reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wrażenia ze szkoły rodzenia

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

martulka84

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Grudzień 2011
Postów
573
Miasto
kuj-pom
Po wczorajszych pierwszych zajęciach ze szkoły rodzenia postanowiłam się z Wami podzielić swoimi wrażeniami/odczuciami/przemyśleniami.
Zaznaczyć muszę, że szukając szkół rodzenia znajdowałam same płatne w okolicy, więc stwierdziłam, że wolę Małej kupić coś ekstra za tą kaskę a wiedzę zdobyć w Internecie. Jednak przez przypadek – towarzysząc mamie podczas wizyty u jej ginekologa odkryłam tą szkołę.
Są to spotkania dla każdego (nawet nie pytali jak się nazywam i gdzie prowadzę ciążę), zupełnie bezpłatna, w przychodni w małej mieścince (ok. 8 tys. mieszkańców), prowadzona przez przyjezdną panią położną raz w miesiącu. W cyklu co 3 spotkania.
Program ramowy:
1. Etapy ciąży i poród
2. Karmienie, ćwiczenia w ciąży i po
3. Rozwój i pielęgnacja dziecka
W związku z tym, że na spotkaniu byłyśmy tylko we dwie (dziewczyna w 30 tc – drugie jej spotkanie, i ja w 26 tc po raz pierwszy) mogłyśmy sobie wybrać temat zajęć – więc miałyśmy wszystkiego po trochę. J
Wszystko odbyło się bardziej w formie pogadanki niż wykładu Położnej. Przez pierwsze 20 min oglądałyśmy film o etapach ciąży – od owulacji do porodu. Potem położna opowiadała nam o stanach przejściowych noworodka (z tego byłam całkiem zielona – nawet nie wiedziałam, że coś takiego jest), dużo czasu poświęciła również na omówienie pielęgnacji pępuszka noworodka. Uczyłyśmy się także oddychania przeponowego, a na koniec dwugodzinnego spotkania otrzymałyśmy:

A w tej reklamóweczce:

Jeśli chcecie otrzymać taki zestawik skorzystajcie z kawałka reklamówki:

Podsumowując: jeśli macie możliwość wzięcia udziału w szkole rodzenia to moim zdaniem warto. Ja jestem zachwycona, a na następne spotkanie (za miesiąc) zabieram moją koleżankę, która jest teraz w 18 tc i siostrę, która będzie mi towarzyszyć podczas porodu jeśli się nie wystraszy.
 
reklama
oo martulka dzięki za założenie wątku :tak:
ja odpuszczam szkołę rodzenia, to chętnie sobie poczytam o wrażeniach i nowinkach :tak::tak:
 
Ja też niestety odpuszczam bo koszt to 500 zł więc odpada. Ale z chęcią poczytam czego się dowiadujecie:) Wszelkie rady mile widziane:) Super gratisy Martulko:) Przydadzą się:)
 
Hej dziewczyny! A w zadnym szpitalu w Waszej miejscowosci lub w przychodni nie ma za darmo? Ja w poniedziałek idę się zapisać do szkoly w szpitalu na Zaspie i jestona calkowicie za darmo. Zajecia mają odbywać się przez 2,5 miesiaca, chyba dwa razy w tygodniu, wiec mysle ze moze byc fajnie. Moja kolezanka, ktora rodzila 2 lata temu, tez w Gdansku, chodzila za darmo do szkoly rodzenia w swojej przychodni i tez byla bardzo zadowolona:)
 
Dziewczyny: pierwsza informacja warta zapamiętania: STANY PRZEJŚCIOWE NOWORODKA tu przystępnie scharakteryzowane: Stany przejściowe noworodka | Porady Położnej
ania-aneczka te moje spotkania prowadzi właścicielka Brzdąc tyle, że faktycznie w BDG trzeba jej zapłacić a w tej mojej pipidówce mam za darmo :-D A może taki półśrodek by Was interesował? http://www.lagodnerodzenie.pl/index.php?page=newsreader&lang=pl&news=56 stówka to nie pięć ;-)
ann-87 a tu: http://www.aktywnamama.com.pl/index.php?page=szkola ??
 
Ostatnia edycja:
My z mężem będziemy chodzić na szkołę rodzenia przy szpitalu w którym będziemy rodzić. Czekam tylko na telefon ze szkoły z terminem kiedy mamy przyjść ale jak się umawiałam to mi powiedziano że już niedługo bo tworzą grupę. nie mogę się doczekać. Moja koleżanka tam chodziła i mówiła że świetna sprawa więc myślę że też będę zadowolona :-)
 
martulka - mieliśmy iść do tej aktywnej mamy, ale jak moja położna usłyszała, że się tam wybieram to nam bardzo, ale to bardzo mocno odradziła, stwierdziliśmy że aż tak bardzo nam to wszystko potrzebne nie jest! ale tak jak mówię, chętnie poczytam o czymś wartościowym! :)
 
Hej dziewczyny! A w zadnym szpitalu w Waszej miejscowosci lub w przychodni nie ma za darmo? Ja w poniedziałek idę się zapisać do szkoly w szpitalu na Zaspie i jestona calkowicie za darmo. Zajecia mają odbywać się przez 2,5 miesiaca, chyba dwa razy w tygodniu, wiec mysle ze moze byc fajnie. Moja kolezanka, ktora rodzila 2 lata temu, tez w Gdansku, chodzila za darmo do szkoly rodzenia w swojej przychodni i tez byla bardzo zadowolona:)

Ja 10 kwietnia mam dostać "pozwolnenie " od lekarza na takie zajęcia i też wybieram się na Zaspę :) !! napisz czy jest fajnie , a może uda nam się trafić do jednej grupy ! :)
 
reklama
My wybieramy się od 03.04. na zajęcia w szpitalu gdzie będe rodzić. u nas taka przyjemnośc kosztuje 300 zł, ale jakoś chyba pewniej będe się czuła mając to za sobą i zaznajamiając się choć minimalnie z oddziałem.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry