reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty, wyniki badań, zdjęcia z USG

Gin fajny, ale w sumie dostałam naganę za to że tak szybko zaszłam pp , on nie jest zwolennikiem takich ciąż. ogólnie określa wiek ciąży na 5-6tc, dał mi znów skierowanie na bhcg bo on ma troche inne normy niż laboratorium które robiło mi wcześniej wyniki, w środę mam znów przyjść po skierowania na badania, mam brać magnez 500gm, raz dziennie i kwas.. ogólnie mam leżeć bo to ciąża wysokiego ryzyka.. nie wiem jak ja mam leżeć, jak przy Radku to nie wchodzi w grę.. no ale bede starac sie nie robic nic co jest nie potrzebne. troche sie ciesze a troche sie martwie..
 
reklama
Gin fajny, ale w sumie dostałam naganę za to że tak szybko zaszłam pp , on nie jest zwolennikiem takich ciąż. ogólnie określa wiek ciąży na 5-6tc, dał mi znów skierowanie na bhcg bo on ma troche inne normy niż laboratorium które robiło mi wcześniej wyniki, w środę mam znów przyjść po skierowania na badania, mam brać magnez 500gm, raz dziennie i kwas.. ogólnie mam leżeć bo to ciąża wysokiego ryzyka.. nie wiem jak ja mam leżeć, jak przy Radku to nie wchodzi w grę.. no ale bede starac sie nie robic nic co jest nie potrzebne. troche sie ciesze a troche sie martwie..

Polscy lekarze własnie mówią, aby czekac około 6miesięcy przed kolejną ciąża pp. czytałam jednak wyniki badań, angielskie chyba, że kobiety które pp zaszły wcześniej niż 4 miesiące po, częściej donaszały kolejne ciąże. więc nie ma co się przejmować.

a dlaczego masz ciążę wysokiego ryzyka?
 
umówiłam się dziś na pierwszą wizytę na wtorek 19.10. Będzie to tylko spotkanie z moim lekarzem prowadzącym, ale już pobiorą mi krew na wszystkie badania. Z racji, że poroniłama dostanę skierowanie na usg.Ciekawa jestem czy dostanę konktretną datę czy sama będę się umawiąć, W każdym razie to ma być 7-8 tydz, także już niedługo,
 
w Irlandii jak widać całkiem inaczej to wygląda. więc trudno powiedzieć.w Polsce właściwie USG jest od razu na wizycie, idzie się od razu do lekarza itd. ja miała USG, to był niec 6 tyg, był zarodek. ale lekarka powiedziała, że badania porobimy jak przyjdę następnym razem, czyli za 2 tyg. coś w rodzaju..jak donoszę to będziemy wydawać państwowe pieniądze na morfologie i siku... bo tyle mi zleci... eh
 
W irl nie zrobią do 12tyg żadnego kroku.
Nawet kiedy ciąża zagrożona to nie robią nic bo uważają że to sama natura decyduje.
Szczęście z nieszczęścia że chcą zobaczyć czy tym razem ciąża sie ulokowala tam gdzie trzeba i czy serucho bije.
 
wielu krajach tak jest, że nie traktuje się poważnie ciąży do 12 tyg. na tym etapie występuje selekcja naturalna... z jednej strony rozumiem...ale jak się jest w ciąży to ma się inne podejście.
 
Fakt z jednej strony to normalne ze natura sama decyduje co sie stanie z ciaza,ale ja sie pod tym wzgledem ciesze ze mieszkam w Pl ze tutaj inaczej p
traktuje sie ciaze na poczatku .
 
kurcze dziewczynki przejrzałam cennik badań które mam wykonać i wyjdzie coś ponad 350 zł.
i chyba w poniedziałek zadzwonie do przychodni i się umowie na wizyte.

jak któraś z was była u lekarza z nfz to na jakie badania dostałyscie skierowanie? bo jak mam dostać tylko na morfologie i mocz to nie ma sensu mi sie rejestrowac.



odnośnie Irlandii to nie rozumiem dlaczego nie pomóc utrzymać ciąży jak jest szansa na donoszenie i urodzenie zdrowego dzieciaka.
 
Dzikuska ja od lekarza na nfz teraz dostalam skierowanie na badanie,morfologia ,V.RL ( nie wiem co jest v :-) ).glikemia,cos tam jeszcze ale nie umiem sie rozczytac i nawet na przeciwciala ,bo ja bede miala konflikt serologiczny,i to wszystko na nfz.

W poprzednich ciazach na wszystko najwazniejsze tez dostawalam skierowania od gina z NFZ :-)
 
reklama
Czesc dziewczyny ciesze sie ze Wwasze wizyty u gina udane:)


My dzis rowniez podgladalismy fasolke:) wszystko ok! no ale serduszka nie widzielismy bo jeszcze za wczesnie...
Dostalam duphaston i witaminy poniewaz mam powazny problem z wypadaniem wlosow...wiec od razu witamnki kazal brac.
Za 3 tygodnie do kontroli...

Tak mysle \czy nie sprobowac tez do tej przychodni zeby przepisali badania...,ale co mam im powiedziec? prosto z mostu?
 
Do góry