reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

NATURALNE PLANOWANIE RODZINY

Dołączył(a)
7 Marzec 2005
Postów
13
Prosze o porade kiedy najlepszy moment na poczecie?? Kilka miesiecy tewmu odstawilam tabletki Cilest i nie wiem czy juz mam plodne cykle??? To dopiero pierwszy cykl obserwcji. W ciaze nie zaszalam, bo wlasnie zakonczylam kolejny okres ...

5 dzien 36,2
6 36,3
7 36,2
8 36,3
9 36,3
10 36,4
11 36,2
12 36,2
13 36,2
14 36,3
15 36,7
16 36,7
17 36,8
18 36,7
19 36,7
20 36,7
21 36,8
22 36,8
23 36,7
24 36,9
25 36,9
26 36,9
27 36,7
28 36,2 + okres

Prosze o opinie i z gory dziekuje ....
Probujemy czwarty cykl i bez efektu .... ::)
 
reklama
Hej Hania!!!
Szczerze te różnice są tak małe, że radziłabym udać sie do gina,żeby sam wam poradzil. Macie jakiegoś dobrego?
pozdrawiam
Na pewno się niedługo uda :)
 
Hej Haniu- z tego co wiem..najlepiej starać sie o dzidziusie po trzech miesiacach od odsatwienia tabletek.., chociażby dlatego, by organizm sie "oczyscił"..i zmalało"ryzyko"..mnogiej ciąży..(ale ja to bym chciała bliźniaki ;D)..
 
hej!!
Wydaje mi się że między 14 a 16 dniem, do wtedy masz skok temp. wystarczy żeby był o 0,2 stopnia żeby była owulacja. Poza tym sprawdź czy masz śluz płodny przezroczysty, rozciągliwy (tak jak białko kurzego jaja), albo uczucie naoliwienia w pochwie. Możesz tez sprawdzić ujście szyjki jeżeli jest twarda jak czubek nosa to jest czas niepłodny, jeżeli zaś jest miękka jak płatek ucha zaczyna się okres płodny. Polecam testy owulacyjne (tanie na allegro) wtedy dokładnie będziesz wiedziała kiedy zbliża się owulacja!!
Powodzenia!!!
 
ja tez bym powiedziala ze miedzy 14 a no moze 17 dniem...zawsze gdzies w okolicach polowy cyklu powinna byc owulacja.
 
Owulacja nie jest zawsze koło połowy cyklu, tylko 14 dni przed miesiączką.
Czyli w 28 - dniowym cyklu będzie faktycznie w połowie, bo 14 dnia cyklu, ale w 32 - dniowym cyklu owulacja wystąpi 18 dc.
Haniu - kiedy mierzysz temperaturę?? Rano??
Raczej na 100 % owulację miałaś 14 dnia cyklu.
 
Czy może mi ktoś powiedzieć jak jest z tą temperaturą ??? Kolezanka mi wczoraj powiedziala ze mam sobie rano zmierzyc temperature w pochwie i jezeli bede miala 37,2 to moge sie cieszyc bo chyba jestem w ciazy !!!!! To prawda ??? Dzis sobie mierzylam i mam 37,1 co dla mnie jest bardzo dziwne bo kiedys jak bylam chora mialam zawsze ponizej 36,6 z rana tylko ze wyedy ta temperature mierzylam pod pacha i naprawde nie wiem czy jest w tym jakas roznica ! Powiedzcie mi dziewuchy czy ta temperatura cos oznacza ? Czy mam sie nie cieszyc, ze moze mi sie udalo ? Zreszta....ide po test !
 
Ja znawczynią tematu nie jestem ale z tego co wiem to gdy masz owulacje temparatura wzrasta i jeżeli utrzymuje się podwyższona i nie przychodzi okres wówczas możesz spodziewać się, że jesteś w ciąży. Musisz jednak regularnie o tej samej godzinie robić pomiary i obserwować ciało przez jakiś czas, żeby zobaczyć jak ono reaguje i jak zmienia ci się temparatura. Tak więc dopiero za jakieś 2 tygodnie od owulacji jeśli utrzymuje się tempka to możesz zaczynac mieć podejrzenia, ale do tego z reguły dochodza również inne objawy ciążowe, bóle piersi, nudności, senność.
Mam nadzieję, że nic nie pomieszałam :)
 
reklama
moim zdaniem ta temp jest dziwna...w 1 ciazy tez mialam wysoka temp 37.3 ale pozniej spadla a dzidzia jednak byla!!wiec ja uwazam ze niepowinno sie sugerowac temp!!ja wole obserwowac sam organizm...teraz zauwazylam odrazu po owulacji...tyle ze to tez czasem zle wychodzi...:(
 
Do góry