reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarzy, badania, USG i porady.

kamilka87

Majowe mamy'08
Dołączył(a)
30 Październik 2007
Postów
5 171
Miasto
kielce
Wiemy już ze będzie dzidziuś. Pierwszy krok za nami czyli testy:-) Teraz pora na nasze wizyty u lekarza:tak:
 
reklama
Ja mam 1-szą wizytę na 11 marca. Może to troche wcześnie ale mam tą cholerną niedoczynność i im wcześniej tym lepiej ;-)
 
annie to faktycznie im szybciej tym lepiej :tak: ja jak odbiore synka to ide sie zapisac na przyszły tydzien. ale ja tez takl wczesnie poniewaz mam miesniaki i mialam problemy w 1 ciazy wiec musze sie dowiedziec co zrobic zeby ich teraz uniknac ze strony medycznej:tak:
 
A ja do ginekologa wybieram się 21 marca. Mam również niedoczynność tarczycy i Hashimoto, w związku z tym endokrynologa odwiedziłam w pierwszej kolejności.
W pierwszej ciąży też poszłam tak wcześnie do ginekologa, ale dziś wiem, że nie było warto. Ginekolog zaczyna traktować ciąże poważnie jak bije serduszko, a ono bije koło 7 tygodnia.
 
Zapisalam sie na przyszly tydzien we wtorek . Ale w innej przychodni terminu nie bylo do pazdziernika:confused::eek::eek:
 
Wy to macie dobrze dziewczyny. Tutaj powaznie ciaze traktuja dopiero jak jest 12 tc . Wtedy jest pierwsze usg robione. Nie ma czegos takiego jak leki na podtrzymanie chyba ze przy invitro. Na szczescie ja mam dupka z pl od lekarza wiec zazywac mam do do konca 12go tygodnia. Wyobrazcie sobie ze u mnie wyglada to tak ze we wtorek bylam w przychodni kazali mi przyniesc mocz do zbadania bo mi nie woerza na slowo zanioslam mocz w srode rano wyniki jutro popoludniu dopiero beda . Smiech na sali. Jak wyjdzie pozytywny mam wypelnic formularz do poloznej bo to ona tutaj prowadzi ciaze. Nie masz wogole kontaktu z ginekologiem chyba ze dzieje sie cos mega zlego. Pierwsza wizyta kiedy polozna przychodzi do Ciebie do domu bo tak to wyglada jest w okolicach 7/8 tygodnia kiedy wazy Cie mierzy Ci cisnienie i daje skierowanie na badania krwi podstawowe. Na szczescie ja jestem uprzywilejowana po tym co przeszlam wiec powinno udac sie zrobic usg wczesniej :) no zobaczymy :) badzmy dobrej mysli :)
 
Wizyta u ginekologa umówiona na 21.03, będzie przełom 7 i 8 tygodnia, a więc serduszko będzie można zobaczyć :) Już nie mogę się doczekać:)
 
Witam wszystkie forumowiczki:) Jestem najprawdopodobniej miedzy 5-6 tygodniem ciąży (liczone od ostatniego okresu), wizytę u ginekologa miałam trzy dni temu i ginekolog po zwykłym badaniu ginekologicznym (nie USG) stwierdził, że jak dla niego to wygląda na 8tydzień ... z niecierpliwością czekam na USG - na szczęście to już we wtorek, bo powiem szczerze, że troszkę się boję, czy to aby na pewno pojedyncza ciąża:))) Poza tym jestem zdziwiona, że ginekolog sam nie zlecił mi badania na BHCG, a jak go o to poprosiłam, to stwierdził, że ciąża na pewno jest, więc po co mi to badanie... swoją drogą bardzo to dziwne, bo chyba, ważne jest jaki jest wynik?? Oczywiście wzięłam od lekarza to skierowanie i idę na badania jutro...
Będe wdzięczna za jakąś poradę...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dzisiaj w nocy strasznie bolalo mnie podbrzusze bardziej po prawej stronie co chwile sie budzilam. Na prawym jajniku mam 11 malych cyst i teraz pytanie czy to on mnie tak meczy ze sie z boku na bok nie moge obrocic.... Zostalam w domu zadzwonilam o 8 rano do przychodni zeby sie umowic . Pani w rejestracji uprzejmie poinformowala mnie ze rejestracja pacjentow zacznie sie o 8:30. Wiec od 8:30 przez 25 minut bezskutecznie probowalam sie dodzwonic . Goraca linia jak w teleturnieju caly czas zajete.... W koncu laskawie sie dodzwonilam i prosze o zarejestrowanie mnie. Pani z recepcji oznajmia ze nie ma juz miejsc na co ja ze jestem w ciazy i mam silne niepokojace bole podbrzusza i czy nie da sie nic zalatwic na co uslyszalam ze Pan Doktor moze mnie skonsultowac telefonicznie. Wysmialam ja i sie rozlaczylam. Co on mi moze przez tel powiedziec. Masakra......

znalazlam prywatna polska klinike i umowilam sie na sobote na badania do ginekologa z usg dopochwowym. Niech zobaczy co sie tam dzieje.....
 
Do góry