reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty i zdjecia usg

Nikitka - nie stresuj się!
Mój maluch też ponoć wielkością nie grzeszy i w piątek czeka mnie powtórka z usg- czy urosło powyżej 2 kg i czy przepływy ok. Ale na ostatnim przepływy były w normie, więc się staram nie nakręcać niepotrzebnie - dziecku i tak w ten sposób nie pomogę.
Trzeba wziąć pod uwagę, że wszystkie usg mają po prostu jakiś program do przeliczania wymiarów na masę ciała i to wcale nie musi funkcjonować najpoprawniej. Ile razy się zdarza, że dziewczyny mają usg 2 dni prze porodem i waga urodzeniowa sporo odbiega od tej wyliczonej na usg.
Poza tym - nie wszyscy muszą być ogromni. Ja duża przy porodzie nie byłam, więc mam prawo i mniejsze dzidzi urodzić.
Myślę, że jak przepływy oki i łożysko - to taki urok dziecka i już. A wcale nie wiadomo, czy w przyszłości nie nadrobi :tak:
 
reklama
nikitka dokładnie nie przejmuj się usg, tyle jest przypadków że się aparat myli że ho ho.. moja siostra miała mieć chłopca 3100 a miała 3800 ;) a znowuż znajoma mi mówiła że córka jej urodziła sn 4500 i to w 55 minut!! :)
 
Nikita niczym się nie przejmuj- waga wg USG to naprawdę bardzo umowna sprawa. Ja jak pojechałam rodzić Tosię to przy przyjęciu lekarka powiedziała mi, że mała waży 3100- 3200, a urodziła się 4000g, tak, że różnica naprawdę spora:tak:
 
Nikita ja moge tylko tyle dodac, ze dzieciaczki sa teraz bardzo posciskane w brzusiach i trudno tak naprawde porobic wiarygodne pomiary... U mnie coprawda przeszacowali troche wage w druga strone, ale nie ma co sie zamartwiac na zapas...Zreszta ja mialam ogromny brzuch, duzo wod i bylo latwiej sie nie pomylic, a jednak tak dokladnie wagi nie umieli podac:) A zreszta nawet jak sie kurczaczek urodzi, to na pewno szybko nadrobi straty po drugiej stronie brzusia, a widocznie po mamusi dzieciatko drobnej budowy jest:tak:
 
Nikitka nie stresuj się, na pewno jest wszystko ok, jak przepływy i wszystko ok, to jest dobrze!! Tak jak dziewczyny piszą nie można patrzyć ślepo w usg, bo na prawdę bardzo wiele pomyłek jest w kwestii wagi dzieci

a ja się wkurzyłam bo miałam iść do gina za 3 tyg. od ostatniej wizyty czyli 6 października, a dziś dzwonię się zarejestrować i mam wizytę dopiero 13 października :/ bo gin ma urlop do 11 :/
 
już mi lżej o niebo! Dzieki dziewczyny jesteście niezastąpione! Jeśli USG strzela się nawet o 0,5kg to jest nadzieja :). Na następne USG nie nastawiam się już na konkretną wagę i przyjmę wszystko ze stoickim spokojem :) , no może nie wszystko ale większość :). Ciekawa jestem z jaką faktycznie wagą się urodzi :)
 
No i ja po wizycie...Tak sie stresowalam a mala calkiem calkiem sobie wazy, bo 3 kg:)a lekarz mowil ze bedzie drobna a ja sie niepotrzebnie martwilam....kazdy sie moze mylic... glowka bardzo nisko ale szyjka choc krotka i miekka to bez rozwarcia, mam sie trzymac tego terminu z om czyli 2.10. na usg bylo widac jak mala cwiczy oddychanie;)
 
Nikitka nie boj zaby. tak jak dziewczyny pisza, nie wszystko mozna dokladnie oszacowac, a tym bardziej wage. glowa do gory!

Anulka ooo, to ladnie przybrala dzidzia! moze maly pulpecik bedzie :-D gratuluje pomyslnej wizyty
 
reklama
Do góry