reklama

naturalne metody leczenia grzybicy paznokci w ciazy?

Temat na forum 'Zdrowa mama' rozpoczęty przez TheKtosia, 17 Maj 2011.

1. TheKtosia

TheKtosia Początkująca w BB

Witajcie,

Niestety nie udalo mi sie wyleczyc grzybicy paznokci przed ciaza.
    Odstawilam silne leki, niemniej to bardzo uporczywy problem, boje sie ze w czasie ciazy moze byc zagrozeniem dla plodu , badz przeniesie sie na moje nowe paznokcie.
    Przerzucilam sporo stron w internecie i znalazlam informacje o kilku naturalnych metodach leczenia tego problemu:
    - oklady z propolisu, propolis przykleja sie do plytki zainfekowanych paznokci i zmienia na nowy codziennie
    - moczenie nog w wodzie z dodatkiem octu
    - smarowanie zainfekowanych plytek paznokci czosnkiem

Niestety nie mam mozliwosci skonsultowania tych metod z dobrym lekarzem.
    MIeszkam w UK, a tu medycyna ma na celu zapobieganie smierci, a nie leczenie,
    Dwoch lekarzy ktorych prosilam o konsultacje w sprawie grzybicy zasugerowalo, ze to problem natury estetyczno- kosmetycznej, bez wplywu na zdrowie i poradzilo mi malowanie paznokci w jakims gustownym kolorze....

Moze ktos z Was zmagal sie z grzybca paznokci w czasie ciazy, badz moglby zapytac swojego ginekologa czy stosowanie jakiejkolwiek z powyzsze naturalnych metod jest bezpieczne dla plodu

serdecznie pozdrawiam

Ktoska

Ostatnia edycja: 17 Maj 2011
  2. Felidae

Felidae Mama_Misia

Jeżeli ktoś, może przesłać Ci z Polski maść CLOTRIMAZOL to możesz spróbować, jest bez recepty ( globulki na recepte), chyba że coś sie zmieniło. Mnie rok temu pani w aptece sprzedała przed wyjazdem na wakacje zamiast Lamisilatu, powiedziała, że jest mocniejszy i ma szersze spectrum działania...ostatnio na paluchu zauważyłam dziwnie zrogowaciałą plamkę na skórze, smarowałam i zeszło, ale trochę to zajęło :-) Maść stosowana miejscowo nie powinna zaszkodzić dzidzi :-)

3. reklama
  4. góralka

góralka Fanka BB :)

podobno olejek herbaciany (z drzewa herbacianego) daje dobre efekty, stosowałam okazjonalnie ale nie na grzybicę tylko profilaktycznie, więc nie potwierdzę działania własnym przykładem

5. sara_mama

sara_mama Zaciekawiona BB

Ja szczerze polecam krem przeciwgrzybiczy oliprox i lakier-żel przeznaczony tylko do paznokci, tej samej firmy. Są to produkty dostępne tylko w aptekach, hypoalergiczne, może dostaniesz je gdzieś w UK. Cene mają przystępną, a przy tym naprawdę leczą problemy z grzybicą stóp i paznokci.

6. tdominiak

tdominiak Początkująca w BB

Racja! Ma działanie antygrzybiczne, antywirusowe i antybakteryjne. Używam tylko tego na opryszczkę, ale na grzybicę też działa. W aptece po jakieś 7-8pln. Polecam też olejek z oregano, ma podobne działanie.

7. rachamnow

rachamnow Początkująca w BB

Nie jestem pewna czy w czasie ciąży można to brać, ale ja stosowałam loceryl na grzybicę i pomógł dość szybko

Poleć forum