reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

nasze zainteresowania

reklama

Nikita84

Mamusia Kubusia
Dołączył(a)
24 Wrzesień 2009
Postów
6 620
Miasto
śląskie
Ozdoby na choinkę:Gwiazda 3D

Potrzebne: Ładny gruby karton lub brystol, szablon gwiazdy najlepiej sześcioramiennej, nożyczki, nitka do zawieszania, ozdoby
Na brystolu narysuj gwiazdę i wytnij. Pozaginaj według wzory i przyklej lub przewlecz nitkę. Gwiazdę można udekorować brokatem, przykleić cekiny lub inne ozdoby.
 

Załączniki

 • star_d.jpg
  star_d.jpg
  18,2 KB · Wyświetleń: 112

Nikita84

Mamusia Kubusia
Dołączył(a)
24 Wrzesień 2009
Postów
6 620
Miasto
śląskie
Złote szyszki i orzechy

Potrzebne będą:
Szyszki, orzechy włoskie lub ziemne w skorupkach, złota farba w sprayu, nitka, klej na gorąco (taki w pistolecie z wtyczką)
Zbieramy pod drzewami iglastymi ładne szyszki i kładziemy na gorącym kaloryferze żeby się rozwinęły.
Rozkładamy na balkonie, tarasie, werandzie lub podłodze w garażu gazetę. Rozkładamy na niej orzechy i szyszki, pryskamy złotą farbą. Dobrze jest zakryć twarz maseczką albo jakąś szmatką żeby nie wdychać farby. Czekamy na wyschnięcie, odwracamy na drugą stronę i ponownie malujemy.
Złotą wstążkę tniemy na kawałki i wiążemy z nich kokardki. Dobrze jest najpierw związać ładną kokardkę, a potem ją rozwiązać żeby zobaczyć na jakie kawałki ciąć wstążkę.
Z nitki robimy pętelki do wieszania i przywiązujemy ją do kokardki. Kokardkę z pętelką przyklejamy do orzecha lub szyszki.
Myślę że sprawdziłby się również klej typu kropelka lub podobny, ale nie próbowałam.
 

Załączniki

 • orzech.jpg
  orzech.jpg
  11,7 KB · Wyświetleń: 103

Nikita84

Mamusia Kubusia
Dołączył(a)
24 Wrzesień 2009
Postów
6 620
Miasto
śląskie
Kartonowe wisiorki 3D


Potrzebne będą:

Karton w kolorach świątecznych, (do nabycia są już złote, srebrne, brokatowe, metaliczne i wszelakie cudnośći), nożyczki, klej (polecam magic), nitka, koraliki.
Z papieru robimy szablony świąteczne wielkości max 10 cm: Składamy kartkę na pół, rysujemy połówkę wzoru np. choinkę grzbietem na zgięciu i wycinamy. Po rozłożeniu powinniśmy mieć całą choinkę. Na kartonie odrysowujemy 3 lub 4 takie choinki, wycinamy, składamy na pół i sklejamy ze sobą połówkami. Na nitkę nawlekamy koralik, przewlekamy przez figurkę, znów nawlekamy koralik, robimy supełek do zawieszenia.
 

Załączniki

 • choinka 3d.jpg
  choinka 3d.jpg
  19,6 KB · Wyświetleń: 106

Nikita84

Mamusia Kubusia
Dołączył(a)
24 Wrzesień 2009
Postów
6 620
Miasto
śląskie
Łańcuch

Potrzebne będą:
Ładny karton, igła z długą nitką, nożyczki, kawałki słomek lub pocięte w kawałki patyczki kosmetyczne bez waty, długość 2 cm.
Z kartonu wycinamy kwadraty wielkości 5x5cm. Składamy je w harmonijkę. Na nitkę nawlekamy koralik, przywiązujemy go do końca nitki. Następnie nawlekamy kawałek słomki lub patyczka kosmatycznego, potem nawlekamy harmonijkę, przekłuwając igłę przez jej środek, dwa lub trzy patyczki lub słomki, harmonijka, itd.
Można dokładać do łańcucha nawlekając naprzemiennie również koraliki, gwiazdki 3D, figurki 3D opisane wcześniej, kukurydzę lub inne rzeczy.
 

Załączniki

 • harminijka do łańcucha.jpg
  harminijka do łańcucha.jpg
  7,5 KB · Wyświetleń: 98

Nikita84

Mamusia Kubusia
Dołączył(a)
24 Wrzesień 2009
Postów
6 620
Miasto
śląskie
Ozdoby do domu


Lampion na tea-lighta


Potrzebne będą: Pudełko po soku lub mleku, ostre nożyczki, ostry nożyk (np., taki do tapet), Kolorowy karton, farbki, cekiny, brokat itp., klej „magic”
Odcinamy górę pudełka, płukamy środek. Oklejamy ściany pudełka kolorowym papierem, dokładnie sarując klejem całe pudełko przed przyklejeniem papieru. Górę zostawiamy otwartą.Wycinamy nożykiem okienka, można zrobić ukośny dach, lufciki, otwarte drzwi, ramki w oknach lub inne rzeczy. Malujemy domek dowolnie, można nakleić brokat albo cekiny, co nam fantazja podpowie. Do środka wstawiamy podgrzewacz.
Ładnie wygląda również jeśli od wewnątrz nakleimy na okienkach bibułę w jakimś ciepłym kolorze.
 

Załączniki

 • domek.jpg
  domek.jpg
  12,4 KB · Wyświetleń: 89

Nikita84

Mamusia Kubusia
Dołączył(a)
24 Wrzesień 2009
Postów
6 620
Miasto
śląskie
Kalendarz adwentowy (znalezione w sieci)
Potrzebne będą: Trochę błyszczącego materiału, doskonale do tego nadaje się zwykła podszewka.
Czerwona wstążeczka, wata do wypchania choinki, nici, papier ozdobny lub biały no i oczywiście drobne prezenty.

W pierwszej kolejności musisz przygotować szablon choinki, może być dowolnej wielkości. Po wycięciu szablonu z papieru przyłóż go do złożonego podwójnie materiału (błyszczącą stroną do środka), odrysuj i wytnij. Łatwiej będzie Ci to zrobić jeśli szablon dokładnie poprzypinasz do materiału szpilkami, masz wtedy pewność, że nic się nie przesunie.
Tak złożone i wycięte dwie choinki musisz teraz zszyć ze sobą wzdłuż brzegów, pozostawiając niewielki otwór na dole, przez który włożysz do środka watę.
Zszytą choinkę przewróć na prawą stronę i włóż do środka kawałki waty tak aby była w miarę równomiernie rozłożona.

Czerwona wstążeczkę potnij na 24 kawałki o długości odpowiedniej do rozmiaru choinki i oczywiście do wielkości małych pakunków, jakie przygotowałaś. Każdą wstążeczkę przyszyj w połowie jej długości do choinki, musisz to zrobić mocno, aby uzyskać ładny efekt.

Pozostaje Ci jeszcze zapakować drobiazgi w ładny papier, ponumerować je i przywiązać do choinki wstążeczkami.
Co znajdzie się w małych prezentach zależy już od Ciebie. Mogą to być cukierki, czekoladki lub jakieś drobiazgi. Dziewczynki na pewno ucieszą się gdy w pakunkach znajdą pierścionek, spinkę do włosów, malutką szminkę lub mydełko.
 

Załączniki

 • kalendarz.jpg
  kalendarz.jpg
  25,6 KB · Wyświetleń: 111
reklama
Do góry