reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze zdolne maluszki - czyli co potrafią wrześniowe dzieciaczki

mój Gabiś jest chyba bardzo silny bo jak łapie go za rączki to się podciąga do pozycji siedzącej.. aż się martwie czy to nie za szybko rączki obie wkłada do buźki zaczyna dotykać zabawki ale nie umie jeszcze ich trzymać no i umie się przeturlać z jednego boku na drugi:) a gaduła z niego straszna szczególnie jak sie go zostawi samego np w łóżeczku..
 
reklama
Mój jeszcze tez łapać świadomie zabawek nie umie i nie podciąga się jak trzymam go za rączki.
Za to zmieniło sie jego mówienie i już nie gurzy a stara się już konkretne dzwieki wydawać i widze że już stara sięukładac usta tak by mu wyszedł konkretny dzwiek typu: oooo,aaaooo,uuuaaa
 
magda moja tak samo jak twój Bartuś układa usteczka jakby wiedziała co chce powiedzieć. Śmiesznie też wygląda jak patrzy i patrzy na prawą rękę i próbuje ją trafić do buzi, niekiedy to się przy tym irytuje że coś to jej nie wychodzi.
 
Jak rozmawiam, bawię się z Radkiem to potrafi się śmiać ,a nie tylko uśmiechać i gadać, bardzo lubi obserwować swojego brata, w łóżeczku to umie się rozkryć z kołderki, potrafi też się przekręcić z pleców na boczek ale jak na razie na jeden. Wkłada też piąstki do buzi i łapie się za bluzeczkę i podciąga sobie do góry tak jakby chciał ją zdjąć. A jak woła to czasem wychodzi mu słowo'' mama''.
 
Hihi ale fajnie czytać o sukcesach:-D
Moja śmieje sie w głos, gada jak opętana a do tego śpiewa sopranem;-) tak operuje swym pięknym głosikiem widac spodobało jej się bo nawet w nocy zamiast płakać,że głodna woła śpiewem hihi. Do tego odpycha się nogami i muszę jej pilnować bo mi ucieka z przewijaka jak na podłodze do kąpania leży. Rozmiawiam już z nami tak poważnie a na widok butelki amoku dostaje, ręce wyciaga aha aha aha krzyczy i z uśmiechem wciaga:-) normalnie cyrki.

Gratulacje dla wszystkich zdolnych Maluszków:-)
 
Mój maluszek przewraca się z pleców na brzuszek,łapie zabawki i wkłada wszystko do buzi.Mata edukacyjna już mu nie wystarcza,chciałby żeby mamusia non stop stała nad nim i robiła z siebie klauna:-)aha,tak jak Twoja mała- Sińka,ucieka z przewijaka i się śmieje głośno.
 
Moja ma ciągle etap wyciszenia. Czekam aż w końcu rozgada się na maxa. Udaje jej się już normalnie bez problemu trzymać główkę (dziś to nawet w wannie) leżąc na brzuchu. Chociaż jeszcze przy tym wychodzi z niej mały nerwus. Bez problemu przekłada sobie zabawki z ręki do ręki. Przy cycku robi śmieszne minki. Jakby sprawdzała czy jestem. Przerwa ssanie, patrzy mi głęboko w oczy i śmieje się (niezapomniane momenty). Z tatą robi po pokoju latanie jak samolot. Dźwiga lekko głowę i tułów jakby do brzuszków.
 
hm . . . a mój bąbel jeszcze się nie przewraca, czy powinnam się już martwić ? ale za to cudnie śpiewa, od jakiś 2 dni, tak super mu to wychodzi :O) a wystarczy że jak zacznę coś spiewać to on razem ze mną, jesteśmy na etapie smerfnych hitów :O)
 
reklama
Mój Janeczek śpiewa całymi godzinami... bawi się dźwiękami, są dni że śpiewa bardzo wysoko, a innym razem bardzo nisko:-D
Prawie za każdym razem jak kładę go na matę edukacyjną to sam się odwraca na brzuszek i "pływa" w miejscu. Jak siedzi na bujaczku, to chwyta zabawki wiszące przed nim...a jak mu podam zabawkę to też czasem ją złapie.

A tutaj filmiki - Mały pływak
https://picasaweb.google.com/lh/photo/FTaZNib-VzAZFg_i2t88DoJG4l4LhbBVZOUtV1aPj2A?feat=directlink

oraz Janek śpiewak:-D
https://picasaweb.google.com/lh/photo/Lg33kIu6UIR7B2JGZ_-1n4JG4l4LhbBVZOUtV1aPj2A?feat=directlink
 
Do góry