reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nauka czytania 5-latka

dobruchna powiem ci na przykladzie moich dzieci..one tez chodza do szkoly za granica ,ich 1szym jezykiem,jest jest angielski..,jak nauczyly sie czytac po angielsku,to i umialy czytac po polsku..to przyszlo automatycznie..jedyne,czego ich nauczylam to liter typowo polskich,ktorych w angielskim alfabecie nie ma .
a gdzie mieszkasz ??
 
reklama
Obawiam się, że jednak po angielsku czyta się zupełnie inaczej niż po polsku..
I bez mojej "interwencji" dziecko samo nie zacznie mi czytać po polsku, nawet jak już będzie umiało po angielsku.
Nawet widząc jak wygląda "ąęćó"...
Co z resztą?
Zobaczy słowo "cat", przeczyta je "Kat", ale po polsku powinno przeczytać po prostu "cat".
 
Ostatnia edycja:
dobruchna moja corka jak zaczynala pisac po polsku,to Polska,napisala 'POLSCA' ,duzo wyrazow pisala z bledem,ale z czasem nauczyla sie..wytlumaczylam podstawy ortografii i gramatyki..,bo na poczatku nie odmieniala np.imion..z racji,ze w angielskim nie odmienia sie ,ale z czasem zalapala.wiadomo,ze robi bledy ortograficzne,ale dzieci ktore ucza sie w Polsce tez je robia..na to trzeba czasu.i uwierz mi,ja moje dzieci nie uczylam pisac i czytac po polsku,a potrafia..corka,bo syn na razie uczy sie po angielsku,ale jak to dobrze ogarnie,to i bedzie umial po polsku.najwazniejsze,ze rozmawiacie z dzieckiem w ojczystym jezyku ;-)
 
Są w necie kursy takie zabawne.. :) które uczą czytania. :) jednak warto też poświęcać czas dziecku i samemu uczyć dziecko czytania :) to lepiej działa na dziecko :)
 
Jestem mamą i nauczycielką z doświadczenia wiem że przygoda z nauką pisania i czytania powinna rozpocząć się od zabawy z pisaniem po śladzie - tu polecam książki kieleckiego Wydawnictwa MD Monika Duda. Na ich stronie znajdziecie mnóstwo książek zarówno edukacyjnych jak i malowanki z naklejkami, wycinanki, bajki czy książki o ekologi , recyklingu. Polecam, ja często ich używam w swojej pracy :)
 

Załączniki

  • wesolego-allejula-z-naklejkami_1660_k.jpg
    wesolego-allejula-z-naklejkami_1660_k.jpg
    15,7 KB · Wyświetleń: 77
  • ekologia-recykling_1652_k.jpg
    ekologia-recykling_1652_k.jpg
    13,9 KB · Wyświetleń: 77
  • szlaczki-ze-smokiem_1381_k.jpg
    szlaczki-ze-smokiem_1381_k.jpg
    13,6 KB · Wyświetleń: 74
Witam mamy, dla naszych pociech mam piękne piosenki, bo wiadomo że muzyka najszybciej uspakajają :)
Warto nasze maluchy od najmłodszych lat utożsamiać z muzyka, kreuje ona wiele ważnych odruchów u naszego bobasa. Również w przypadku czytania, warto robić to z muzyka aby dziecko miało ubaw i z chęcią chciało to robić.
 
A czy ktoś z WAS uczył czytać swoje dzieci?
Bo na razie toczy się dyskucja - po co, na co,czy warto..
Niektórzy MUSZĄ nauczyć swoje dzieci czytać - np. ja..
Mieszkamy za granicą i moja 3 latka sama nie nauczy się czytać. Nie nauczy jej także Pani nauczycielka, bo Pani nauczycielka nie zna polskiego... A ja chcę, żeby moja córka znała polski i w mowie i piśmie.
Nie mam więc wyjścia - JA SAMA muszę nauczyć ją czytać...
Stąd moje pytanie - właściwie powtórzę pytanie założycielki wątku - JAK NAUCZYĆ takiego cztero czy pięciolatka czytać??
Zobacz sobie na FB profil Sylabami. Ucza czytac dzieci juz 3letnie, metodą krakowska, maja zajecia online dla dzieci spoza PL.
Mialysmy kilka lekcji i mojej corce sie podoba.
 
Ja mogę Ci polecić to co my mamy do nauki pisania i czytania tak aby zainteresować dziecko. Korzystamy z książek od Wydawnictwa MD Monika Duda i na początek polecam Szlaczki ze smokiem i Szlaczki i wzorki z Azorkiem do nauki pisania po śladzie. Moje dzieci uwielbiają te ksiażeczki. Są pięknie ilustrowane, dobrze przygotowane pod względem merytorycznym i co najważniejsze na każdą kieszeń Dla nieco większych Misie urwisie, Sówki mądre główki czy Literki i cyferki, nauka i zabawa!
 

Załączniki

  • sowki-madre-glowki_1205_k.jpg
    sowki-madre-glowki_1205_k.jpg
    13,3 KB · Wyświetleń: 43
  • misie-urwisie_1428_k.jpg
    misie-urwisie_1428_k.jpg
    15 KB · Wyświetleń: 45
  • literki-i-cyferki-nauka-i-zaba_1470_k.jpg
    literki-i-cyferki-nauka-i-zaba_1470_k.jpg
    14,4 KB · Wyświetleń: 42
reklama
reklama
Do góry