reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nauka czytania i pisania

Dołączył(a)
9 Sierpień 2019
Postów
6
Cześć, jakie macie sposoby na naukę czytania i pisania? coś co nie zanudzi i nie zniechęci na starcie. Macie jakieś doświadczenia?
 
reklama
Są metody dla maluchów. A z tych tradycyjnych to jestem zdania ze najlepiej poczekać aż będzie zainteresowane tematem. Moja starsza nauczyła się w 1 klasie (po to ona jest...). Młodsza nauczyła się przy starszej. Interesowało ja. Dałam elementarz a ona tylko co jakiś czas pytała mnie lub siostrę jaką to litera (było to zanim poszła do zerowki). Pisala fonetycznie :) w szkole nauczy sie normalnie. Najwazniejsze to wspolnie czytac ;)
 
Na początku polecam sylabizowanie i głosowanie zaczynając od prostych słów np. kot, dom, mama, tata. Potem można bawić się w łańcuszki np. ty powiedz słowo zaczynający się na literkę k np. Kot, a dziecko mówi słowo na ostatnią literkę słowa, które Ty podałaś czyli np. tama. Następnym etapem powinno być liczenie liter w wyrazach, potem słów w zdaniu. Potem można wprowadzać litery
 
reklama
Ja mogę Ci polecić to co my mamy do nauki pisania i czytania tak aby zainteresować dziecko. Korzystamy z książek od Wydawnictwa MD Monika Duda i na początek polecam Szlaczki ze smokiem i Szlaczki i wzorki z Azorkiem do nauki pisania po śladzie. Moje dzieci uwielbiają te ksiazeczki. Są pięknie ilustrowane, dobrze przygotowane pod względem merytorycznym i co najważniejsze na każdą kieszeń :)
 

Załączniki

  • szlaczki-i-wzorki-z-azorkiem_1554_k.jpg
    szlaczki-i-wzorki-z-azorkiem_1554_k.jpg
    12,8 KB · Wyświetleń: 53
  • szlaczki-ze-smokiem_1381_k.jpg
    szlaczki-ze-smokiem_1381_k.jpg
    13,6 KB · Wyświetleń: 55
Do góry