reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze zdolne maluszki - czyli co potrafią wrześniowe dzieciaczki

U Nas też nowe dźwięki. Częściej Młoda się uśmiecha i to taki uśmiech od ucha do ucha (reaguje śmiechem na całusy, rozmowę i masowanie). Potrafi już skupić na dużej wzrok i przybiera wtedy taki poważny wyraz twarzy. Bawi się w rozmowy. Głowę w pionie już trzyma dosyć dobrze jednak pozycja na brzuszku nie należy do jej ulubionych (chyba przez to wracanie pokarmu) i tak na siłę ją przewracam. Piąstki w ręku to dosyć dziarsko żuje.
 
reklama
z anulą to można już pogadać w jej języku. śliczniezaczepia usmiechem, krzyczy na mame jak jej znikam głośnym aaaaauuu.
główkę też super trzyma, i ostatnio strasznie sie wygina, martwi mnie to troche, ale mam nadzieje że to tylko sposób na patrzenie na rzweczy które ją zaciekawią.
łapie też rączkami tak bardziej świadomie, nie przypadowo.
i się tak słodo rączkami potwarzy gładzi.
 
To u nas też podobnie.Mały juz pięknie się usmiecha i można z nim porozmawiać i baardzo lub jak się z nim rozmawia.
Tez pcha rączki do buzi i je ssie i pieluszkę też potrafi sobie do buzi wziąść i fajnie ją miętoli rączkami.
Zaczynamy także teap uczenia się chwytania
 
U nas nauka alfabetu idzie całą parą:-D, narazie samogłoski na tapecie :-p"a,e,o "wychodzą nam całkiem nie źle. Najlepiej jednak wychodzi Jagodzie "ej". Uśmiechy rozdaje na prawo i lewo,a jak widzi tatusia to włącza się w niej prawdziwa kobietka bo robi takie słodkie oczka, kokieta jedna :-p
 
Ja się zaczynam martwic, bo młoda nic nie "gada", Majka w jej wieku nawijała aż miło, a ta nic...usmiecha się pięknie jak sie do niej mówi...nie wiem może jeszcze nie jest jej czas
 
Musimy się pochwalić, że Leoś zaczął dziś podnosić główke przy podciąganiu za rączki :-) Ależ był z siebie dumny!
 
Moja jak przeważnie wsadzała sobie tylko jedną rękę do buzi to tak od 3 dni wsadza obie na raz. Oczywiście częściej i tak tylko lewą. Śmieje się więcej. Uważnie każdego obserwuje. Reaguje na dźwięki i kojarzy te same. I na coś co jej się nie podoba nie reaguje od razu płaczem tylko najpierw wyraża to mimiką (podkuwki itp).
 
madzik nie martw sie kazde dziecko rozwija sie inaczej, nawet jesli jest z tych samych rodzicow :-)
Ja jak czytam co robi mala Paulinka ellsi a jest praktycznie w tym samym wieku co moja to musze przyznac ze moja wielu z tych rzeczy nie robi ale za to rozwija sie w innych kierunkach i nie ma co sie martwic. Wazne ze dzieci zdrowe i jesli faktycznie sie tym martwisz to zapytaj pediatry przy najblizszej wizycie.
tofilesia gratuluje postepow! :-)
ellsi zdolniacha z tej Twojej Paulinki :-)
 
reklama
A mój Bartulka zaczyna sie tak wyginac w prawą strone i to początek jest do przewracania sie z pleców na brzuszek ;-) to wygląda tak jakby chciał rączka cos sięgnoć z boku i ją tak wyciąga i taki jakby łuk robi wychylając głowę do tłu
 
Do góry