reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wrażenia ze szkoły rodzenia

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
reklama
Ja też nie mam zamiaru Małego kąpać codziennie. Gosi nie kąpałam i nic jej się nie stało. Myta była oczywiście codziennie, dupkę to nawet kilka razy ;-). Na początku zresztą dzieko posiada warstwę ochronną na ciele i nie powinno się jej zmywać.
B. bał sie bardzo kąpać Małą, pierwszy raz ją wykąpał jak miała 3 miesiące! zazwyczaj mi towarzyszył, nalewał wodę itp ale dziekiem zajmowałam sie ja. Na początku tez byłam przerażona, ale to naprawdę przychdzi samo:tak:.
Mamcia rodziców mam podobynych, też mieszkaliśmy z nimi, ale sie nei wtrącali, jak poprosiłam zawsze pomogli. Takie podejście jest naprawdę super:tak:
 
Wczoraj na sr położna też nam mówiła, że w nowym standardzie nei kąpie się dziecka codziennie :confused: i że nawet w szpitalach ostatnio już nikt maluchów codziennie nei kąpie
Ale jakoś nei jestem przekonana
 
Na początku zresztą dzieko posiada warstwę ochronną na ciele i nie powinno się jej zmywać.

Ta warstwa ochronna jest tylko kilka dni po porodzie ;-) i tak je potem położne zmyją po 1-2 dobach , bo to się na tym kurz osadza i bród i to się zmywa ;-) więc ta warstwa ochronna - najlepszy natłuszczacz jest 2-3 dni ;) później już tego nie ma ...
 
u nas tez na sr mówili że nie kąpie się codziennie tylko w miarę potrzeb, ale trzeba do tego podejśc poprostu zdroworozsadkowo, kiedyś była zalecana codzienna kapiel, teraz nie, za chwilę pewnie znów będzie
 
Wg położnej z naszej szkoły rodzenia niby powinno się kąpać codziennie ale jak np jeden dzień się nie wykąpie to nic się nie stanie, ona ma zasadę, że niemowlę ma pachnieć, w jakimś artykule też było napisane, że jak się jest zmęczonym to nie ma co zgrywać bohatera i kąpać tylko lepiej zastosować tzw kąpiel na sucho a następnego dnia tradycyjną
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry