reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze zdrowie

wyglada na to ze hemoroidow udalo mi sie uniknac ale i tak chodze jak potluczona i mam problemy z siedzeniem na tylku ;) problemy z poruszaniem sie, schylaniem i zmienianiem pozycji gorsze niz na koniec ciazy ;) mam szwy po jednym ale za to konkretnym nacieciu, po jednej dobie goi sie wszystko cacy i krwawienie tez juz duzo mniejsze wiec pewnie jutro przerzuce sie na zwykle podpaski. awru ja kupilam sobie takie najzwyklejsze grube bella w rozowo-granatowym opakowaniu i grube naturella, mysle ze beda ok ale w przypadku zwyklych podpasek nie ma wiekszego znaczenia jakie to beda. wazne zeby nie mialy siateczkowej powloki. z pewnoscia fajnie bedzie wsadzic w majtki cos co jest mniejsze niz te poporodowe i co przede wszystkim ma jakis klej utrzymujacy podpaske w miejscu bo tego bardzo brakuje tym wielkim podpachom pologowym.
 
reklama
mam pytanie o podpaski.. jakie się sprawdzają już po powrocie do domu??
wieki nie używałam tego typu sprzętu i nie mam pojęcia co kupić :sorry2:

wyglada na to ze hemoroidow udalo mi sie uniknac ale i tak chodze jak potluczona i mam problemy z siedzeniem na tylku ;) problemy z poruszaniem sie, schylaniem i zmienianiem pozycji gorsze niz na koniec ciazy ;) mam szwy po jednym ale za to konkretnym nacieciu, po jednej dobie goi sie wszystko cacy i krwawienie tez juz duzo mniejsze wiec pewnie jutro przerzuce sie na zwykle podpaski. awru ja kupilam sobie takie najzwyklejsze grube bella w rozowo-granatowym opakowaniu i grube naturella, mysle ze beda ok ale w przypadku zwyklych podpasek nie ma wiekszego znaczenia jakie to beda. wazne zeby nie mialy siateczkowej powloki. z pewnoscia fajnie bedzie wsadzic w majtki cos co jest mniejsze niz te poporodowe i co przede wszystkim ma jakis klej utrzymujacy podpaske w miejscu bo tego bardzo brakuje tym wielkim podpachom pologowym.

W moim przypadku też dobrze się sprawują te duże , grube podpaski z bella...w moim przypadku w zupełności wystarczają:tak:
Kupiłam też te Naturelle ale położne nam je odraszały ze względu na to że są zapachowe i ponoś mogą uczulać...ale nie wiem jak narazie stosuje te z belli
 
U mnie pojawiły się 2 tygodnie przed porodem i raczej nie z powodu zaparc ponieważ nie miałam z nimi problemów w ciąży.
Ale po porodzie powiększyły się do tego stopnia że nie mogę siedzieć:-:)no:...wszystko robie na stojąco...np jem...albo na leżąco...np karmie Majeczkę.

na hemoroidy z leków dostępnych od razu i od ręki w aptece świetny jest posterisan... Julita, przy Twoim problemie dodatkowo smaruj kremem Posterisan.. in przynajmniej Ci znieczuli tą okolice w stopniu umożliwiającym siadanie czy normalniejsze funkcjonowanie..

Ja w pierwszej ciąży nie miałam hemoroidów, ale nie wiedzieć czemu pojawiły się dopiero 1,5 miesiąca przed porodem (także nataliak pilnuj tego i w razie czego szybko posterisan, aby się nie rozwinęło). W tej ciąży objawił mi się dość mocnym pęknięciem już miesiąc temu.. krwawienie było straszne... posterisan mi pomógł, ale jakis tydzień temu znowu mi wyskoczył.. (na szczęście jeszcze nie pękł)...
 
awru ja miałam mega krwawienie i w domu (do tygodnia od porodu) używałam nadal tych podkładów co w szpitalu i majtek jednorazowych... zależy chyba od organizmu. Teraz w zupełności wystarczają Bella te największe. Rzeczywiście czuję się w tym nieswojo, bo ja też tylko na tamponach jechałam:) Nadal siedziec nie mogę, mimo, że to już 11 dni...
 
Na żylaki jednak najlepszy posterisan - czopki + dodatkowo krem.

Czopki są dość drogie bo bodajże 10 szt kosztuje 30kilka złotych i trzeba je stosować po każdym wypróżnieniu.
Ale działają dość dobrze.

Zylaki po porodzie po jakims czasie znikną ... i przeważnie sie z nimi nic nie robi... wchłaniają sie... ważne jest tylko zeby nie doprowadzać do zaparc..
 
pomimo ze ja po cc to tez długo używałam tych podkładów poporodowych, w sumie jakiś tydzień, potem zwykle podpaski
 
dzięki dziewczyny za odp. kupię w takim razie na wszelki wypadek jakieś zwykłe big podpaski (ze dwa rodzaje) i zobaczymy co się sprawdzi.. później męża zatrudnię do uzupełniania braków - już widzę jak się cieszy :-D
 
Dziewczyny ja mam dość dziwne pytanie...trochę się martwię tym że bardzo mnie boli już nie sam szew po nacięciu ale bardziej miejsce koło warg sromowych, a jak mam oddać mocz to już masakra:wściekła/y: Czy to z czasem przejdzie???
 
dzięki dziewczyny za odp. kupię w takim razie na wszelki wypadek jakieś zwykłe big podpaski (ze dwa rodzaje) i zobaczymy co się sprawdzi.. później męża zatrudnię do uzupełniania braków - już widzę jak się cieszy :-D

Ja mam w domu 6 paczek różnych rodzajów zwykłych podpasek z ostatniej wyprawy męża do sklepu :)))
Bella granatowo-różowe spoko :)
W szpitalu 2 paczki poporodowych to mi zeszły pierwszego dnia bo co sekunde zmieniałam. Nie to zeby tyle leciało ale denerwowało mnie, że się słabo wchłania i powłoka wierzchnia jest mokra i ja na tym leżę, brrr. Moim zdaniem są beznadziejne.

Posłałam męża do sklepiku to przytaszczył podkłady dla nietrzymających moczu za 25 ziko 10szt... całkiem niezłe były...

Dziewczyny ja mam dość dziwne pytanie...trochę się martwię tym że bardzo mnie boli już nie sam szew po nacięciu ale bardziej miejsce koło warg sromowych, a jak mam oddać mocz to już masakra:wściekła/y: Czy to z czasem przejdzie???

julita - a jaki to rodzaj bólu? może masz jakieś zapalenie?
 
reklama
Do góry