reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty: terminy, zdjęcia USG, wyniki

reklama
Ja też już po wizycie,
Wszystko jest w porządku, maluchy rosną jeden ma 2,7cm a drugi 2,4cm. Serduszka biją ślicznie a rączki i nóżki machają energicznie. Niestety są prawdopodobnie jednokosmówkowe czyli mają jedno łożysko.
następna wizyta za dwa tyg. Zdjęcia nie wklejam bo nie są najlepszej jakości.
 
Moja Antonina :) całe 800g szczęścia :)
ImageUploadedByForum BabyBoom1399409228.557361.jpg
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1399409228.557361.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1399409228.557361.jpg
    23,1 KB · Wyświetleń: 97
Czarna, chodzi o to, że dwoje dzieci podłoczone są do jednego łożyska, W ciąży jednokosmówkowej (jedno łożysko) dodatkowo w około 1/3 przypadków dochodzi do niebezpiecznych powikłań związanych przede wszystkim z nierównomiernym podziałem wspólnego łożyska (selektywne zahamowanie wzrostu jednego płodu - SIUGR) lub nieprawidłowymi połączeniami naczyniowym we wspólnym łożysku, (zespół przetoczenia - TTTS).
Pacjentki z ciążami jednokosmówkowymi wymagają szczególnej opieki, zwłaszcza specjalistycznego nadzoru USG aby jak najwcześniej rozpoznać ewentualne powikłania.
Są też ciąże dwukosmówkowe gdzie każde dziecko ma swoje łożysko
 
Dziewczyny super dzieciaczki malutkie na tych zdjęciach. Teraz nie wrzuciłam ale po następnej wizycie mam nadzieje, że dołączę zdjęcie mojej kruszynki. Marzę o tym!
 
reklama
Do góry