przodu i to jakas kwote z kosmosu bo jej sie za malo wydaje. Ksiegowa z niej jak z koziej d....traba[emoji6]
 
Wyrównanie do 1000 zł mają wszyscy nawet matki na działalności gospodarczej o ile ich macierzynski jest mniejszy niż ta kwota. Nie wiem tylko jak to się ma do podziału 100% a 60 %
 
No własnie dziewczyny chodzi o to , że mnie umowa się kończy z dniem porodu, to tak jakby będe już bezrobotna. W zasadzie to chyba jeszcze będe musiała zadzwonic raz do kadr i może on mi to wytłumaczy :) Ale dziękuje za odpowiedzi :)
image.png
 
reklama
Do góry