reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty i zdjęcia USG :)

reklama
sieczunia - no właśnie zwykle te silniejsze leki odstawia się ok. 36 tyg... więc nie wiem czemu... może jakąś mini dawkę bierzesz? a może u Ciebie jakoś jest potrzeba jak najdłuższego donoszenia?? nie mówił nic? np. przy cukrzycy chyba lepiej nie rodzić nawet 2 tyg. wcześniej... a może Twój gin woli na 100% Cię przetrzymać do 38 bo ma taką zasadę? nie wiem..
 
moniamonia, mój synuś w 33 tc miał niecałe 2 kg i lekarz mówił, że to jak najbardziej w normie, więc jak na 34 tc Twój maluszek wcale nie jest taki mały :)

Ja mam wizytę dzisiaj wieczorem i już nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę moje małe słoneczko :) Też macie taki lekki stresik przed każdą wizytą?
 
sieczunia - no właśnie zwykle te silniejsze leki odstawia się ok. 36 tyg... więc nie wiem czemu... może jakąś mini dawkę bierzesz? a może u Ciebie jakoś jest potrzeba jak najdłuższego donoszenia?? nie mówił nic? np. przy cukrzycy chyba lepiej nie rodzić nawet 2 tyg. wcześniej... a może Twój gin woli na 100% Cię przetrzymać do 38 bo ma taką zasadę? nie wiem..


no właśnie biore 1 tabletkę 4 razy dziennie, moim zdaniem to duza dawka:crazy: wszędzie czytam, że się odstawia w 37 tc te leki... w niedzielę jadę do szpitala na usg i obejrzeć porodówkę, może tamten lekarz coś powie... znajoma położna też się zdziwiła, że mam jeszcze brać:eek: a wskazania były takie, że skurcze powodowały skracanie się szyjki no i musiałam leżeć...


Daphne, ja też zawsze mam stresa... trzymam kciuki za Twoją wizytę:)
 
sieczunia.. nie wiem jak dynamicznie skracała Ci się szyjka?? ale mi się powoli z 36 mm w 30 tyg., przez 31 mm w 32 tyg., 29 mm w 34 tyg. a teraz w 36 jest jeszcze mniej, ale jest zamknięta... i zalecenia od 32 tyg. mam aby leżeć tylko jak się mega napina brzuch (bo to u mnie było powodem brania fenoterolu od 26 tyg. ciąży... ale ja brałam 4 x 1/2 tabletki)... a teraz od poniedziałku mam chodzić na spacery coraz więcej. Dziś zrobiłam 2 km i czuję się fantastycznie. Skonsultuj się z innym lekarzem najlepiej. Na własną rękę nie odstawiaj - każdy przypadek jest inny.
 
sieczunia.. nie wiem jak dynamicznie skracała Ci się szyjka?? ale mi się powoli z 36 mm w 30 tyg., przez 31 mm w 32 tyg., 29 mm w 34 tyg. a teraz w 36 jest jeszcze mniej, ale jest zamknięta... i zalecenia od 32 tyg. mam aby leżeć tylko jak się mega napina brzuch (bo to u mnie było powodem brania fenoterolu od 26 tyg. ciąży... ale ja brałam 4 x 1/2 tabletki)... a teraz od poniedziałku mam chodzić na spacery coraz więcej. Dziś zrobiłam 2 km i czuję się fantastycznie. Skonsultuj się z innym lekarzem najlepiej. Na własną rękę nie odstawiaj - każdy przypadek jest inny.

u mnie w 32 tyg. na rutynowej kontroli okazało się, że moja szyjka ma 1,79 mm także b. krótka, na szczęście zamknieta- nakaz leżenia i fenoterol... od jutra już będę starała się wrócić pomału do formy.
 
reklama
moniamonia, mój synuś w 33 tc miał niecałe 2 kg i lekarz mówił, że to jak najbardziej w normie, więc jak na 34 tc Twój maluszek wcale nie jest taki mały :)

Ja mam wizytę dzisiaj wieczorem i już nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę moje małe słoneczko :) Też macie taki lekki stresik przed każdą wizytą?

Dzięki Daphne, staram się nie przejmować, 2 kg to już coś, poza tym mamy jeszcze trochę czasu ;) Czekamy na relację z Twojej wizyty :)
 
Do góry