reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza, usg - bez komentarza.

reklama
Wizyta w 19t1d, z dzieciątkiem wszystko ok jak na ten tydzień. Waży 299g. Jednak prawdopodobnie córeczka :-) ssała grzecznie kciuk przez całe badanie :-)
 

Załączniki

  • 1400140590041.jpg
    1400140590041.jpg
    15,3 KB · Wyświetleń: 251
Zdjęcie wkleję później bo niestety mam kiepski aparat w telefonie.

Zatem przestawiam wyniki badania połówkowego: Dzidziuś znajduje się w położeniu miednicowym. serducho w normie, bilo 140 FHR czyli miarowo, budowa mozgu dobra, serca prawidłowa-cztery komory, kręgosłup, nerki ok, uwidocznione kończyny, brzuszek, pęcherz moczowy.

Wyniki pomiarów: BDP 4,58 cm, HC 16,92, AC 14, 64 cm i FL 3,08 cm.

Przypuszczalna masa plodu obliczona na podstawie powyższych pomiarów: 310 g (tłuścioszek :p )

Wiek ciąży 19, 5 (więc nawet wyprzedziłam po raz pierwszy o 2 wiek na podstawie OM )

Płeć: Córka :rolleyes:
 
u nas 18 tydzien i 3 dzień:) synuś wszystko ma na swoim miejscu i oby dalej zdrowo rósł:)

do zdjęcia się pięknie tylkiem ustawił wieć zdjecie mamy tylko od d.. strony;p

na dzień dzisiejszy ma 14 cm
 
Kas - ja byłam w sobotę na szybkim usg, my mamy piękne zdjęcie ze strzałką na jajeczka, bo ja tam siusiaka nie widziałam:-D Żadnych wymiarów nie znam, bo tylko podejrzeliśmy czy wszystko ok. Martwi mnie trochę, że leży centralnie w poprzek, głowa z lewej, nóżki z prawej:-(
 
pscółka i spółka

my tez tylko na chwilke podejrzelismy czy ok a co do tego jak lezy to tez w poprzek na brzuszku z jednaj strony glowka z drugien nozki ale bardzo sie wierci i przemieszka po calym brzucholu.. a do zdjecia to sie ustawil że aż pani dr się zdziwiła bo pieknie pokazał co ma... ja tam tez nic nie widzialam co jak co ale cos wystaje;p ja pewnosc bede miala jak sie urodzi;p
 
Usg miałam 8.05.2014 r. na 19 tc i wyszło u maleństwa niedomykalność zastawki. Lekarz sugerował że może to być od infekcji zatok i gardła którą przechodziłam. Zalecił wyleczyć sie i przyjść za tydzień. Od rodzinnego dostałam antybiotyk i zwolnienie na tydzień. Po tygodniu 15.05. na 20 tc poszliśmy jeszcze raz na USG z echo serca i dopplerem. I niestety zdiagnozowano niedomykalność zastawki trójdzielnej. Całe szczęście żadnej innej wady nie ma po za niedomykalnością. Lekarz powiedział, że są duże szanse, że do końca ciąży po niedomykalności nie będzie śladu. I mamy być spokojni. Najważniejsze, że maluch dobrze się rozwija i wszystkie inne parametry są prawidłowe i w normie jak na 20 tc. Dalej niestety została pępowina dwunaczyniowa. Potwierdzone na 100 % że będzie dziewczynka :) Malutka szacunkowo waży ok. 338 g :) Następne USG ok. 28-30 tc. W czwartek idę do swoje prowadzącej ciąże i zobaczymy o ona jeszcze nam powie,​
 
Ja byłam na wizycie 26.05. Był to 19 tc 2d. Z dzidziusiem wszytsko dobrze. Ważył tego dnia ok 300 g. Myślałam, że poznam płeć, jednak dzieciątko tajemnicze jest i nie chciało pokazać :( może na następnym usg już się dowiemy.
 
Wizyta w 21t6d. Córcia będzie to już pewne, nie mieliśmy wątpliwości :-) grzecznie leżała i majstrowala cały czas coś przy buzi :-) wszystkie parametry i organy w porządku :-) no i nos ewidentnie po tacie kluska ;-)
 
reklama
po wczorajszym usg już wiemy, że mamy synka;))) Nasze przeczucia się niespełiły, ale jesteśmy mega szczęśliwi;))) Dzidzi waży około 300 g;) ehh;)
 
Do góry