reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty, badania i USG

reklama
Trochę to dziwne bo jest to badanie obowiązkowe i bezpłatne na NFZ. Każda ciężarna powinna mieć test obciążenia 75 g glukozy (w 24.–28. tygodniu ciąży).

Z lekarzami bywa różnie ja osobiście upomniałabym się o takie badanie.
 
Dokładnie Miłka, lepkiej wiedzieć więcej i podpytac lekarza. A tak poza tym, to tylko ludzie i może się zdarzyć, że najzwyczajniej zapomną, mając wiele pacjentek jedna po drugiej...

Napisane na Tab2A7-10F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja za trzy tyg ide zbadac ta glukoze..w necie pisza glupoty bo wczoraj czytalam o tym i pisali na wielu stronach, ze nie trzeba byc na czczo i tak ludzia w glowach mieszają dla mnie to nie byloby sensu z takim badaniem po najedzeniu
 
chodzę prywatnie i z córką pytałam o to czy mam zrobić i tak jak pisałam wcześniej lekarka stwierdziła, że nie ma sensu, dopytam teraz jeszcze raz, akurat mojej lekarce ufam a na to czy jest refundowane czy nierefundowane to jakoś nie patrzę, pierwszą ciążę zaczęłam prowadzić na nfz właśnie dla badań i była masakra, w sumie nawet mi karty ciąży nie założyli, bo położna przyjmowała w inne dni co lekarz... chyba w 12 tygodniu zrezygnowałam
 
ja też chodziłam w pierwszej ciąży prywatnie do ordynatora i połowy badań mi nie zlecał :rolleyes2:

jest obowiązkowy wykaz badań w ciąży i tego osobiście bym się trzymała a nie widzimisie lekarza, bo lekarz to tylko człowiek :sorry:

no ale każdy robi jak uważa
 
Tekila, u mnie szyjka ma 4cm długości;)
Co do badania krzywej to ja nie chciałabym tego robić... jak będę musiała to pewnie po kolejnej wizycie, a mam ją 8 czerwca.
 
reklama
Dziewczyny polecam poczytać standard opieki okołoporodowej. Warto znać swoje prawa i obowiązki lekarzy.
A to, że na początku ciąży wyniki glukozy były dobre , nie znaczy, że będą dobre po połowie ciąży. Więc to też nie nasze widzi mi się czy chce iść czy nie chcę. Do tego badanie jest mocno demonizowane, a nie jest tak źle ;)

Napisane na SM-A500FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry