reklama

Nasze zdolne maluszki - czyli co potrafią wrześniowe dzieciaczki

Temat na forum 'Dzieci urodzone we wrześniu 2011' rozpoczęty przez asia*, 14 Październik 2011.

1. asia*

asia* Moderator

Wpisujemy co tam nowego unaszych maluszków.

moja malutka od wczoraj krzyczy głośniej niż wczęsniej, no takie ma tony że uszy bękają.
    lecą już jej łezki i ma coraz dłuższe piękne rzęski na oczkach. Oczka nadal niebieskie, ciekawe czy się zmienią, mam nadzieje że nie.

pięknie podnosi główkę i trzyma ją dość długo w górze, leżąc na brzuszku przekręca sobie w prawo i lewo.

wydaje coraz więcej różnych dzwięków, pięknie patrzy na różne przedmioty i uśmiecha się coraz częściej.

a jak jej smok wypadnie ale dotyka jeszcze usteczek to go sobie potrafi "wsiorbac" do bużki :) śmiesznie to wygląda.

2. sylwiczka21

sylwiczka21 Fanka BB :)

u mnie podobnie z tymi krzykami:-) a okresy czuwania też coraz dłuższe. Pierwsze usmieszki tez juz mamy zaliczone i łezki sie pokazuja choc żadko bo nie płacze za często tylko grymasi.

Wychodzi jej często piękne ahh i , kkk i grr. I uwielbia jak sie do niej mówi.

to chyba tak narazie na tyle

3. reklama
  4. Igocencja

Igocencja Fanka BB :)

Jagódka wczoraj skończyła 3 tygodnie:-)
    Robi śmieszne dziubki - składa usteczka jak do buziaka, dlatego mówimy do niej "dziub dziubek". Lubi jak się do niej mówi wtedy patrzy z taką poważną miną jakby naprawdę rozumiała co się do niej mówi.
    Łezki też już się u nas pokazały i czasami sprzeda nam uśmieszek.

5. ellsi

ellsi Fanka BB :)

Paulinka potrafi się uśmiechać i robi to świadomie. Chociaż oczywiście częściej nieświadomie po mleczku.Paulinka potrafi płakać ze łzami i to chyba już 2 tygodnie.

Potrafi utrzymać główkę u góry już prawie z minutę.

Potrafi wydawać takie dźwięki jak: aahh, ghha, ghe i ghii.

6. magda1977

magda1977 mamusia 03.02,10.05,09.11

Mój synek wydaje bardzo rózne dżwieki już od tygodnia.Łezki tez przy płaczu są ale w bardzo małej ilości.
    No i jak pisałam dzis pierwszy raz ze świadomością się uśmiechnął do mamusi i do tatusia też.
    I robi się bardziej świadomy otoczenia a co za tym idzie jest spokojnieszy przez to że ciekawi go otoczenie.
    I jak leży w łóżeczku patrzy się na kręcącą się karuzelkę i słucha muzyczki.
    Jak leży na brzuszku to główkę podnosi ale niezbyt wysoko.Lepiej mu idzie trzymanie główki jak trzymam go w pionie.
    I potrafi też jak leży na brzuszku odwrócić głowe z lewej strony na prawą.
    I jak się do niego mówi skupia wzrok i słucha i robi takiego śmiesznego zezika ;-)

7. ellsi

ellsi Fanka BB :)

Zapomniałam dodać że moja 4 października jak przyszła położna przekręciła się z brzuszka na plecy :-D

8. magda1977

magda1977 mamusia 03.02,10.05,09.11

Ellsi woow to niesamowicie zdolna twoja córa:-D

9. kasiula11

kasiula11 Fanka BB :)

no to teraz ja się chwalę:-) od paru dni Franek uśmiecha sie do nas pełną buzią i to nie tylko po jedzonku tylko tak co chwilę jak do niego mówimy, a zwłaszcza jak robię gili...gili...
    główkę też łądnie już trzyma i jak lezy na brzuszku przekręca z jednej strony na drugą, ale ile się przy tym nastęka to jego

10. reklama
  11. bebzonik

bebzonik Mamusia ślicznej Misi ;]

Moja gwiazdeczka jak byłyśmy w szpitalu i leżała w inkubatorze ( miała zółtaczke ) to przekręcała główkę z jednej strony na drugą - leżąc na brzuszku :szok::szok: pielęgniarki były w szoku, jaka jest silna.

12. dziuba127

dziuba127 mama Martysi i Maleństwa

moja od początku trzyma pięknie główkę sztywno, teraz już zaczyna się uśmiechać jak się do niej mówi, no i wiecznie wpatrzona jest w starszą siostrę, a Martynka tez uwielbia sie nią zajmować i kołysać i myc itp., coś czuję że będą za soba stały murem, i dobrze!!

ellsi - ależ zdolniacha z Paulinki!!

ach, coraz więcej postępów robią nasze dzieciaczki!

Poleć forum