reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

NATURALNE PLANOWANIE RODZINY

reklama
Oprócz tego, ze to gdzies serodek cyklu to wiem. wiem tez zeby mierzyc temperature ale gdzie? w pochwie, pod pacha? i jak obliczyc skoro raz mam 29-dniowy cykl, raz 30, raz 28, raz 31? Bardzo Was prosze o pomoc.
 
Ja nie mierzę temperatury - za leniwa jestem :-[ Ale codziennie badam śluz i położenie szyjki macicy.

Kobieta przeprowadza autopalpację szyjki macicy:

* raz dziennie,
* o tej samej porze,
* niekoniecznie wieczorem.

Badając szyjkę zwracamy uwagę na:

* położenie,
* konsystencje,
* rozwarcie,
* obecność śluzu.

OBSERWACJA SZYJKI MACICY

1. Na początku cyklu szyjka jest:
- nisko,
- zamknięta,
- twarda.

2. Gdy narastają objawy płodności:
- wyżej,
- otwarta,
- miękka.

3. Gdy zbliża się owulacja:
- wysoko,
- otwarta,
- miękka.

4. Po owulacji szyjka jest:
- nisko,
- zamknięta,
- twarda.

Szczyt objawu szyjki jest to dzień, w którym szyjka macicy jest uniesiona najwyżej, ma najbardziej otwarte ujście zewnętrzne i jest miękka.

plansz10.jpg

 
O rany wstyd się przyznać ale to prawda ,że nie mam zielonego pojęcia jak sie bada szyjkę macicy,co wkładam palca dopochwy i co dalej ???
 
reklama
Ja również obserwuje zawsze śluzik ,chociaż teraz jak biore luteine to ciężko ,bo te tabletki mi wylatują na wkładke i ciągle z nią chodze ale dodatkowo wyliczam z kalkulatorów zamieszczonych w internecie
 
Do góry