reklama

Nasze zdrowie, czyli porady na przeziębienie, choroby a także na ciążowe dolegliwości

Temat na forum 'Dzieci urodzone w maju 2014' rozpoczęty przez applecrumble, 19 Wrzesień 2013.

1. applecrumble

applecrumble Fanka BB :)

Dziewczynki, wrzucajmy tu wszystkie dobre rady na męczące nas dolegliwości;-)

jako, że ja często mam problemy z żołądkiem, czytałam ostatnio na temat mięty, że można ją pić bezpiecznie. Więc na przejedzenie, albo inne dolegliwości gastryczne polecam:tak:

Ostatnio edytowane przez moderatora: 10 Październik 2013
  2. Wasila

Wasila Fanka BB :)

W poprzedniej ciąży znalazłam taki przepis na uodparniającą lemoniadę:

"Do słoika wkłada się 8 ząbków czosnku, umytą i sparzoną połówkę cytryny, dodaje się 2 łyżki miodu. Całość doprawia się wyciśniętym sokiem z drugiej połówki cytryna i dopełnia szklanką przegotowanej zimnej wody. Specyfik na dobę wkłada się do lodówki Po przecedzeniu taką lemoniadę (1 - 2 łyżeczki) pije się na noc. Kuracje należy powtarzać co kilka tygodni."

Natomiast na samo przeziębienie polecam:
    - mleko z miodem i czosnkiem
    - rosół
    - syrop z cebuli na ból gardła i suchy kaszel
    - Prenatal Gipcare
    - na katar wodę morską np Marimer
    - na gorączkę paracetamol
    Te wszytskie babcine sposoby są naprawdę skuteczne. Często chorowałam kiedy karmiłam piersią i to w zupełnosci wystrczało pozbyć się dolegliwości.

Jesli dokuczać Wam będzie zgaga to polecam Gaviscon.

Ostatnia edycja: 19 Wrzesień 2013
  3. reklama
  4. nadzieja1984

nadzieja1984 Fanka BB :)

Od rana wyprobowalam chyba wszystkie mi znane bezpieczne w ciąży sposoby na przeziebienie:
    - bułka z masłem, czosnkiem i szynka
    - herbata czarna z miodem i cytryna
    - mleko z miodem i masłem - odrzuciło mnie
    - rosół z lanymi kluskami
    - domowy syrop z cebuli - cebula w piórka zasypana cukrem i odstawiona w ciepłe miejsce
    - na gardło tantum verde bezpieczny i w sprayu i w tabletkach do ssania
    - wdycham amol i vick vaporub ale juz nie czuje zapachu

Niestety dopadła mnie też gorączka. Wertowalam i wyczytalam ze do 38 st jest ok. Powyżej 38 wziąć jeden apap lub inny paracetamol. U mnie doszło do 38,1 i musiałam sie apapem wspomóc. Po godz było juz 37,5st.

5. Straciatella

Straciatella Listopadówka 2010

Dziewczyny a co na gardło???

Widziałyście może ten inhalator w lidlu??? Cena 99 zł :) Chyba się skuszę...

6. nadzieja1984

nadzieja1984 Fanka BB :)

Tantum verde w tabsach lub sprayu...

7. aesthete

aesthete Fanka BB :)

Straciatella, ja widziałam, ale czekam na przelew i póki co nie będę szastać kasą :/ ale strasznie przydatna sprawa, szczególnie później też, przy dziecku...

8. applecrumble

applecrumble Fanka BB :)

Dla cierpiących na zgagę - można brać Rennie.

Straciatella, ostatnio w aptece widziałam tabletki do ssania Prenatal Gripcare. Może spróbuj tego.

9. Ayran

Ayran Fanka BB :)

Ja męczę się już parę dni...
    Kupiłam Prenatal- krople do nosa na katar, ale niestety nie jestem zadowolona. W dzień jako tako daje rade, ale na noc zakrapiam sobie nos Xylometazolinem. Jest zakazany, ale w kilku miejscach czytałam że nie zaszkodzi jeżeli nie używa się go regularnie... Bez tego przewracałam się z boku na bok do 2 w nocy :/

Na gardło - Tantum verde. Pomaga, i podobno jest bezpieczny.

Właśnie wysłałam męża do apteki po termometr i paracetamol, bo podejrzewam ze mam gorączkę, a cały weekend muszę być w pracy :/
    Dramat, zazdroszczę wszystkim wam które macie możliwość być na L4.....

10. reklama
  11. olapalo

olapalo Fanka BB :)

Ayran - stosowałam tantum verde w poprzedniej ciąży i nie zaszkodził. Nawet u małych dzieci można go stosować, więc jest bezpieczny :tak:

Uważaj na gorączkę - wysoka jest niebezpieczna dla dziecka...

Też bym chciała móc iść na L4 i poleżeć w łóżku, ale u mnie jest tak, że jeśli nie pójdę do pracy, to nie ma kasy, więc chodzę mimo, że jest ciężko z powodu mdłości i senności :-(

12. perelka86

perelka86 Fanka BB :)

Mnie od zeszłego tygodnia katar trzyma może już nie jest tk nasilony ale jeszcze schodzi i nieraz czuje gardło podrażnione i musze odkaszlnąć też mnie to już wkurza, ale jako tako nie leczę się niczym mam nadzieję, że samo przejdzie na szczęście ja nigdzie wychodzić nie muszę. Zdrówka dziewczynki ;-)

Poleć forum