reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Naturalnie....homeopatia i inne naturalne metody dla zdrowia

Kaja ratunkuuuuuuuuuuuuuuuuuu,po tzm Dukanie tak mnie zołądek boli ze szok:szok:od kilku dni sie mietą ratuje,ale nic nie daje:no:moze cos poradzisz co?
 
reklama
Przede wszystkim skończ dietę :happy: bo ci nie służy, może za dużo nabialu - jak z wypróżnianiem? Sorki... nie musisz odpisywać :-pale mnie uczono, że zdrowy człowiek powinien raz dziennie minimum chodzić tam gdzie król piechotą... ;-)
Jak to napisała labamba - od nabiału się gnije od środka :rofl2: niestety to prawda po części bo nabiał az tak wspaniały jak nam reklamują nie jest.
Nie wiem.... takie domowe sposoby znalazłam:

Pieprzowa mięta
W dolegliwościach żołądkowych skutkujących bólami brzucha, wzdęciami, nudnościami, nieżytami żołądka i jelit, ulgę przynieść może szklanka gorącej miętowej herbatki. Napar (płaska łyżka suszonych liści zalana szklanką wrzącej wody) działa rozkurczająco.

Kminek z rumiankiem
Warto w domowej apteczce mieć mieszankę zmielonego kminku (1 porcja) i koszyczków rumiankowych kwiatów (3 porcje).
Już pół szklanki takiej herbatki (łyżkę suszu zalać szklanką ciepłej wody i zaparzać przez 20 minut na małym ogniu) zdecydowanie złagodzi bolesne skurcze jelit i zmniejszy wzdęcia.

Seler
1 łyżkę wymieszanych w równych proporcjach nasion i suszonych liści selera zalać szklanką wrzącej wody. Przynosi ulgę w kolce jelitowej i przy wzdęciach.

Możesz też sobie walnąć setkę wódki pieprzowej :-D ty nie karmisz więc spoko..:-p
 
Kaja tak mnie teraz naszło - Rucinus 5 ch czy 9ch ma silniejsze działanie ? pytam bikoz wydawało mi sie jakoś takoś ze 5ch jest mocniejsze .. ale widze ze chyba sie pomyliłam z lekka
 
To nie ma tak, że mocniejsze - na przestrzeni doświadczeń wyszło, że 5CH lepiej wpływa na laktację. W homeopatii jest odwrotnie - im wyższa potencja (większe rozcieńczenie i teoretycznie mniej tego składnika) tym silniejsze działanie. Tyle, że wyższa potencja już może działać inaczej i paradoksalnie w ricinusie 30CH już laktacje hamuje.
Każdy lek też może u innej osoby inaczej działać - na ile są spisy uniwersalne - więc mnie np pomaga doraźnie 9CH, nie biorę non stop bo nie ma potrzeby.
 
Z ciekawością czytam ten wątek:)Kaja to naprawdę super pomysł. Jeśli chodzi jeszcze o naturalną metodę na laktacje ( dostałam ten przepis od mojej pani od laktacji) koper włoski, czarnuszka, rutwica lekarska, anyżek, kozieradka. W jednej szklance zaparzyć anyżek i koper a w drugiej szklance pozostałe zioła. Jak już to wszystko dobrze nasiąknie wziąż jedną łyżeczkę z jednego naparu i jedną łyżeczkę z drugiego naparu wlać do kubeczka i zalać wodą (około 3/4) i pić 2-3 razy dziennie.
Jeśli chodzi o zatoki - ja stosowałam inhalacje z Soli Iwonickiej - pomogło i polecam.
 
Dzięki Monika, miło mi :tak:
Prezepis na herbatkę fajny, ja tylko wystrzegam się koperku bo u nas mały po nim był niespokojny ale to pewnie bardzo indywidualne znów. :tak:
Wrzucajcie swoje różne wypróbowane recepty na problemy i problemiki ;-)
 
Masz rację Kaja, każdy indywidualnie znajdzie coś dla siebie:tak:. Powiem szczerze, że mój mały, jak piłam za dużo herbatki z koperku to chyba miał "mocniejsze" kolki.
Herbatkę pić ale oczywiście też nie cały czas:-)
 
Z ciekawością czytam ten wątek:)Kaja to naprawdę super pomysł. Jeśli chodzi jeszcze o naturalną metodę na laktacje ( dostałam ten przepis od mojej pani od laktacji) koper włoski, czarnuszka, rutwica lekarska, anyżek, kozieradka. W jednej szklance zaparzyć anyżek i koper a w drugiej szklance pozostałe zioła. Jak już to wszystko dobrze nasiąknie wziąż jedną łyżeczkę z jednego naparu i jedną łyżeczkę z drugiego naparu wlać do kubeczka i zalać wodą (około 3/4) i pić 2-3 razy dziennie.
.

a mozna to zaparzyć wszystko razem ?
 
reklama
Do góry