reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze zwierzątkowo.

As 76

truskawkowa mama
Dołączył(a)
16 Marzec 2009
Postów
8 129
Miasto
Marki
Tu możemy sobie pisać o tym co hodujemy i z czym mamy problem.
Zwierzakolucy proszę się aktywować w tym wąteczku .:-D:-D:-D
 
reklama
DSC00040.jpgP1000954.jpgP1010131.jpgP1010581.jpgP1010650.jpg Pierwsza z bestyji, ośmionoga już nie jest ze mną, bo miałam uczulenie silne na włoski parzące. Nie mam więcej zdjęć, ale w chwili obecnej mój chlewik składa się z: świnek morskich, chomika, szczurów, królika miniaturowego, papużki falistej, akwarium 200l i szczeniak w typie yorka ;) Były drobne jascurki, pająki, kot (absolutnie nigdy więcej!!)

A z takich typowych hobby- biżuteruję troszkę ;)
 
No w temacie biżuterii to ja na gwiazdkę dostałam pandorę więc teraz będę charmsy kolekcjonować :-)
little ninia ładną masz kolekcję. Ja to z moją arachnofobią to bym nie mogła mieć domownika z Twojej fotki nr1 Na sam widok zdjęcia mnie ąz oczepało ;-)

A z akwarystycznych rzeczy to As-my to akwa kupiliśmy już takie jakie jest-z używane z rybkami i tam było ok 30% wody z tego akwarium,do tego żwirek,roślinki oraz filtr niepłukany,trochę przegotowanej i odstanej wody miałam do tego jakiś specyfik kupiłam co czyni kranówkę bezpieczną dla rybek więc nic złego się z żadną rybką nie stało :)
własnie wygooglowałam co to se te okrzemki i chyba własnie to mam-te roślinki są jakby pajęczyną porośnięte-czy o to chodzi? Jak to zwalczyć? Wyczytałam,zeby jak najmniej świata i częste podmianki wody-czy to starczy?
Póki co namierzyłam ten filt podżwirowy i najpierw zakupię to a potem będę roślinki nabywać. Tylko teraz jak to zrobić? czy to się wiąże z restartem baniaczka? Bo nie ukrywam,ze w takiej postaci jak jest teraz mi się średnio podoba,wiec bym wymieniła te roślinki które mam,tak jak pisałam chcciałabym jakiś korzeń na dno i zieleń. Ale jeśli musi być restart to co z rybkami na ten czas zrobić?
 
No w temacie biżuterii to ja na gwiazdkę dostałam pandorę więc teraz będę charmsy kolekcjonować

little ninia ładną masz kolekcję. Ja to z moją arachnofobią to bym nie mogła mieć domownika z Twojej fotki nr1 Na sam widok zdjęcia mnie ąz oczepało ;-)

A z akwarystycznych rzeczy to As-my to akwa kupiliśmy już takie jakie jest-z używane z rybkami i tam było ok 30% wody z tego akwarium,do tego żwirek,roślinki oraz filtr niepłukany,trochę przegotowanej i odstanej wody miałam do tego jakiś specyfik kupiłam co czyni kranówkę bezpieczną dla rybek więc nic złego się z żadną rybką nie stało :)
własnie wygooglowałam co to se te okrzemki i chyba własnie to mam-te roślinki są jakby pajęczyną porośnięte-czy o to chodzi? Jak to zwalczyć? Wyczytałam,zeby jak najmniej świata i częste podmianki wody-czy to starczy?
Póki co namierzyłam ten filt podżwirowy i najpierw zakupię to a potem będę roślinki nabywać. Tylko teraz jak to zrobić? czy to się wiąże z restartem baniaczka? Bo nie ukrywam,ze w takiej postaci jak jest teraz mi się średnio podoba,wiec bym wymieniła te roślinki które mam,tak jak pisałam chcciałabym jakiś korzeń na dno i zieleń. Ale jeśli musi być restart to co z rybkami na ten czas zrobić?

Filtry podżwirowe słabe są, no i na ogól źle wpływają na rośliny, osobiście jakoś tak mi nie podchodzą, chyba że w bardzo specyficznych przypadkach. Do akwarium powyżej 100litrów można już smiało kubeł zamontować. A jaki filtr teraz masz? Bo na zdjęciu nie widać.

Porośnięte pajęczyną rośliny to napewno nie będą okrzemki, okrzemki tworzą raczej taką twardą jasną "skorupkę". A jak to dokładnie wygląda? Da sie zetrzeć palcem? A jak długo świecisz w akwarium? No i jakiekolwiek glony to by nie były to polecam jak najbardziej ograniczyć karmienie ryb, głodówka raz czy dwa razy w tygodniu im naprawde dobrze zrobi i może polepszyć sytuacje.

Specyfik, czyli uzdatniacz czy bakterie? Bo to dwie różne rzeczy, uzdatniacz tylko zbija chlor i inne cuda znajdujące się w wodzie, ale żeby woda była gotowa na zasiedlenie akwarium musi być dojrzałe, czyli muszą być bakterie i najlepiej żeby sobie pochodziło spokojnie min. 2 tygodnie.

Co do restartu- jeśli już koniecznie to najlepiej zachować praktycznie całą wodę, nic nie płukać i w ogóle. Chyba najbezpieczniejszy sposób ;)
 
Jo ho,super temat ;-)
U nas zwierzaki(dokladniej krolik) klatek nie maja.Tylko posiadaja miejsce do zalatwienia sie,bo i tak spia gdzie popadnie :tak:
Nasza pierworodna,sunia Nina:
SDC10171.jpg
I kroliczka,Nanu(krol bo plec odkryta niedawno,a nalezy do meza od 9lat):
SDC14616.jpg

Ja kocham wszystkie zwierzaki,nie jem ich i nie lubie trzymac w klatkach ;-)
 
Zobacz załącznik 421197Zobacz załącznik 421198Zobacz załącznik 421199Zobacz załącznik 421200Zobacz załącznik 421201 Pierwsza z bestyji, ośmionoga już nie jest ze mną, bo miałam uczulenie silne na włoski parzące. Nie mam więcej zdjęć, ale w chwili obecnej mój chlewik składa się z: świnek morskich, chomika, szczurów, królika miniaturowego, papużki falistej, akwarium 200l i szczeniak w typie yorka ;) Były drobne jascurki, pająki, kot (absolutnie nigdy więcej!!)

A z takich typowych hobby- biżuteruję troszkę ;)
Super załoga pomieszkuje w domu.
Na robótki będzie nowy temat .
Tu proszę tylko zwierzaki bo będzie bajzel zaraz..;-)

No w temacie biżuterii to ja na gwiazdkę dostałam pandorę więc teraz będę charmsy kolekcjonować :-)
little ninia ładną masz kolekcję. Ja to z moją arachnofobią to bym nie mogła mieć domownika z Twojej fotki nr1 Na sam widok zdjęcia mnie ąz oczepało ;-)

A z akwarystycznych rzeczy to As-my to akwa kupiliśmy już takie jakie jest-z używane z rybkami i tam było ok 30% wody z tego akwarium,do tego żwirek,roślinki oraz filtr niepłukany,trochę przegotowanej i odstanej wody miałam do tego jakiś specyfik kupiłam co czyni kranówkę bezpieczną dla rybek więc nic złego się z żadną rybką nie stało :)
własnie wygooglowałam co to se te okrzemki i chyba własnie to mam-te roślinki są jakby pajęczyną porośnięte-czy o to chodzi? Jak to zwalczyć? Wyczytałam,zeby jak najmniej świata i częste podmianki wody-czy to starczy?
Póki co namierzyłam ten filt podżwirowy i najpierw zakupię to a potem będę roślinki nabywać. Tylko teraz jak to zrobić? czy to się wiąże z restartem baniaczka? Bo nie ukrywam,ze w takiej postaci jak jest teraz mi się średnio podoba,wiec bym wymieniła te roślinki które mam,tak jak pisałam chcciałabym jakiś korzeń na dno i zieleń. Ale jeśli musi być restart to co z rybkami na ten czas zrobić?
Mniej światła,ograniczyć karmienie to podstawa i wszystko też zależy gdzie akwa stoi.
Moje stoi na holu ,gdzie ma w ogóle dostępu światła słonecznego,więc z glonami problemu nie ma.
Wodę wystarczy podmieniać raz na tydzień .
Nie trzeba robić żadnego restartu przy zakładaniu filtrów pod żwirowych ,bo one są tylko wkładane pod ozdoby typu kamienie ,korzenie i tyle.
Do niczego ich nie podłączasz .
To zwykłe kratki plastikowe grubości 1,5 cm mniej więcej ,a których stawiasz ozdobę i przysypujesz żwirkiem.

Filtry podżwirowe słabe są, no i na ogól źle wpływają na rośliny, osobiście jakoś tak mi nie podchodzą, chyba że w bardzo specyficznych przypadkach. Do akwarium powyżej 100litrów można już smiało kubeł zamontować. A jaki filtr teraz masz? Bo na zdjęciu nie widać.

Porośnięte pajęczyną rośliny to napewno nie będą okrzemki, okrzemki tworzą raczej taką twardą jasną "skorupkę". A jak to dokładnie wygląda? Da sie zetrzeć palcem? A jak długo świecisz w akwarium? No i jakiekolwiek glony to by nie były to polecam jak najbardziej ograniczyć karmienie ryb, głodówka raz czy dwa razy w tygodniu im naprawde dobrze zrobi i może polepszyć sytuacje.

Specyfik, czyli uzdatniacz czy bakterie? Bo to dwie różne rzeczy, uzdatniacz tylko zbija chlor i inne cuda znajdujące się w wodzie, ale żeby woda była gotowa na zasiedlenie akwarium musi być dojrzałe, czyli muszą być bakterie i najlepiej żeby sobie pochodziło spokojnie min. 2 tygodnie.

Co do restartu- jeśli już koniecznie to najlepiej zachować praktycznie całą wodę, nic nie płukać i w ogóle. Chyba najbezpieczniejszy sposób ;)
Ale ja nie pisałam ,że pod żwirówki pod rośliny :no:-tylko pod ozdoby ;-),by zlikwidować strefy beztlenowe ,bo stamtąd idzie zakwaszenie podłoża .;-)
Zdecydowanie najbezpieczniej zostawić całą wodę ze zbiornika.
Ja daję i bakterie i uzdatniacz.
Daję uzdatniacz przy każdej podmianie .Jeśłi akurat nie mam to ratuję się solą niejodowaną i nadmanganianem potasu.
Stary i sprawdzony sposób.
Nadmanganianu potasu używam też do kwarantanny ryb po zakupie ,a przed wpuszczeniem do zbiornika .
Również do kwarantanny w ospie rybiej ;-):-):-)

Jo ho,super temat ;-)
U nas zwierzaki(dokladniej krolik) klatek nie maja.Tylko posiadaja miejsce do zalatwienia sie,bo i tak spia gdzie popadnie :tak:
Nasza pierworodna,sunia Nina:
Zobacz załącznik 421222
I kroliczka,Nanu(krol bo plec odkryta niedawno,a nalezy do meza od 9lat):
Zobacz załącznik 421223

Ja kocham wszystkie zwierzaki,nie jem ich i nie lubie trzymac w klatkach ;-)
Super zwierzyniec.
Ja swój zwierzyniec wkleję jutro,bo gości mam w pokoju obok i już wołają :-D:-D:-D:-D
 
A u mnie wszystkie zaklatkowane. Raz, że nie wszystkie sie wzajemnie lubią i muszą być trzymane z dala od siebie dla własnego bezpieczeństwa, dwa że ilość ;) Z królikiem to tak łatwo bo sie grzecznie do kuwety zazwyczaj załatwiają ale już świnie bobczą gdzie popadnie. A przy świniach sztuk 5 ciężko mi sobie to wyobrazić, pomijając już to że chłopaki, mimo że kastraty to by się najchętniej zjedli, a królik próbuje gwałcić wszystko co popadnie. Ot, taka wesoła zgraja :-) :-) Najlepiej mają w lato bo szaleją po podwórku w wolierach osobnych i tylko sie bulwersują do siebie. Ze wszystkich moich zwierząt najlepiej chyba ma chomik, który siedzi w wielkim akwarium z maaaasą atrakcji i 15cm warstwą trocin i papug Stefan, który w zasadzie lata swobodnie i wyżera świniom żarcie z misek ;)
Swoją drogą, prawie wszystkie moje zwierzęta pochodzą z "odzysku". Królik wzięty z klatki w której spedził kilka miesiecy, gdzie ledwo mógł sie odwrócić, świnie wszystkie niechciane albo chore. Jedna z nich, jorkowa, do tej pory reaguje dziką paniką na jakikolwiek dotyk :wściekła/y:
Super załoga pomieszkuje w domu.
Na robótki będzie nowy temat .
Tu proszę tylko zwierzaki bo będzie bajzel zaraz..;-)


Mniej światła,ograniczyć karmienie to podstawa i wszystko też zależy gdzie akwa stoi.
Moje stoi na holu ,gdzie ma w ogóle dostępu światła słonecznego,więc z glonami problemu nie ma.
Wodę wystarczy podmieniać raz na tydzień .
Nie trzeba robić żadnego restartu przy zakładaniu filtrów pod żwirowych ,bo one są tylko wkładane pod ozdoby typu kamienie ,korzenie i tyle.
Do niczego ich nie podłączasz .
To zwykłe kratki plastikowe grubości 1,5 cm mniej więcej ,a których stawiasz ozdobę i przysypujesz żwirkiem.


Ale ja nie pisałam ,że pod żwirówki pod rośliny :no:-tylko pod ozdoby ;-),by zlikwidować strefy beztlenowe ,bo stamtąd idzie zakwaszenie podłoża .;-)
Zdecydowanie najbezpieczniej zostawić całą wodę ze zbiornika.
Ja daję i bakterie i uzdatniacz.
Daję uzdatniacz przy każdej podmianie .Jeśłi akurat nie mam to ratuję się solą niejodowaną i nadmanganianem potasu.
Stary i sprawdzony sposób.
Nadmanganianu potasu używam też do kwarantanny ryb po zakupie ,a przed wpuszczeniem do zbiornika .
Również do kwarantanny w ospie rybiej ;-):-):-)


Super zwierzyniec.
Ja swój zwierzyniec wkleję jutro,bo gości mam w pokoju obok i już wołają :-D:-D:-D:-D

Cieszę się bardzo że u mnie leci taka kranówka, że uzdatniacza nie potrzebuje. No normalnie jakości wody butelkowanej, wiec moge bezpiecznie kranówe pić i lać do akwarium i smaczna jest i chlorem nie wali ;) Przynajmniej jedna zaleta mojego miasteczka ;)
Typowy FILTR podżwirowy to jednak kratka pod większością/całością żwirku, z pompą itd.http://pl.wikipedia.org/wiki/Filtr_denny coś takiego. Za złoże robi cała powierzchnia żwiru wtedy, ale to niepraktyczne rozwiązanie i przydaje się w bardzo specyficznych wypadkach.
A jeśli nie ma się za podłoże pyłu to wystarczy raz w tygodniu, przy podmianie wzruszyć dno. O strefy beztlenowe wcale nie jest tak łatwo przy żwirku ;)

A co do tematu, to zmieniłabym w takim razie nazwę, obecna jest myląca ;-)
 
Ostatnia edycja:
Filtr mam Fluval flu U3-nie chce mi wkleić linka :(
Na roślinkach jest tak jakby pajęczyna/kurz-wygląda to tak jak czasem się np na lampie zbiera kurz,może uda mi się jutro w świetle zrobić fotkę to pokażę.
Świtało właczam codzień ok 10-11 a wyłaczam ok 21-22.
Spróbuję jak radzicie podmieniać częsciej wodę i dawać mniej jeść.
Do wody wlałam Aquasafe firmy tetra aqua http://www.kubazoo.com/pl/tetraaqua-aquasafe-202.html
To co mam finalnie zrobić z tym filtrem podżwirkowym? BO jeśli ma byc tylko pod ozdoby to ja ozdób nie planuję-chcę jedynie jakiś korzeń a reszta żwirek i roślinki.
A salon nasz do najjaśniejszych nie nalezy więc baniaczek nie jest narażony na dużo światła słonecznego :)

Zaczełam się też rozglądac na necie z atymi roślinkami co nazwy dałyście ale mam o tyle utrudnione zadanie,ze najpierw musze zgooglowac angielską nazwę a dopiero potem sklepy czy ebay no i nie wszystkie udało mi się namierzyć ale będe jeszcze próbować.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry