reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza, usg - bez komentarza.

Wiem że to ma być wątek bez komentarzy (szczerze to nie rozumiem dlaczego), ale to jest silniejsze ode mnie i chce wszystkim mamą pogratulować udanych wizyt :-) trochę zazdroszczę :-)
 
reklama
Byłam dzisiaj u lekarza - ciąża potwierdzona, termin mam na 10.10, chociaż wg drugiego badania wyszło dzień później... :eek: 6 mm, było serduszko, ale mam na siebie uważać i brać kwas foliowy ;-)
Jak często macie wizyty?
Lekarz kazał mi robić już plan porodu, wyprawkę itd. - nie za wcześnie? Strasznie się zdziwiłam... :szok:
 
Wizytę miałam wczoraj 20.02 i była to moja druga wizyta ciążowa. Na pierwszej lekarz tylko potwierdził ciążę robiąc krótkie zewnętrzne badanie USG. Teraz też o dziwo zrobił tylko zewnętrzne (choć myślałam, że będzie wewnątrz i że będzie "ręcznie" badał) ale dla mnie to ok bo ręczne badania wcale przecież do najprzyjemniejszych nie należą :/

No ale do rzeczy: lekarz zrobił więc USG, Maluszek ma już 13 mm i zdrowo rośnie :-) Wg OM był to 7t 6d, a termin został wyznaczony wstępnie na 04.10.

Lekarz zlecił wykonanie badań morfologii, moczu i glukozy i powiedział że reszta później. Toxo i różyczkę miałam akurat aktualne sprzed 3 m-cy i uznał że nie będziemy powtarzać.

Następna wizyta 22.03 więc za cały miesiąc i będziemy wtedy już robić te nieinwazyjne badania prenatalne (będzie to jakiś 12 tydzień).

Co jeszcze? Widzieliśmy bijące serduszko i lekarz sam stwierdził że jest to "piękny widok" :-)

I jeszcze fotka

USG.jpg
 

Załączniki

  • USG.jpg
    USG.jpg
    31,5 KB · Wyświetleń: 640
Byłam na usg. W łaciny jest nieregularny(splaszczony) pecherzyk. Jest serduszko baaardzo slabe. Lekarz powiedział ze albo poleci albo sie utrzyma. Pęcherzyka zoltkowego nie widać a zarodek jest mniejszy niż na poprzednim usg
 
I ja po wizycie.

Skierowanie na USG ciąży i piersi. Badania krwi, moczu i nawet progesteron mi zlecił. Generalnie jestem zadowolona.
Aha, kazał też zapisać się do stomatologa! O zgrozo! :-p
USG 10.03 chyba,że uda się jakoś wcześniej termin ogarnąć.
 
Ja po wizycie w końcu zaczęłam się cieszyć ciążą :-)
na usg widać zarodek i bijące serduszko!! :-) :-)
wszystkie badanie jak najbardziej w porządku , tylko progesteron za niski :-( i dlatego miałam plamienia, za 2 tygodnie mam jeszcze sprawdzić progesteron i na wizyte 11 marca. :tak:
 
reklama
Witam
Wizyta 24.02. Niestety beż badania USG. jedynie badanie dwuręczne. Ale ciąża potwierdzona, chociaż pani doktor powiedziała że macica mała. Zleciła badania (morfologia, mocz, grupa krwi, HIV, glukoza, WR). UsG niestety dopiero 15.04, a kolejna wizyta 17 marca. Trochę martwi mnie brak USG. A jeśli lekarz pomylił się.
 
Do góry