reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wrażenia ze szkoły rodzenia

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
joasiah - ale ty będziesz miała chyba cc, to troche inne widoki są :tak::-D
 
reklama
tak wiem ale tak mialam przed porodem z Zuzką
że ogladałam i oglądalam :D
a i jeszcze na TLC porody oglądam aż moj męzul się puka w głowę bo mowię do niego chodz posiedz ze mną zobacz jak kobity cierpią :-D
 
mój B. jak tylko słyszy że odpalam TLC , i zapowiedz " już za chwile , ciąża z zaskoczenia " albo " za chwile , porodówka " ... to słysze jak głośno wzdycha :-Di wtedy wiem żę mam przełączyć :tak:nie chce go stresować przed porodem :-)bo on strasznie się porodu boi ... kurde chyba ostatnio bardziej niż ja :tak:powiedział że w czerwcu mam już spakować torbę , on mi kupi koszule bo on chce wybrać :-) i w ogole wszystkie zakupy on też chce ze mną zrobić .... szaleństwo
 
Ja to bardzo wrażliwa jestem na takie widoki. Poza tym ten wysiłek i to że jest krew i dzidziuś taki zmęczony wychodzi. Chyba wolałabym jednak tego filmu nie ogladać. Zwłaszcza że z mojej perspektywy (i B. w sumie też) i tak nie będzie tego widać.
Dziś były zajęcia jak rozpoznać poród. Położna opowiadała, że w którymś z krakowskich szpitali położne na porodówce pozwalają się poprzytulać żeby poród przyspieszyć. Ciekawe w którym... może w moim ;-) Ale jeśli wszystko naturalnie będzie przebiegać to przed wyjściem do szpitala jeszcze się bzykniemy na zaś ;-)
 
Nooo jakbyś miała perpektywę 4 miesięcznej przymusowej abstynencji to każdy jeden raz jest ważny :-D A jeszcze jak to ma w porodzie pomóc to chyba się nie ma nad czym zastanawiać :-D
 
U mnie wczoraj położna mówiła, o kryzysie 7 cm. Jeśli rodząca mówi, że już ma dość mówi, że nie da rady, że już ma dość i nie urodzi to znaczy, że jest dobrze i zaraz będzie kompletne rozwarcie :-) W szoku jestem, że to wszystko jest tak kompletnie na odwrót niż na zdrowy rozum :-D
 
Jesli chodzi o "porodówke" to mój mężul jak tylko to wlącze to wychodzi z pokoju albo sie wścieka ze jak ja to sobie wyobrażam ze on po tym rodzic ze mną pójdzie:-)
 
my mamy się zastanowić, czy chcemy oglądać ten film z porodu. Podobno drastyczny nie jest więc chyba zobaczymy.
Ta położna do której my chodzimy ma trochę inne podejście do pewnych rzeczy. Np. Powiedziała, że do szpitala mam zabrać majtki flizelinowe a u mnie w szpitalu powiedzieli, że absolutnie nie te z flizeliny tylko siateczkowe albo zwykłe bawełniane, powiedziała też, żeby zabrać ze sobą laktator i odradza te elektryczne, całkowicie odrzuca sudokrem i powiedziała, żeby go nie kupować. Jeśli chodzi o jedzenie zaraz po porodzie to szerzej ma być na kolejnych zajęciach ale wstępnie powiedziała, żeby raczej zrezygnować z mleka i jogurtów, natomiast poleca żółty ser. Podobno w szpitalach mówią znów odwrotnie i bądź tu człowieku mądry
Też było o kryzysie 7 cm, i że należy słuchać położnej i jak mówi nie przeć a nam się bardzo chce to zrobić tak jak ona mówi bo możemy sobie wyrządzić szkodę. Jak się zdarzy taka sytuacja, że nie mozemy przeć to mamy się ułożyć w takiej pozycji aby pośladki były jak najwyżej. tu znalazlłam opis różnych pozycji może Wam się przyda Kalinowska-Przybyłko - Pozycje w I okresie porodu - Forum Zdrowia
 
reklama
Aiwpa powiem Ci, że jakbym wiedziała jaki będzie ten film to bym go nie chciała oglądać. No ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Już jakoś się z tym oswoiłam i chojrak powraca :-D
Nam przede wszystkim położne ze sr mówią, żeby słuchać tych położnych które będą przy porodzie, jeśli chodzi o pozycje, aktywność, parcie.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry