reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Naturalne sposoby wywołania porodu

reklama
Pojechałam ze skierowaniem w poniedziałek, we wtorek miałam balonik, w środę 2 kroplówki z oxytocyną, znieczulenie podpajeczynkowe i gaz rozweselający podczas porodu. Rodziłam od 7 do 18 . Niestety szyjka macicy była twarda gruba nieprzygotowana do porodu ( to był 41 tydzień ciąży) Rozwarcie się robiło skurcze narastały niestety ta szyjka wszystko blokowała dziecko napieralo główka a szyjka trzymała:( zakończyło się cesarskim cięciem. W szpitalu byłam od poniedziałku do soboty. A jak u Was dziewczyny dajcie znać:)
Dzisiaj 40 t 4 d. W środę idę na ktg i do lekarza, a w czwartek to będzie równo 41 t do szpitala na obserwację i wywołanie, no chyba, że do tego czasu samo ruszy 😅 jakie imię wybrałaś dla córeczki? 🌹
 
Pojechałam ze skierowaniem w poniedziałek, we wtorek miałam balonik, w środę 2 kroplówki z oxytocyną, znieczulenie podpajeczynkowe i gaz rozweselający podczas porodu. Rodziłam od 7 do 18 . Niestety szyjka macicy była twarda gruba nieprzygotowana do porodu ( to był 41 tydzień ciąży) Rozwarcie się robiło skurcze narastały niestety ta szyjka wszystko blokowała dziecko napieralo główka a szyjka trzymała:( zakończyło się cesarskim cięciem. W szpitalu byłam od poniedziałku do soboty. A jak u Was dziewczyny dajcie znać:)
To tez sie nameczylas 😐 najwazniejsze ze juz po 🙂 gratulacje dla Was 😍 u mnie samo sie zaczelo tydzien temu z soboty na niedziele i skurcze mialam od 1, o 9 pojechalam do szpitala a urodzilam o 20:30. Jakos udalo sie naturalnie a moja malutka wazyla prawie 3900. Porod uwazam ze bardzo ciezki niby bez naciecia i pekniec ale jeszcze dochodze do siebie i w wiekszosci leze. Od srody jestesmy w domu 😉
 
To tez sie nameczylas 😐 najwazniejsze ze juz po 🙂 gratulacje dla Was 😍 u mnie samo sie zaczelo tydzien temu z soboty na niedziele i skurcze mialam od 1, o 9 pojechalam do szpitala a urodzilam o 20:30. Jakos udalo sie naturalnie a moja malutka wazyla prawie 3900. Porod uwazam ze bardzo ciezki niby bez naciecia i pekniec ale jeszcze dochodze do siebie i w wiekszosci leze. Od srody jestesmy w domu 😉
Zazdroszczę że udało się naturalnie! :) Ja się teraz muszę męczyc:p gratulację również:) i samych szczęśliwych chwil z maluszkiem:)
 
Jeszcze 2 tyg temu szukałam tutaj inspiracji ;) a teraz jesteśmy już razem z Dzieciątkiem 3 dni przed terminem :)
Za zaleceniem lekarza wzięłam się ostro za naturalne metody wywołania i myślę że pomogło:) na wizycie 2 dni przed, lekarz zrobił mi mocniejsze badanie, po którym zaczęłam plamić i zaczął schodzić czop. Dzień później narobiłam sporo kilometrów, a wieczorem zaserwowałam sobie ciepłą kąpiel z 5 kropelkami olejku różanego a po niej masaż krocza. No i o 3 w nocy miałam już regularne skurcze :)
Powodzenia dla Was ❤
 
Jeszcze 2 tyg temu szukałam tutaj inspiracji ;) a teraz jesteśmy już razem z Dzieciątkiem 3 dni przed terminem :)
Za zaleceniem lekarza wzięłam się ostro za naturalne metody wywołania i myślę że pomogło:) na wizycie 2 dni przed, lekarz zrobił mi mocniejsze badanie, po którym zaczęłam plamić i zaczął schodzić czop. Dzień później narobiłam sporo kilometrów, a wieczorem zaserwowałam sobie ciepłą kąpiel z 5 kropelkami olejku różanego a po niej masaż krocza. No i o 3 w nocy miałam już regularne skurcze :)
Powodzenia dla Was ❤
Gratuluję:) Ja też próbowałam naturalnie ale jak tak czytam to nie byłam aż tak konsekwentna jak Ty:p w każdym bądź razie powodzenia i wszystkiego najlepszego dla Ciebie i dzieciątka:)
 
reklama
Ja nadal czekam. Dzisiaj w nocy miałam skurcze co 7- 10 min około dwie godziny to trwało, takie trwające ok 1 minuty. Początkowo bolało tak jak skurcze miesiączkowe, później były coraz słabsze i rzadsze. Szkoda, myślałam, że poród się rozkręca a tu lipa. Dzisiaj brak skurczy 🥲
 
Do góry