reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze zdrowie, czyli porady na przeziębienie, choroby a także na ciążowe dolegliwości

Dla cierpiących na zgagę - można brać Rennie.

Straciatella, ostatnio w aptece widziałam tabletki do ssania Prenatal Gripcare. Może spróbuj tego.

Jako ze od paru lat cierpię na refluks zoladkowo-przelykowy dobrze wiem co to zgaga.
Dowiedziałam sie w aptece ze Rennie jednak nie można od jakiegoś czasu brać. Zamiast tego Gaviscon. Nie jest pyszny ale pomaga.
 
reklama
W poprzedniej ciąży znalazłam taki przepis na uodparniającą lemoniadę:

"Do słoika wkłada się 8 ząbków czosnku, umytą i sparzoną połówkę cytryny, dodaje się 2 łyżki miodu. Całość doprawia się wyciśniętym sokiem z drugiej połówki cytryna i dopełnia szklanką przegotowanej zimnej wody. Specyfik na dobę wkłada się do lodówki Po przecedzeniu taką lemoniadę (1 - 2 łyżeczki) pije się na noc. Kuracje należy powtarzać co kilka tygodni."
.

w związku z tą lemoniadką miałam fajny dialog z M :D

JA: Musze wejść na forum żeby odpisać przepis na lemoniadkę z majówek
M: Ale skąd Ty weźmiesz "majówki" w październiku?:szok:

heh ja się zaczęłam śmiać a M nie wiedząc o co mi chodzi patrzył na mnie jak na głupią:-D
 
hmmm... chyba nie ma sposobów... u mnie jeśli jestem głodna a mnie mdli to tylko mogę zjeść banana i na chwilkę się uspokoi, poza tym to mdli mnie po wszystkim, nawet po herbacie... :no:
 
Hej, napisałam pytanko na ogólnym bo zapomniałam, że przecież mamy wątek choroby :p
Chyba coś mnie bierze. Katar nie meczy mnie jakoś okrutnie a kaszel mam tylko po posiłku. Jednakże od spływającego kataru zaczynam czuć, że pobolewa mnie gardło :szok:. Słyszałam juz o tantum verde, ale czy w I trymestrze jest napewno bezpieczny???
Zaczyna mi też powoli zatykać uszy, oby mnie nie rozłozyło na dobre...
 
Ja mdłości mam całą dobę. Nie mam ich tylko kiedy śpię, ale wystarczy że przebudzę się na chwilę i pojawiają się one natychmiast:/ Mi na chwilkę dosłownie pomaga łyk soku z grejpfruta, albo oranżady z helleny:) szukam jakiegoś sposobu też, choć pewnie na każdą z nas działać będzie co innego. Najgorsze jest to że mam na coś straszną ochotę, zaczynam to jeść, i po pierwszym, drugim gryzie odkłądam to bo mi niedobrze na samą myśl, ze to jem. masakra jakas:) az boję się co będzie dalej.
 
Mnie jest niedobrze na samą myśl, że mogę coś zjeść. Przed chwilą byłam w sklepie i kupowałam jedzenie na jutrzejsze śniadanie i myślałam, że zwymiotuję na serki w chłodni :szok: Zawsze mam przy sobie kilka sucharków i jak mnie chwytają mdłości, to zmuszam się do pochrupania i wtedy powoli przechodzą. Samo myślenie o jedzeniu jest bardzo nieprzyjemne :no:
 
Hehe... widzę że nie jestem sama! ja byłam największym łasuchem na słodycze... teraz na samą myśl np. o czekoladzie robi mi się niedobrze :) w sumie to się cieszę bo przecież to niezdrowe więc bez tego mogę żyć, ale mimo tego że pochłaniam dużą ilość owoców, to nawet po zjedzeniu jabłka czy gruszki strasznie mnie mdli... myślę że taka właśnie uroda naszych ciąży, trzeba przeczekać i mieć nadzieje że wkońcu to wszystko minie :)
 
reklama
Mnie mdli mniej, jak jem malutkimi kęsami. Z kolei jak jem obiad, to trochę zjem, a potem nagle czuję ból brzucha, lecę się położyć, po chwili czuję, jakby mnie wzdymało, ale zanim zdecyduję, że trzeba lecieć do kibelka, to wszystko nagle znika i czuję się dobrze :sorry2:
 
Do góry