reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze zakupy Maluszkowe i nie tylko :)

reklama
Rzeczywiscie fajny pomysl z owca, nawet jak sie okaze nietrafiona to cena nie jest tragiczna :)
Ja bym chciala kupic dostawke do lozka naszego, ale jak tak patrze na ceny to sa min od 400 zl, kurcze drozej niz lozeczka drewniane :D i do tego zastanawiam sie czy brac lozeczko turystyczne czy normalne. Mial ktos do czynienia z turystycznym lozeczkiem? Co doradzacie? Bedziemy jezdzic do moich rodzicow i tak mysle, ze moze mogloby sie nam przydac, a nie chce za bardzo kupowac i dostawki i normalnego i turystycznego.

Napisane na F3111 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jeśli chodzi o wózek, to ja mam.camarelo Carrera. Lekki, zwrotny. Posiada świetne amortyzatory. Cena bardzo przystępna!
1493752811-aaaaaa.jpeg

1493752820-aaaaaa.jpeg
 
Dziewczyny, które mają małe mieszkania jak planujecie podzielić przestrzeń?
My mamy dwa pokoje. W małym jest pokój syna, a ten większy to pokój dzienny, który wieczorami robi za naszą sypialnię. I teraz jak urodzi się dzidziuś, to nie wyobrażam sobie, abyśmy wszyscy chodzili spać o 20, nie rozmawiali, nie oglądali tv itp, a z drugiej strony nie chcę, że dziecko na noc miało dostarczane dodatkowe bodźce, tylko spało sobie w ciemności i ciszy. Wymyśliłam, że w pokoju syna (a w zasadzie to już pokój dzieci :p ) rozłożymy normalne łóżeczko i tam wieczorami (a także w ciągu dnia) będzie spała Mała, a jak już my będziemy iść spać to po karmieniu włożę ją do kosza mojżesza i będzie spałą razem z nami w pokoju. W wieku 4-5 miesięcy chce, żeby dzieci spały już razem w pokoju. I tak wstaję po kilka razy do syna, żeby go nakryć czy coś, więc to dla mnie norma. Poza tym nasze mieszkanko jest naprawdę małe i słyszę każdy szelest z drugiego pokoju, więc będę tam bardzo szybko.
Takie mam plany, a zobaczymy jak życie zweryfikuje :p Oczywiście opieram się o doświadczenia z synem, tzn. z zupełnie bezproblemowym dzieckiem, które nie miało kolek, spało od zawsze bez problemu w swoim łóżeczku i w wieku 5 miesięcy przesypiało całe noce. Teraz zobaczymy jak będzie :)

A tak poza tym wczoraj kupiłam w lidlu bodziaki kopertowe :)
 
@89Katia właśnie sobie pogooglowałam ten kosz mojżesza i to będzie strzał w dziesiątkę! też taki chcę!! :)
U nas są 3 pokoje i będzie pierwsze dziecko, więc w zasadzie to nie pomogę z przestrzenią, ale też nie mam pojęcia jak to zrobić, bo docelowy pokój dziecka jest jednak trochę oddalony od naszej sypialni, więc na pewno parę miesięcy będzie spała z nami w pokoju, właśnie w tym koszu mojżesza ! :D bo myslałam o takim dostawnym łóżeczku, ale ten kosz mi się zdecydowanie bardziej podoba, a i później będzie służył do innych rzeczy, a to łóżeczko dostawne musiałabym sprzedawać.
 
My mamy osobny pokój dla dziecka, ale na początku nie chcemy go w ogóle urządzać, tylko zostawić tak jak jest, czyli taki nasz gościnny. Dla maluszka planujemy kącik u nas, co uważacie że jest niezbędne? Planuję łóżeczko, komodę z przewijakiem na wierzchu i chyba nic więcej. Uważacie, że coś jest niezbędne?

p19uskjojbeqaxq5.png
 
Właśnie z synem to dzieliliśmy sypialnie :) Był z nami w pokoju ponad rok, później my się wyprowadziliśmy.

Na początek w zupełności wystarczy łóżeczko i komoda :) ja akurat miałam przewijak nakładanymi łóżeczko, ale to z oszczędności miejsca :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Rzeczywiscie fajny pomysl z owca, nawet jak sie okaze nietrafiona to cena nie jest tragiczna :)
Ja bym chciala kupic dostawke do lozka naszego, ale jak tak patrze na ceny to sa min od 400 zl, kurcze drozej niz lozeczka drewniane :D i do tego zastanawiam sie czy brac lozeczko turystyczne czy normalne. Mial ktos do czynienia z turystycznym lozeczkiem? Co doradzacie? Bedziemy jezdzic do moich rodzicow i tak mysle, ze moze mogloby sie nam przydac, a nie chce za bardzo kupowac i dostawki i normalnego i turystycznego.

Napisane na F3111 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja miałam i to i to. W domu mieliśmy normalne a w podróży nie bardzo się przydało turystyczne bo wszędzie gdzie jechaliśmy było łóżeczko do wypożyczenia. Teraz łóżeczko turystyczne stoi na wsi - w środku zwykły materacyk łóżeczkowy (kokoś plus coś tam) i mój obecnie pięciolatek w nim śpi. Jak się zdecydujesz na turystyczne do domu to pamiętaj aby dokupić normalny materac bo ten z łóżeczka turystycznego nie nadaje się do niczego.

A na w tamtym roku oddałam super łóżeczko i materac i ostatnie superanckie rzeczy dla maluszka.
Obecnie nie mam nic - zaczynam od nowa. Taka superancka wpadka nam się przytrafiła. Poczekam na badanie prenatalne i poznanie płci i wpadam w zakupowy szał. Kilka rzeczy nowych a reszta używane bo one szybko się okazują za małe.

Pozdrawiam serdecznie,
 
reklama
My mamy osobny pokój dla dziecka, ale na początku nie chcemy go w ogóle urządzać, tylko zostawić tak jak jest, czyli taki nasz gościnny. Dla maluszka planujemy kącik u nas, co uważacie że jest niezbędne? Planuję łóżeczko, komodę z przewijakiem na wierzchu i chyba nic więcej. Uważacie, że coś jest niezbędne?

p19uskjojbeqaxq5.png
Przewijak miałam na łóżku. Wygodniej mi było stać przy nóżkach przy przebieraniu i przewijaniu. Fakt Tatuś był kilka razy obsiusiany ale na mamę nic nie poleciało. Z boku dziecka jakoś tak niewygodnie mi się wydaje.
 
Do góry