reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Naturalne sposoby wywołania porodu

reklama
Długo trwał Twój poród? I czy to pierwszy?
Pierwszy. Poszłam w sobotę do szpitala, oksytocyna, bóle ale nic na ktg plus brak rozwarcia. Zrobili przerwę w podawaniu przez niedzielę. W poniedziałek drugie podejście już udane ale sporo we mnie wlali. Od tej soboty całą niedzielę siedziałam pod prysznicem bo bolało, noc bez snu. Ciężko powiedzieć kiedy się poród zaczął naprawdę ale urodziłam o 14 w poniedziałek. ;)
 
Nie ma wskazania, jedynie co to wiem że wlansie te skierowanie dostanę ewentualnie w środę tylko się tak zastanawiam jak to jest czy w dniu wypisu skierowania muszę wstawić się do szpitala czy jakaś data będzie wpisana, nie dopytałam lekarza a że pierwsza ciąża to jestem w tym temacie zielona
Wiesz mi w żadnej nie dali skierowania do szpitala. Tzn jak byłam w dniu terminu to dał mi l-4 na kolrjny tydzień na wizytę, ale nie dotrwałam(bo te ostatnie wizyty są 2 tyg ). Może powiedz jak będziesz, że jeszcze nie chcesz iść na wywołanie, no chyba że już bedą Ci się skurcze na ktg pisać i zrobi się rozwarcie.
W każdym bądź razie trzymam kciuki.
Moje porody wszystkie były prawie identyko... najpier czop, potem jechałam na ip.. tam sprawdzali co i jak. Na sale, podpinali ktg, przychodzili sprawdzac co i jak. . Potem oczyszczanie, i albo nadal leżalalam, albo skakałam na piłce. Pierwszy 1 5.5 h, 2 - 4.5 h, 3 mimo, że wywolywany 2.1 h. W każdej pod koniec pierwszej fazy dostawałam oksytocyne, bo u mnie skurczy brak.. dopiero po niej się pojawiały.
 
Ostatnia edycja:
W pierwszej ciąży urodziłam dzień przed terminem, o 19 wieczorem wypiłam olejek rycynowy i o 6 rano byłam już na porodówce.
W drugiej ciąży przez bite 2 tygodnie robiłam wszystko, żeby przyspieszyć poród - sprzątanie na całego, spacery, przysiady, seks, olejek rycynowy, kapsułki z olejem z wiesiołka i nic, Młodemu się nie spieszyło, urodził się 2 dni przed terminem.
 
U mnie 12h po kąpieli w różanym odszedł czop, a 26-28h po wody. Urodziłam 12h później. Wspominam ok. Dostałam oksy na przyspieszenie i po godzinie było po. Przy odejściu wód starają się by urodzić w ciągu 12h.
Gratuluję:) wypróbuję tę kąpiel jeszcze bo tego nie próbowałam jako jedynego chyba z tych polecanych sposób:p
 
Pierwszy. Poszłam w sobotę do szpitala, oksytocyna, bóle ale nic na ktg plus brak rozwarcia. Zrobili przerwę w podawaniu przez niedzielę. W poniedziałek drugie podejście już udane ale sporo we mnie wlali. Od tej soboty całą niedzielę siedziałam pod prysznicem bo bolało, noc bez snu. Ciężko powiedzieć kiedy się poród zaczął naprawdę ale urodziłam o 14 w poniedziałek. ;)
Gratulacje:) poród jest taka jedną wielką niewiadomą że człowiek nie wie co go czeka i to chyba jest najgorsze:p chyba już jedynym rozsądnym wyborem będzie nie analizowanie każdego przypadku i poprostu do ma być to będzie bo im więcej czytam mam wrażenie tym wiem mniej;p
 
Wiesz mi w żadnej nie dali skierowania do szpitala. Tzn jak byłam w dniu terminu to dał mi l-4 na kolrjny tydzień na wizytę, ale nie dotrwałam(bo te ostatnie wizyty są 2 tyg ). Może powiedz jak będziesz, że jeszcze nie chcesz iść na wywołanie, no chyba że już bedą Ci się skurcze na ktg pisać i zrobi się rozwarcie.
W każdym bądź razie trzymam kciuki.
Moje porody wszystkie były prawie identyko... najpier czop, potem jechałam na ip.. tam sprawdzali co i jak. Na sale, podpinali ktg, przychodzili sprawdzac co i jak. . Potem oczyszczanie, i albo nadal leżalalam, albo skakałam na piłce. Pierwszy 1 5.5 h, 2 - 4.5 h, 3 mimo, że wywolywany 2.1 h. W każdej pod koniec pierwszej fazy dostawałam oksytocyne, bo u mnie skurczy brak.. dopiero po niej się pojawiały.
Ja jeszcze nie miałam nigdy robionego ktg 🤔 ostatnia moja wizyta u gina była w 38 tygodniu teraz kolejna w środę w 40 tygodniu mnie czeka, rozwarcia nie było także tyle się dowiedziałam , może teraz mi zrobi nie wiem, chodzę prywatnie wiec liczę że wie co robi 🤷
 
W pierwszej ciąży urodziłam dzień przed terminem, o 19 wieczorem wypiłam olejek rycynowy i o 6 rano byłam już na porodówce.
W drugiej ciąży przez bite 2 tygodnie robiłam wszystko, żeby przyspieszyć poród - sprzątanie na całego, spacery, przysiady, seks, olejek rycynowy, kapsułki z olejem z wiesiołka i nic, Młodemu się nie spieszyło, urodził się 2 dni przed terminem.
Słyszałam o olejku też jednak nie próbowałam 🤔 może on tu coś przyspieszy, ja też nie wiem czy do końca nie panikuję bo teoretycznie 40 tydzień zaczynam w środę więc no jakiś tam czas mam jednak tak nie chcę do szpitala na wywołanie że szok:p ale dzięki że napisałaś swoją historię! Może olejek coś zadziałala u mnie też bo te maliny to nie bardzo:p
 
reklama
Ja jeszcze nie miałam nigdy robionego ktg 🤔 ostatnia moja wizyta u gina była w 38 tygodniu teraz kolejna w środę w 40 tygodniu mnie czeka, rozwarcia nie było także tyle się dowiedziałam , może teraz mi zrobi nie wiem, chodzę prywatnie wiec liczę że wie co robi 🤷
A ok. Ja w przychodni przy szpitalu i tam wizyty od 36 tyg co 2 tyg, bo najpierw ktg, a potem lekarz. Tak lekarz na bank wie co robi, ale jak jestes prywatnie to ja bym poprosila o l4 i żeby skierowania do szpitala nie dawał. No lepiej po terminie by samo sie zaczęło,bo organizm się przygotuje. Po prostu wtedy wszystko sprawniej idzie.
 
Do góry