reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze zakupy - opinie, recenzje

My tez kremu z filtrem nie uzywamy, a jesli juz bedziemy to ziajka sie u nas sprawdza (Amela uzywa co roku). Malemu sparuje buziola kremem ziajki takim pielegnacyjnym.
Co do mleka to nie pomoge bo nigdy nie odciagałam. Jak już musiałam wyjsc po 3 miesiacu zycia Ameli to modyfikowane dostawala.
 
reklama
Aestima mnie położna powiedziała, ze jeśli dziecko jest zdrowe to w zamrażarce mozna przetrzymywać mleko do roku, w lodówce do tygodnia a w temp. pokojowej do 24 h

Misialina a jakich używasz konkretnie kosmetyków z Bubchen? płynu do kąpieli oliwki czy co? napisz prosze, bo chciałabym sie zaopatrzyć a po niemiecku ni w 5 ni w 10 :-)
 
kati pytalas nie mnie, ale odpowiem bo tez uzywam. Mam z Bübchen krem na odparznia (wundschutz creme) i do kapieli (Creme Pflege Bad), teraz tez jest nowa seria dla niemowlat z wrazliwa skora pur&sensitiv, ponoc bardzo dobra, ale jeszcze nie probowlam.
 
Odradzam
1. pieluchy Huggies - rzepy nie trzymają, masakrycznie przeciekają
2. chusteczki Bambino - jakoś za mało "mokre" jak dla mnie
3. chusteczki Johnson&Johnason - sklejają się ze sobą, trudno jest wyciągnąć jedną
4. herbatkę laktacyjną Bocianek - bóle brzucha
5. wkładki laktacyjne Bella Mama - nie trzymają się, nie wyprofilowane

Polecam
1.krem Musteli z filtrem - ładnie się rozsmarowuje na buzi
2.Octenisept w sprayu - psikasz na pępek i nic więcej nie trzeba robić
3.Butelki DrBrown's - z odpowietrzeniem
4.laktator ręczny Medela - łatwy w użyciu, umyciu, skuteczny
5.bezkofeinową mrożoną latte z Coffe Heaven - dla wielbicielek kawy
6.Linomag zielony - grubo na wszystko co pod pieluszką
7. leżaczek kąpielowy - duuużo wygodniejszy niż wanienka
8. ręcznik kąpielowy zapinany na szyi i w pasie jak fartuch - nie brakuje rąk
9. majtki siateczkowe jednorazowe - tak naprawdę wielo, szybko schną, łatwo się piora
10. nianię elektroniczną z funkcją głosu oraz dodatkowo znakami świetlnymi - wreszcie nie muszę koczować na łóżku w sypialni...
 
ja polecam :

laktator ręczny medela i minielectric - bomba.. :D
zamiast linomagu linoderm zielony to samo ale w pudełeczku i wygodniej sie używa
butelki dr brown - naprawde dobre i wcale nie ma wiecej mycia przez dodatkowe części :)
potwierdzam sdiateczkowe majtki sa super i nie smierdzą jak te flizelinowe :-)


odradzam
mleko nan 1 - nie mozna go dokladnie rozmieszac i zawsze taka gluta zostaje, w pudełku nie ma belki do odmierzania
 
Odradzam

2. chusteczki Bambino - jakoś za mało "mokre" jak dla mnie

Polecam
1.krem Musteli z filtrem - ładnie się rozsmarowuje na buzi

chusteczki bambino dla mnie wlasnie rewelka ;-)
malo ich urzywam , bo jade na zwyklej wodzie w domu i wacikach duzych w domu, tylko na wyjscia mam te mokre i ja zachwalam wlasnie je ;-)

co do kremu, to nie moge nigdzie na allegro go znalesc, pokaz jak wyglada opakowanie jak mozesz... albo na allegro ja gapa nie umiem znalesc :sorry2:

dzieki
 
reklama
chciałam coś napisać odnośnie karuzelek do łożek naszych bąbli, bo wybór ogromny i rozstrzał cenowy również; no ja przynajmniej miałam problem co wybrać dla małego...

na wczorajszej wizycie u dobrej neurolożki spytałam o jej zdanie na ten temat; dr powiedziała, że po 1. żywe kolory, po 2. jeśli karuzela ma różne opcje, to istotne, by można było ich używać oddzielnie, tj. jeśli karuzelka kręci się i gra, to już nie dokładać efektów świetlnych itp. - bo dziecko zgłupieje, po 3. korzystać z niej "z głową" i w konkretnym celu, cz. inne opcje do usypiania, do uspokajania, inne do pobudzania zmysłów itp. Kakafonia dźwięków i bajerów może tylko zaszkodzić;

co do kremu to my na razie nie używamy na wyjścia żadnego, bo i tak malca na słońce nie wystawiam;
a w domu po kąpieli smaruję delikatnie buźkę kremem Emolium, bo Ninka akurat używa;

co do chusteczek nawilżających to podobnie jak larvunia preferuję bieżącą wodę i duże płatki kosmet., a jak już muszę użyć chusteczek, są to albo pampers, albo bambino, albo nivea soft&cream (bo mi się zapach podoba;-));
 
Ostatnia edycja:
Do góry