reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze zakupy- wózki, zabawki, ubranka itp,.

ja miałam ręczny z lovi. kosztował ok 60zł, może mniej. z taką pompką był, w zestawie jest też butelka :-) ogólnie się przydawał, bo jak musiałam wychodzić to dobrze było ściągać pokarm, ewentualnie jak mi się nadmiary zdarzały to też :-) kupiłam go zaraz przed porodem bo stwierdziłam że potem jak coś nie będę latać i szukać, więc lepiej mieć niż nie mieć.o to był taki:
k2` Canpol LOVI silikonowy LAKTATOR ręczny 9/201 (922476347) - Aukcje internetowe Allegro
ten jest nowy, ale można go znaleźć jeszcze taniej
 
reklama
julita - laktator chciał nie chciał się przydaje - szczególnie jak masz nawał pokarmu - a każdej się zdarza. Więc jak boli niemiłosiernie to laktator jest błogosławieństwem. Po za tym jak już pisała marla - będziesz chciała gdzieś wyjść - ściągasz mleko do butelki - wstawiasz do lodówki i po krzyku -wychodzisz :tak:;-) Najlepszy - ręczny - ja miałam Aventu - zresztą nadal mam :-p
 
ja dostałąm laktator jakiś zwykły, po kuzynce, ręczny, ale tak sam to bym nie kupowała, nie wszyscy przecież mają nawał pokarmu
 
Gaba a mogłabyś napisać co zakupiłąś do apteczki dla maluszka,i jakich kosmetyków będziesz używała???nive,bambino a może jakiejś innej firmy??A ile zakupiłąś pieluszek i jakiej firmy???
Ja nie wiem co mam wybrać na którą firmę się zdecydować:sorry:.

Dużo czytałam o Ibumie dla Maluszków, min. ulotkę i jest napisane w niej, że działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i obniża temperaturę. Jeśli chodzi o skład, to jest w nim ibuprofen, więc powinien być bardziej skuteczny niż zawiesiny z paracetamolem lub syropy ziołowe. Mogą przyjmować go niemowlęta i dzieci od 3 miesiąca życia. I jest zalecany przez pediatrów, zobaczcie tu: Ząbkowanie - dolegliwości - mamazone.tv - www.mamazone.pl.
 
toka - zgodzę się - ibum jest skuteczniejszy - skuteczniej niszczy też wątrobę u małego dziecka - nie bez przyczyny przez wiele lat nie ibuprofen nie był dostępny dla dzieci poniżej 12 rż. Nota bene nadal nie jest dostępny w wielu krajach europy - i nie bez przyczyny.

julita - w apteczce dla maluszka powinnaś mieć: gaziki ze spirytusem - lub spirytus czysty - do kikuta pępowiny - żeby szybciej przysechł i odpadł, sól fizjologiczną - przydatna przy katarku lub do przemywania oczek - zwykłą w ampułkach 5 lub 10 ml, gruszkę do odciągania katarku i przy bolesnym ząbkowaniu, stanie podgorączkowym - można dać dziecku Viburcol N w czopkach - to lek homeopatyczny od 1 dnia życia dziecka i na początek tyle. Jeśli zajdzie potrzeba leków - niech lekarz zadecyduje jakie to mają być leki. Maleństwu na własną rękę lepiej nie dawać bo można bardzo zaszkodzić.
 
Julita - te z 2.90 zdaje się nei??? moim zdaniem się opłaca - ale teraz nie sądze zebyś kupiła - bo schodziły w momencie dosłownie w oczach ubywało. Ja kupiłam 5 ale to ze wzlędu na ubogą kolorystyke :p

a apropo kosmetyków - my używaliśmy hippa na początku :) z laktatorem bym się wstrzymala póki co - a jak będziesz kupować to wybierz sobie z taką gruszką jakby do ręki - nie wiem jak dziewczyny - ale jak ja miałam odciągnać tym co jest pompka zaraz przy piersi to mnie szlak trafiał i ręka odpadała :/ - o własnie Marla wkleiła linka z tym o co mi chodzi :) :)
ojoj cała litania do Ciebie Julita :) :) - do listy Sol - bym doliczyłą plantex - jest w saszetkach po 1.20 - od 2 tygodnia życia na kolkę - w razie czego.

Gaba - ja od oliwki nievea miałam tak samo i włąśnie dlatego jej dla dziecka nie kupiłam.
 
My w końcu dziś kupiliśmy wózek tako jumper x, miał najwięcej funkcji no i kolorystyka mi się podobała, zobaczymy jak się będzie sprawdzał w praktyce:) No i jednak kupiłam tą butelkę, taką małą najzwyklejszą
Ja jeszzce muszę kupić sól fizjologiczną i spirytus
krInk to chyba dla dzidzi kupię jakieś inne kosmetyki, bo skoro ja dostałąm uczullenia, to chyba ona tym bardziej
 
gaba - niekoniecznie - dziecko to nie ty - może się okazać że zupełnie inaczej reaguje.Po za tym krem to nie oliwka - wypróbuj krem :tak: Moja koleżanka miała tragiczną reakcję na Johnson-a a jej córka nie mogła używać innej oliwki niż właśnie Johnson :rofl2: Najgorsze że małą musiała smarować mama koleżanki bo ta miała wysypkę na dłoniach jak ją smarowała :-p:laugh2:

Plantex - jest dobry - działa nawet dobrze - ale moja Karola nim pluła i musieliśmy jej to przemycać w postaci ciężkiej zawiesiny na łyżeczce a potem popijała herbatką - inaczej niestety nie szło jej tego dać :eek::laugh2: Jeśli będziecie miały tak samo - polecam śliniaczki - strasznie ciężko to pieroństwo sprać z ubranek :sorry:
 
reklama
Witajcie Kochane,dzięki wielkie ze odpisałyście mi na moje pytanko...teraz przynajmniej mam jakieś rozeznanie:tak:.
Gaba a jaki kolor wózka wybraliście? Bo ja też mam tako...:tak:
 
Do góry