reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze zakupy Maluszkowe i nie tylko :)

Kupuje na 56 ( na pewno body kopertowe) i te ubranka będą na jakiś miesiąc-dwa. Zależy jak dziecko będzie szybko rosło :)



Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Pomyślałam, że można by założyć taki watek, w którym mogłybyśmy radzić sobie w kwestii zakupów dla maluchów czy dla nas samych.
 
Zauważyłam, że już dużo z Was kupiło lub zaraz zamierza kupić wózek. Dla mnie najważniejszych było kilka rzeczy:
- pompowane koła (bo czekają nas spacery z zimie, ale zwykłe kółka nie dają rady w śniegu, również w terenie jest ciężko);
- skrętne koła - niezbędne;
- jak ktoś będzie wsadzał często wózek do bagażnika, dobrze by koła się odpinały;
- możliwość przepinania fotelika, gondoli i spacerówki w jeden stelaż; to akurat dla mnie było ważne, bo dużo jeżdżę samochodem, mieszkam w dużym mieście, wszędzie daleko :) (lekarz, zakupy, szkoła starszaków itp.)
- lekki, zarówno przy krawężnikach, jak i wsadzanie do bagażnika - cecha niezbędna :)

Powiem Wam, że przy pierwszej ciąży kupiliśmy używany Quinny, sprawdził się rewelacyjnie, potem jeszcze drugie dziecko w nim jeździło i dalej poszedł "na służbę". Więc tym razem też planujemy używany kupić, bo to kilka stówek oszczędności, a często są w doskonałym stanie, bo gondola krótko używana, a spacerówkę później i tak każdy zamienia na parasolkę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Hehehe... chyba mam wenę, nie ma to jak długi weekend na Podkarpaciu u teściów, cisza, spokój, mnóstwo czasu :)
Fotelik samochodowy - generalnie nowy lub od kogoś 100 % pewnego, że jest bezwypadkowy (z nim jak z samochodem).
 
my dostaliśmy xlandera, też sobie bardzo chwalę, przy drugim też będę go używała, bo sobie go zostawiliśmy.
 
Ja kupuję od 56, po porodzie dzidziuś i tak "topi" się w tym, ale lepsze za duże niż za małe ;) Mój Alanek miał 56 cm, ale był chudziutki i wszystko wisiało na nim ;)
Widziałam na forum, że część wpadła już w szał zakupowy :D nawet wózki widziałam ;) Nie mogę doczekać się zakupów...ale studzę swój zapał, bo nie wiem jeszcze kto u mnie mieszka ;) po 16 tyg kiedy płeć będzie już w miarę pewna wybiorę się na zakupy ;)
Wózek to będzie ostatni zakup, bo szkoda mi gwarancji na to żeby stał bezczynnie w domu ;)
Z Alankiem mieliśmy kołyskę (taki spadek rodzinny :D ) i w nocy tam spał, ale teraz nie mam jej gdzie trzymać, więc planuję kupić dostawkę do naszego łóżka. Duże łóżeczko też kupimy i do niego "gniazdko", żeby na początek zrobić dzidziusiowi małą przestrzeń zbliżoną do warunków z brzucha ;)
U nas must have jest szumiąca owca, to był najlepszy zakup jaki zrobiłam dla mojego dziecka ;)
Alanek ma teraz 4 lata, a w chwilach kryzysu (czyt. jak rano za wcześnie zaczyna się wiercić włączam owcę i śpi jak suseł :cool2:).
W wieku 2 lat wylądowaliśmy w szpitalu, bo dostał jakiejś wysypki (oczywiście owca z nami) ;-) ;) w nocy owca szła praktycznie non stop i rano mama dziecka z którym byliśmy na sali poprosiła o namiary na owce, bo jej dziecko od 2 lat nie przespało tak dobrze nocy :-D
 
Owca jest odpowiednikiem szumisow, tak? Widzialam ja na amazonie i zastanawialam sie czy to faktycznie to samo- czy ma szumy do wyboru. W whisbear jest teraz opcja z cry sensor ale nie wiem czy to warte kupna

Napisane na LG-K220 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tak, owca to odpowiednik szumisia ;) mamy jeszcze sowę z sensorem płaczu, ale szumi inaczej niż owca i mojego dziecka nie przekonała ;) Sowa zostanie dla maleństwa :)

Przy Alanku nie miałam chusty, ale teraz to będzie konieczny zakup, bo Alanek kocha podróże autobusami i w każdą sobotę podróżujemy tak do moich rodziców :D Na wiosnę myślę, że wrócimy do tego typu podróży, więc chusta będzie wygodniejsza, bo będę miała wolne ręce.
 
Czlowiek nawet z wyborem szumisia ma problem :O nie wiem ktory najlepszy.. Slyszalam ze zwykle polskie szumisie maja rozne szumy.. Moze najlepiej takiego na pierwszy raz ;)

Napisane na LG-K220 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry