reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Naturalne przyspieszacze porodu :)

Olej rycynowy potwierdzić moge. Dwie moje znajome wypiły ten syf( po buteleczce zmieszanej z sokiem) na wieczór i w nocy miały regularną akcje porodową i co śmieszne niby to ma zadziałać przeczyszczające a ich nie przeczysciło nic a nic,tylko rodzic zaczęły;-). Mnie tez to korci,ale troche sie boję. Niby te moetody jak dziecko nie jest gotowe to g....daja z drugiej str,jak bym taki poród wywołała jakąs z tych metod,a potem okazało by sie ze dzicku zabrakło kilku dni do osiągniecia pełnej dojrzałosci,to bym sobie do konca zycia nie darowała.....takze ja zostaje tylko przy poważnych rozmowach z dziećmi,zasugeruję im,zeby w tą sobote sie zaczeło,a co bedzie????zobaczymy.
O jeszcze mycie okien i ogólenie wzmożony wysiłek mogą wpłynąc na wczesniejszy poród. Ale to z kolei mi chyba nie grozi. Codziennie sprzatam: odkurzam,jeżdze z mopem,ostatnio raz w miesiacu okna myje,takze ja jestem przyzwyczajona do takiego wysiłku;-). Ale moze na kogos innego to zadziała.

A czy taka ciepła kąpiej to nie działa własnie przeciwnie. Jakos mi sie wydawało ,ze ciepła woda rozluźnia....aaale ja tam sie nie znam:)
 
reklama
a ja zamierzam skorzystac dodaje masaz brodawek od 37 tygodnia i 1 dnia ciazy dziala pobudzajaco i masowanie brzucha ;-)
 
Ostre u mnie odpada bo jem tak całą ciążę, ciepła kąpiel też bo po 1 mam prysznic a po 2 cały czas kąpię się w gorącej wodzie:-D
Olej rycynowy? Hm... Można by było spróbować ale jakoś chyba bym się bała:-D
O masowaniu brodawek słyszałam ale o co chodzi tak dokładnie to nie wiem...
 
...O masowaniu brodawek słyszałam ale o co chodzi tak dokładnie to nie wiem...
wydziela się wtedy naturalna oksytocyna (a oksytocyną w kroplówce choć pewnie w innym stężeniu wywołują często porody np przeterminowane)
ja czytałam w jakiejś gazetce dziecięco-mamowej o soku z owoców granatu że też przyśpiesza (no ale wiadomo że to trzeba w specjalnym sklepiku kupić bo np ten chyba tymbarku granat to ma bodajże 3% soku z granatu - kpina)
ogólnie ruch a najlepiej przysiady lub kręcenie biodrami (ewentualnie taniec brzucha ale średnio jestem w stanie sobie to wyobrazić z takim brzuchem:-D)
 
mnie najbardziej coś z ruchu przekonuje...choć patrzac na to ze wciaz biegam do pracy i nie leze plackiem to nie wiem jak intesywny to ruch musiałby być....sagaa cos wspominała o rowerze...chyba wypróbuje, krecenie biodrami tez jak dla mnie swietny pomysł:)
 
Przy masażu brodawek ważne jest by nie masować dwóch na raz tylko raz jedną raz drugą.
natt masz rację, ja mam takie myśli, a do tego mój małżon twierdzi, że jak mały bedzie gotowy to sam wyjdzie, więc czekam z niecierpliwością na niego, ale przyspieszać nie bedę.
 
ja też nie chciałam ingerować, jednak jak już się kończył 14 dzień po terminie, ja na oddziale w szpitalu, wiedziałam, że mi rano nie odpuszczą i będzie prowokacja, no i sie nie pomyliłam, ale co sobie 4cm wychodziłam na schodach to moje :)
 
reklama
Do góry