reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza i zdjęcia usg

reklama
Dzisiaj zrobiłam jeszcze jeden teścik dokładnie po tygodniu od pierwszego tym razem paskowy i dwie grube krechy!!!
poziomki - jeszcze 4 dni :tak::tak::tak:
 
Dziewczyny, ja właśnie wracam z izby przyjęć od lekarza. Wczoraj wieczorem zaczęłam plamić. Miałam robione usg i wyszło, że pęcherzyk ciążowy jest ale nie widać zarodka. Muszę za 7 dni znów zrobić, jeśli zarodka nie będzie, jest to tzw. puste jajo, czyli ciąży nie ma. W takim przypadku moge tez w ciągu tego tyg zacząć krwawic, czyli poronić. Nie jest fajnie, ale cóż tak czasami bywa.
 
Trina jeszcze nic pewnego, leż i odpoczywaj, sama wiesz co robić :-) To bardzo wczesna ciąża (może być ciut młodsza niż wynika z terminu @) i ma prawo nie być widać jeszcze zarodka. Trzymam mocno kciuki, żeby się maleństwo na usg pokazało jak najszybciej!
 
Dziewczyny, ja właśnie wracam z izby przyjęć od lekarza. Wczoraj wieczorem zaczęłam plamić. Miałam robione usg i wyszło, że pęcherzyk ciążowy jest ale nie widać zarodka. Muszę za 7 dni znów zrobić, jeśli zarodka nie będzie, jest to tzw. puste jajo, czyli ciąży nie ma. W takim przypadku moge tez w ciągu tego tyg zacząć krwawic, czyli poronić. Nie jest fajnie, ale cóż tak czasami bywa.

Trina - przykro mi, nie wiem nawet co Ci napisać (nie wiedziałam, że może być "puste jajo":szok:???). Ale może jeszcze wszystko będzie dobrze. Dbaj o siebie i staraj się nie nosić synka. Trzymaj się!!
 
Motylku może i jest dość częstym zjawiskiem.
Szczęściem w nieszczęściu jest, gdy można samoistnie poronić taki pęcherz, wtedy nawet miesiąc po można spokojnie starać się o maleństwo i zwykle kolejna ciąża jest już prawidłowa, nie trzeba też łyżeczkować co opóźnia gojenie. Czasem zarodek przestaje się rozwijać (z powodu wad, nieprawidłowego podziału itd) w efekcie zostaje puste jajo i praktycznie do końca 1 trymestru nie można tego wykluczyć.

Ale bardzo często lekarze wyszukują puste jajo zdecydowanie za wcześnie. Trzeba co kilka dni powtarzać usg żeby mieć absolutną pewność. Czynnik ludzki i niedoskonałość sprzętu, plus brak badań np. beta HCG (dobrze jest upewnić się, czy wynik bety jest zgodny z wiekiem ciąży i czy po dwóch dniach przyrasta prawidłowo) i niepotrzebnie straszą kobiety.
 
reklama
Motylku może i jest dość częstym zjawiskiem.
Szczęściem w nieszczęściu jest, gdy można samoistnie poronić taki pęcherz, wtedy nawet miesiąc po można spokojnie starać się o maleństwo i zwykle kolejna ciąża jest już prawidłowa, nie trzeba też łyżeczkować co opóźnia gojenie. Czasem zarodek przestaje się rozwijać (z powodu wad, nieprawidłowego podziału itd) w efekcie zostaje puste jajo i praktycznie do końca 1 trymestru nie można tego wykluczyć.

Ale bardzo często lekarze wyszukują puste jajo zdecydowanie za wcześnie. Trzeba co kilka dni powtarzać usg żeby mieć absolutną pewność. Czynnik ludzki i niedoskonałość sprzętu, plus brak badań np. beta HCG (dobrze jest upewnić się, czy wynik bety jest zgodny z wiekiem ciąży i czy po dwóch dniach przyrasta prawidłowo) i niepotrzebnie straszą kobiety.



Dzięki za informację. :szok: teraz troszkę mnie nastraszyłaś, ale lepiej wiedzieć o takich ewentualnościach...
ja nawet bHCG nie robiłam, tylko ten test... ale trudno, co ma być, to będzie, wola NIEBA. Na razie czuję się bardzo dobrze, więc nie będę panikować. Poczekam na wizytę u gina.

wczoraj popękały mi kąciki ust :/ , chyba już mi brakuje witamin. Nie będę z tym czekać na gina, sama kupię jakiś kompleks witamin dla ciężarnych.
Dziewczyny, a wy oprócz kwasu foliowego coś bierzecie??
 
Ostatnia edycja:
Do góry