reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wyprawki dla maluchów

Wracając do tematu baby showerow to uważam, ze to znakomity sposób na wyprawke. Mieszkam w stanach i byłam już na 3 takich. Kumpela bądź krltos z rodziny je organizował oczywiście zasze w grę wchodzą tylko kobiet, bo mężczyźni nie maja prawa wstępu. Zreszta sami się tam nie pchają, bo wiedza o czym się tam rozmawia i to ich odstrasza. Dwa razy byłam w restauracje a raz w domu ale zawsze to jest niespodzianka dla mamusi. Co prawda taka mam wie, ze będzie taka impra, bo wcześniej się registruje w sklepie dziecięcym robiąc listę prezentów, ale przynajmniej nie wie kiedy i gdzie. Ogólnie fajna sprawa, bo wiesz ze co byś nie kupiła to mama będzie zadowolona no i oczywiście nikt Cię nie zmusza do kupowania prezentów powzej Twojej kieszeni, bo na liście są rzeczy od misia do spania po lozeczko wiec każdy wybiera prezent na który go stać. Ja nie moge się doczekać już swojego i sama się zarejestrowalam już w takim sklepie. Może trochę wcześnie ale to taki ekscytujace:(
apr list to słyszałam, ze wbrew pozorom podgrzewacz do chusteczek do dupki jest przydatny, bo dziecko nie płacze jak je podcierasz. Czy uzywalyscie coś takiego??
 
reklama
Nadzieja ja właśnie pomyślałam o tej imprezce oglądając kilka filmów dokumentalnych o porodach w stanach. Tam każdy taką robił. Myślę, że moja siostra będzie zachwycona organizując coś takiego, my uwielbiamy takie rzeczy:) Niespodzianki, wymyslanki itp. Na ostatnie urodziny brata same napisałyśmy scenariusz wymyslonej przez nas bajki, oczywiście cała wierszem, i zrobiłyśmy mu teatrzyk:) Ja byłam księciem i panią z TV, siostra smokiem i narratorem, a mój mąż księżniczką:) Wyszło rewelacyjnie, więc organizacja takiej imprezki to "małe piwo":)
 
Tort wygląda pięknie... nawet niezła cena:) Tylko nie wiem jak z wysyłką, hehe :) Zdązy dojść promem na święta?? :)
Przedstawienie wyszło super ale mieliśmy niesamowity ubaw, bo wszystko odbyło się w restauracji, obok normalnych gości, którzy kompletnie zgłupieli i nie wiedzilieli co się dzieje:) Szczególne brawa zebrał mój mąż-księżniczka - 195cm, 120 kg wciśnięty w różową sukienkę... :)
 
podgrzewacz do chusteczek ? lol ale się uśmiałam :)
my nie chcemy wielu rzeczy kupować, mamy znajomych ktorzy sa świezo po noworodku i za ich rada nie będziemy zagracać mieszkania niepotrzebnymi rzeczami :)
 
Ja mam cholernie zimne dlonie wiec to nie wchodzi w grę ;). Moja koleżanka tez się z tego śmiała jak dostała go na prezent a pote okazało się, ze jest bardzo przydatny
 
Pomysł z imprezą super, nawet bez listy, zresztą 3 tyg. przed terminem wypadają moje imieniny a zawsze na nie robiłam babską imprezę :-)
Co do rzeczy dla dziecka gł. przewijaka - w tym momencie nie mam siły szukać na Allegro - ale myślałam o takim na kółkach, z półeczkami na dole który pod spodem ma wanienkę czyli 2 w 1, z ok. 200 zł ( są i za 500 ). Łóżeczko dostałam i nie nadaje się do przewijaka, odnośnie dużego łóżka w sypialni to też je mam ale też uważam że mi kręgosłup szybko poleci. Z tych samych względów nie chcę wstawiać dziecięcej wanienki do dużej wanny, a nie mam miejsca aby tą wanienkę stawiać na jakiejś przyjaznej wysokości w odpowiednim dla Młodego/Młodej otoczeniu. A przy okazji na dole będzie miejsce na pieluszki i inne utensylia do przewijania i pielęgnacji.
 
To wygląda np tak Łóżeczko turystyczne BabyOno z przewijakiem (1343739388) - Aukcje internetowe Allegro
Podaję tylko przykład, nie mam pojęcia co to za łóżeczko i ja chcę zupełnie inne, wzięłąm tylko pierwsze lepsze żeby ci pokazać. Nie musisz się wtedy schylać, a maleńswto przewija się co chwile.

Ja mam dokładnie takie łóżeczko i jest fajne. Tym samym odpadnie mi kupno drugiego łóżeczka :-) Do mam, które będą chciały na stałe do pokoiku dziecka zakupić turystyczne łóżeczko to polecam kupno do tego normalnego materacyka, bo w turystycznym to jest taka mata i na dłuższą metę to nie jest raczej dobre dla kręgosłupa. A przewijak to naprawde super sprawa. Najlepiej jest jak można go umieścić w łazience. Ja tak mam i uważam, że to najlepsze rozwiązanie.

Nadzieja podgrzewacz do chusteczek. Pierwsze słyszę. Uważam, że to zbędny gadżet, który tylko będzie zajmował miejsce. Tak samo specjalny kosz na zużyte pampersy...
 
reklama
Do góry