reklama

Nasze zdrowie

Temat na forum 'Dzieci urodzone w czerwcu 2010' rozpoczęty przez anecznik, 26 Styczeń 2010.

1. anecznik

anecznik Fanka BB :)

Proponuję tu wpisywać wszystko czego dowiedzieliśmy się od lekarzy lub z innych sprawdzonych źródeł na temat leków jakie możemy brać. Informacje te bowiem giną w głównym wątku :-(

Gdyby któraś z Was mogła napisać co możemy brać podczas przeziębienia?? :-)

2. paulka82

paulka82 Fanka BB :)

anecznik napewno wszystkie domowe sposoby np. syrop z cebuli, ale mnie osobiscie już dwa razy pomógł syrop dla kobiet w ciąży o nazwie Prenalen, jak spytasz w aptece to będą wiedzieli, sek w tym,ze nie można go przechowywać powyżej 7dni, bo nie ma konserwantów czy czegoś tam i ma krótki termin spożycia:-):-)

3. reklama
  4. eagle

eagle Fanka BB :)

ja kilka dni temu też sie ratowałam domowymi sposobami herbatka z sokiem malinowym lub z cytrynką i łóżeczko, na ból głowy Apap

5. kpi23

kpi23 Fanka BB :)

Na gardło mozna BIOPAROX (na receptę), płukanki DENTOSEPTEM i do ssania TANTUM VERDE lub TANTUM LEMON.

Super pomysł z tą stronką ;)

6. zyrraffka

zyrraffka Szczęśliwa mama

Na grypę ginekolog poleciłmi kupić Oscillococcinum, ale wkońcu i tak go nie wzięłam

7. Andzia_S

Andzia_S cuda się zdarzają:-)

Ja zakupiłam na kaszel syrop stodal - wyczytałam w gazetce M jak Mama, ze mozna go brać bo jest homeopatyczny

8. anecznik

anecznik Fanka BB :)

Też czytałam o tym w M jak Mama a ot to kilka innych rad z tej gazety:

- Na gorączkę:
    Paracetamol
    - Na katar:
    "Do garnka z gotującą się wodą dodaj łyżkę majeranku i łyżkę
    sody. Gotuj wywar przez 15 minut i usiądź w pobliżu. Taką
    aromatyczną kurację powtarzaj trzy razy dziennie."
    - Ból gardła:
    Strepsils z miodem i cytryną, Cholinex, areozol Tantum Verde
    lub Angin Heel
    - Na kaszel:
    Syrop z cebuli i czosnku, a w aptece można kupić bezpieczny
    syrop prawoślazowy.
    - Na przeziębienie:
    Prenalen - syrop przeznaczony dla kobiet ciężarnych.
    Rutinoscorbin.

A i ze wszystkimi objawami przeziębienia itp idąc do lekarza idziemy do tego pierwszego kontaktu, a nie do ginekologa.

Chyba to co najważniejsze przepisałam :-)

Ostatnia edycja: 1 Luty 2010
  9. ita85

ita85 Fanka BB :)

ja w zeszłym tygodniu miałam infekcję górnych dróg oddechowych i na kaszel dostałam Stodal, a na gardło i katar Bioparox, chyba już któraś z Was pisała o tych lekach.
    a tak oczywiście dużo cytryny, sok z malin, syrop z cebuli.
    przy katarze do nawilżenia śluzówki można wodę morską lub sól fizjologiczną stosować

10. reklama
  11. yoshe

yoshe Fanka BB :)

w czasie przeziębienia oprócz Bioparox'u i witaminy C przypisała mi lekarka jeszcze na kaszel syrop prawoślazowy

edit: cholinexu podobno absolutnie nie wolno w ciąży, bo zawiera szkodliwe salicylany! a rutinoscorbin tylko dla kobiet, którym nie zagrażają skurcze..

Ostatnia edycja: 8 Luty 2010
  12. Anik79

Anik79 Fanka BB :)

po wczorajszej wizycie u lekarza - pojechałam z okropnym bólem gardła i zatkanym nosem
    - do płukania gardła - tantum verde
    - vit c
    - tabletki czosnkowe - ale w aptece powiedziała mi ze lepiej czosnek z miodem i mlekiem niz te tabletki
    - do nosa - woda morska lub sól fizjologiczna
    pozatym leżeć i sie wygrzać:-)

Poleć forum