reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty: terminy, zdjęcia USG, wyniki

Anncka on jest ułożony główką w dół.
Cholera źle spojrzałam i mam lekarza dopiero 6.10..
Lekarz mi powiedział że dzieci układają się główką w dół 2 tygodnie przed porodem więc coś mi tu kręci... Dlatego jakiś niepokój czuje bo każdy co innego mowi..
Misia mój Antek od 22tc był główką tak nisko ,że żadne usg nie było w stanie załapać główki,główka była przy samym kanale rodnym a urodziłam 12dni po terminie,więc nic się nie denerwuj kochana.
 
reklama
Wiec tak pierwszy poród miednicowy na 100% cc, jeśli pierwszy był sn to drugi miednicowy może być sn pod warunkiem że drugie mniejsze od pierwszego wytyczne związku ginekologów i kogoś tam. Kiedyś tu dla Ulenka chyba link wstawialam ze wszystkimi wytycznymi do cc i o tym też było ale teraz z telefonu nie znajdę tego linka.
 
wiecie co , co do porodu drugiego, jak dziecko miednicowe ułożenie ma, to jak go urodzisz to decyduje lekarz, jeden powie że robią cc a inny że rodzimy sn to zależy na kogo się trafi na porodówce .
 

misia - twój synek waży tyle co mój :) A który ty masz tc? Ja też z usg mam na 25.11. dobrze, że wszystko ok. Mój mały już od miesiąca jest ułożony główką w dół. Mówi się że ok 30 tc się tak przekręcają dzidziusie, ale każda ciąża inna i może być wcześniej lub później.
 
U mnie JUla cały czas leżała główką do dołu Aniela do pewnego czasu też ale od 1.5 miesiąca główką do góry jedyny plus że nie musze latać do toalety co pięć min. Nigdy w życiu nie zgodzę się rodzić jej rodzić naturalnie jak się nie przekręci, a moja matka jak była z moim bratem w ciąży to była 2 jej ciąża miała też ułożone dziecko główką do góry to jej położna go przekręciła że był główka do dołu przy porodzie bół podobno nie do opisania tylko nie pamiętam jak ona to zrobiła chyba nie tak jak myślę że łapsko tam wsadziła:no:
 
Kar to co piszesz to prawda czytałam o takich przypadkach i owszem łapka do środka ale dzisiaj już nie ma tak doświadczonych położnych jak cc jest tak łatwo dostępne i dzisiaj już się takich rzeczy nie robi za duże ryzyko zaplatania w Pepowine.
Eli tak jak pisałam może a nie musi wiele zależy od doświadczenia lekarza położnika i indywidualnego przypadku rodzącej ja tylko podałam jakie są ogólne wytyczne.
 
Kochane byłam wczoraj na wizycie :) 100 % córcia :) waży 1780 g :)zdrowa jak rybka :) co do tych moich ucisków na podbrzusze to normalne dzidzius uciska wszystko :)nastepna wizyta 29.10 :)
 
reklama
My już po :)
Piotruś jest ewidentnie chłopcem ;) swoją męskość ukazał, ale buzi nie chciał ;( Skrzyżował łapki i się cały zasłonił, tak więc czaszka sprawdzona ale np. przegrody nosowej nijak nie dało się podejrzeć.
Waga 1330 g, wymiary tydzień na plus.
Z mniej fajnych rzeczy, młody wciąż jest w ułożeniu miednicowym. I ma ciasno w brzuchu :/ Mam nadzieję, że jeszcze zdąży się obrócić. Mamy kontrolować ilość płynu owodniowego, bo u mnie na dolnej granicy.
I tyle :) Fotek nie będzie
 
Do góry