reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nauka dziecka

Dołączył(a)
14 Czerwiec 2023
Postów
2
Witam, proszę o pomóc dziecko w tym roku idzie do szkoły. W czasie wakacji chciałabym trochę przygotować do go, żeby latwiej mu było. Jakie znacie fajne sposoby.
 
reklama
Niech dziecko ma troche wakacji i wolnego. Zaraz zacznie sie kierat. Juz sama zmiana otoczenia to bedzie stres. Nie dokladaj mu. Spedzcie razem fajny czas. To go zrelaksuje.
 
@Peni

Uczę dzieciaki z klas 1-3 od lat i radę mam jedną - przede wszystkim wyluzuj Ty :)
Twoje dziecko pójdzie do szkoły i wszystkiego się dowiecie. Wtedy na bieżąco będziesz mogła wspierać pierwszaka. Teraz Twoje dziecko potrzebuje widzieć w Twoich słowach i działaniach, że w szkole będzie po prostu fajnie. Wiem, że to dla rodzica duże emocje, ale dzieci naprawdę to widzą. Nie panikuj, że nie ma jeszcze listy z wyprawką, że nie wiesz jaki będzie plan, że nie znacie wychowawczyni. Nie mów swoich obaw na głos. Zróbcie świetny dzień z wybieraniem tornistra i piórnika i cieszcie się wakacjami. Niczego więcej nie potrzeba. Będzie dobrze! :)
 
reklama
Zresztą klasy I-III to też taka bardziej zerówka 😂
Tak, od kiedy? Bo mój syn jest w 2 klasie podstawowej i nie przypominam sobie, żeby było jak w zerówce ..
Już od 1 klasy czegoś wymagają to po A. Po B dochodzą do tego zajęcia dodatkowe, które mogą rozwinąć dziecko. Może dawno dzieci miałaś w podstawówce, teraz są inne czasy i nie ma się z czego śmiać nawet.
 
Do góry