reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania,wyniki,zdjęcia USG)

witam Was wszystkie, mam nadzieje ze zostanę z Wami do listopada :)
a więc dziś miałam kolejne USG, na którym było widać bijące serduszko a zarodeczek ma 9mm.
Ale wg OM to byłby 7 tydzień " z groszami" ale USG pokazało wiek ciąży na 6t6d czyli troszkę za mały.:szok:
Jestem cholernie przewrażliwiona moje poprzednie 2 ciąze zakończyły się mniej więcej na tym samym etapie.

Jakiej wielkości są Wasze fasolinki? czy myślicie ze maluch nadgoni?:-(
nie masz sie czym martwic bo 6t6d to akurat koniec 7tc:) czyli skonczony 6tyydzien i 6dzien siodmego tygodnia:)
 
reklama
witam Was wszystkie, mam nadzieje ze zostanę z Wami do listopada :)
a więc dziś miałam kolejne USG, na którym było widać bijące serduszko a zarodeczek ma 9mm.
Ale wg OM to byłby 7 tydzień " z groszami" ale USG pokazało wiek ciąży na 6t6d czyli troszkę za mały.:szok:
Jestem cholernie przewrażliwiona moje poprzednie 2 ciąze zakończyły się mniej więcej na tym samym etapie.

Jakiej wielkości są Wasze fasolinki? czy myślicie ze maluch nadgoni?:-(
nie martw się :)) mojej koleżance przez całą ciążę lekarz mówił że dziecko jest za małe jak na swój wiek ,no i ona się strasznie przejmowała a urodziła prawie 3800g czyli wcale nie tak mało ;)
 
pysiolona wydaje mi sie ze 9mm dziecko w 7TC jest jak najbardziej w porzadku :) Moj Maciek na pierwszym USG mial 8mm w 8TC a urodzil sie "wielki chłopak" :D
 
No a dzis wizyta u nowego gina, a raczej Pani gin tym razem :tak:


Nie dowiem się pewnie nic czego bym nie wiedziała. USG nie wykona mi od razu. To bedzie wizyta czysto poglądowa :-D Ja pooglądam ją żeby wiedzieć czy jest z kim pogadac ;-) Ona moze zajrzy do mnie żeby zapisać cos w swojej nowej karcie.
 
A ja się stresuję trochę przed jutrem, bo mam USG :) A przecież jeszcze nikt mi ciąży nie potwierdził, tylko betka przyrośnięta te dwa tygodnie temu. Ale nie mogę się doczekać aż zobaczę moje malutkie :D
 
A ja byłam dziś znów u lekarza po skierowanie na badania krew itp...

Przy okazji mnie zbadał (USG nie robił, bo robił tydzień temu...) i powiedział, że jest ok...

Następna wizyta 26-go... (już bym chciała widzieć co tam jak tam... :-p)
 
reklama
ponko bedzie ok :-) Czekamy na realacje.

Wiem ze wizja USG stresuje :tak:

Wczoraj bylam u nowej Pani gin i nie wiedzialam czy maja w gabinecie USG czy nie, aloe na mysl o tym ze mogla mi zrobic USG od razu to czulam stresa :-p
Niestety gabinet nie wyposarzony w USG wiec musze sie zapisac w innej przychodni - dostalam skierowanie.

A tak poza tym....
Pani doktor młodziutka :-D ale to dla mnie lepiej bo przynajmniej nie postepuje tak stereotypowo jak starsi lekarze. Bardzo sympatyczna i po raz pierwszy zdarzylo mi sie aby lekarz pomogl zejsc z fotela podajac rękę :shocked2:
Skierowanie na odczyn wassermana mam bo wczesniej gin zapomnial mi to dac poza standardowymi badanimi krwi.

No i teraz lista lekow sie poszerzyla :tak:
Czyli tak jak w pierwszej ciazy biore - na zmiane Prenatal Complex i Feminatal Metafiolin. Przy tym zestawie witamin moge juz nie brac Folika, ale stwierdzila ze nie zaszkodzi, wiec wyłykal opakowanie :tak:.
Dodatkowo Luteina 2 razy dziennie dopochwowo 2 tabl.
Oraz MgB6 aż 3 razy dziennie (tak samo w pierwszej ciazy), ze wzgledu na skurcze macicy ktore chyba opuszcza mnie po porodzie
 
Do góry