reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania,wyniki,zdjęcia USG)

My bylismy na szepienie zapisani na poprzeni czwartek. Ale szczepienia nie bylo ze wzgledu na brzydkie wodniste i bardzo smierdzace kupki malego. Zaczely sie one po przejsciu z nan pro2 na nan pro3, miala ktoras z waszych pociech podobnie? Kupki byly takie jak dzieci na piersi robia i odpazaly pupe. Dostalismy dicoflor 30 i wrocilismy do mleka poprzedniego i troszke kupy sie poprawily. Lekarz powiedziala ze maly moze zostac na mleku 2 bo juz itak wszystko prawie jje. A szczepienie mamy miec 25, ale mnie nastraszylyscie tymi powiklaniami po szczpieniu. A maly wazy 10.5kg i mierzy 78cm. A w piatek idziemy do ortopedy, ciekawe co powie bo malemu prawa nozka tak od piety leci do srodka, tak dziwnie mu sie wykrzywia.
 
reklama
Ancia ja przeszłam w zeszłym tygodniu z Nan 2 na Nan 3 . Nie zauważyłam żadnych negatywnych objawów poza tym,że w 3 robią się grudki podczas przygotowywania mleka:eek:
 
Ancia ja przeszłam w zeszłym tygodniu z Nan 2 na Nan 3 . Nie zauważyłam żadnych negatywnych objawów poza tym,że w 3 robią się grudki podczas przygotowywania mleka:eek:

Spring dokładnie!! Ta trójka ma zupełnie inną konsystencję niż dwójka, nie wystarczy już samo "wstrząśnięcie" butlą, ja biorę taką łyżeczkę plastikową z końcówką w kształcie jakiegoś zwierzaka, działa jak niezłe mieszadełko i rozpuszcza się całkiem dobrze :)
 
a my juz ponad miesiąc temu przeszliśmy na Nan 3 i żadnych efektów specjalnych tak jak u Ciebie nie było, ale to podobno zależy od dziecka może coś w konsystencji nie odpowiada, i rzeczywiście rozpuszcza sie dużo gorzej niż 2.
Ancia co do nóżek i chodzenia to podobno do 2 lat może nie przypominać to normalnego chodu tylko a to chodzi jak kaczuszka a to na paluszkach, ale oczywiście każdą zauważoną nieprawidłowość lepiej skonsultować bo bywają różne wady.
A mam pytanko u Was mierzą dzieci podczas badania kontrolnego??? Bo u nas to tylko wagę sprawdzają i obwód główki i klatki piersiowej bo powiedzieli że i tak dobrze go nie zmierzą bo za mały jest ..... a chciałabym wiedzieć ile to moje słonko ma wzrostu.... choć mniej więcej a ważymy 10,4
 
Ancia ja przeszłam w zeszłym tygodniu z Nan 2 na Nan 3 . Nie zauważyłam żadnych negatywnych objawów poza tym,że w 3 robią się grudki podczas przygotowywania mleka:eek:

No dokładnie! przy pierwszym opakowaniu to sie zastanawiałam, czy przypadkiem nie kupiłam zepsutego mleka.. tym bardziej, że akurat wyhaczylam w aptece podwójne opakowanie za 3 złote..

Madiu, u mnie też nie mierzą dzieci
 
Pabellko jak się kupuje mleka za 3 zł?? :D

Madiu u mnie chyba mierzą jeśli dziecko samodzielnie stoi, to majątaką miarkę pod ścianą, ale przekonam się dopiero pod koniec miesiąca przy szczepieniu.. Ostatecznie sama postawię sobie tam Janka i go zmierzę, kto mi zabroni :p
 
mo właśnie wpadłam na pomysł i postawiłam małego w drzwiach zrobiłam kropkę na futrynie i zmierzyłam i wyszlo mi 79 cm tylko to nie jest taki dokładny pomiar i jak sobie zobaczyłam na siatkach to jesteśmy na 50 centylu.... a jak był mały to ze wzrostem był powyżej 90 a z wagą tak koło 70 z tego co pamiętam

Ancia poszukałam i znalazłam artykuł na temat stópek (gdzieś czytałam wcześniej ale troszkę inny ale tamtego nie mogę znaleźć http://babyonline.pl/pampers_12-36_rozwoj_ruchu_artykul,5867.html
 
Ostatnia edycja:
Pabellko jak się kupuje mleka za 3 zł?? :D

Sama się zdziwiłam, jak zobaczyłam cenę :-D Przypadkiem trafiłam w aptece na wyprzedaż artykułów z krótką datą ważności. Kupiłam Nan3 przeceniony z 25 złotych na 3 i dużą puszkę Enfamila za 10 złotych zamiast 52.
A na następny dzień, pośród półek z kosmetykami w Tesco odkryłam kosz z przecenionymi produktami, m.in. Nan tańszy o połowę ze względu na pognieciony kartonik.. Jak w końcu będę zmuszona kupić mleko w pełnej cenie to chyba się rozpłaczę ;-):-D
 
reklama
Do góry