reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nauka korzystania z nocnika

eMa87

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Sierpień 2016
Postów
399
Moj 2.5 letni syn miesiac temu dostal nocnik. Najpierw byli oswajanie, tlumaczenie, pierwsze próby, o dziwo zakończone sukcesem. Od kilku dni korzystajac z faktu ze jestem w domu, synkowi zalozylam majtki i o ile w pierwszy dzien mialam wrazenie ze od razu zalapal, sadzalam go na nocniku, on robil siku ja chwaliłam, drzemke tez wytrzymal, jedynie na spacerze sie posikal. Na noc zakladam pieluche. Jednak w nastepne dni do nocnika kompletnie nie chcial sie zalatwiac, a chwile potem sikal w majtki. Dodam ze to za ma mokro mu nie przeszkadza. Nigdy nie przeszkadzalo niestety... :/ Zastanawiam sie czy jest juz na to gotowy, ogolnie pozno zaczal siadac, chodzic, bardzo malo mowi. Czy na chwile odpuścić i sprobowac za jakis czas? Jak tlumaczyc? Ile to u was trwalo?
 
reklama
Rozwiązanie
Moja córka nie ma 2 lat jeszcze ale siada na nocnik sama bo siostra na kibelek siada wiec może łatwiej ze łapie od starszej córki ale traktuje te siadanie bardziej w formie zabawy na nocnik...
Mój syn nocnikiem się bawił... :) załapał że jak coś do niego wpadnie to nocnik śpiewa. Wrzucal wiec do niego wszystko co miał pod ręką. Jak miał 2 latka i 3 miesiące puszczalam go bez pieluchy ale podobnie jak u was, nie przeszkadzało mu kompletnie że ma posikane spodnie. Doszło do tego że chodził i sikal wszedzie ale na nocnik nie chciał. Jak zasikal mi laptop to go pokrzyczalam i wtedy jakos skumal i zaczął chodzic na nocnik. Myślę, ze 2,5 roku to odpowiedni czas ale dzieci sa różne i naprawdę ciężko odpowiedzieć czy czas na nocnik u was jest odpowiedni. Syn koleżanki zaczął wołać siku jak skończył 2 lata, słyszałam o dzieciach ktore w wieku 3 lat sikaja w pieluche.
 
Moja córka dokładnie 28 lipca ma trzy latka i właściwie też nie dawno załapała do czego jest nocnik ( również założyłam w tej sprawie temat). Nie ukrywam jak była młodsza też ją uczyłam ale wszyscy wkoło mówili że 1.5 roku to za szybko. Teraz jest okey wychodzi na spacer bez pampersa tylko w nocy nie potrafi jeszcze wytrzymać mimo podawania mniejszej ilości płynów na noc.
 
Moja córka nie ma 2 lat jeszcze ale siada na nocnik sama bo siostra na kibelek siada wiec może łatwiej ze łapie od starszej córki ale traktuje te siadanie bardziej w formie zabawy na nocnik...
 
Rozwiązanie
Do góry