reklama

nauka literek i cyferek

Temat na forum 'Wychowanie' rozpoczęty przez nova123, 11 Październik 2011.

1. nova123

nova123 Początkująca w BB

hej, szukam pomocy dydaktycznych dla małego szkraba do nauki literek i cyferek, z czego korzystacie albo czy znacie jakieś ciekawe i zajmujące zabawki, pomoce dydaktyczne?

2. mata-kow

mata-kow mama do kwadratu :)

U nas na początku napisałam kilka literek (pierwsze od imion najbliższej rodziny i m, t, b, d - od początków wyrazów mama, tata itd). Potem wydrukowałam cały alfabet i pociełam na literki, znalazłam jeszcze układankę drewniana w sklepie wszystko po 5 zł (podobna do tej ALFABET -DREWNIANE PUZZLE (1851863974) - Aukcje internetowe Allegro). Poza tym mamy kilka książek z alfabetem. Z literkami podobnie. Na spacerkach też można spotkac litery bądź cyfry, tak smao jak można liczyc płotki, drzewa itp. podobnie z kolorami :tak: nie trzeba wydawac masy pieniędzy, żeby dziecko bawiąc się uczyło ;-)

3. reklama
  4. hugh

hugh Zaciekawiona BB

5. Tygrysek1985

Tygrysek1985 Fanka BB :)

mata uczysz juz swoja 3 latke literek, z jakim efektem

6. naja

naja Fan(ka)

także uważam, że dla malucha na początek najlepszą pomocą dydaktyczną są bliscy mu dorośli i świat. nie kupowałam niczego, bo i po co. dookoła tyle liter, napisów, cyfr, a z liczenia i czytania można zrobić doskonałą zabawę, choćby na spacerze. nieco inwencji tylko. czasem myślę, że producenci różnego badziewia wmówili nam rodzicom, że nasze dzieci najlepiej, a może tylko wtedy będą się rozwijać, gdy obłożymy je grami, programami komputerowymi, pomocami dydaktycznymi. pytanie po co. nieco naszego czasu i woli i efekty będą o wiele lepsze;-)

no i w ogóle po co 3latkowi umieć czytać? spokojnie niech sobie poznaje świat, w tym litery i cyfry, wszystko przyjdzie z czasem, i niejako 'samo', jeśli będzie się zwracać uwagę w zabawie i codziennych czynnościach na to o co nam chodzi, a nie gdy siądzie się by dzieciaka uczyć tak w gruncie rzeczy abstrakcyjnych pojęć. poza tym na pewno czytając codziennie, przy okazji wskazując na na przykład ozdobne literki w książce na pewno osiągnie się zamierzony efekt i zachęci malucha do poznawania liter.

7. Madzia_33

Madzia_33 Mama Julki i Krzysia !!!

dziewczyny nie przesadzajcie jednak nauka maluchów.. bo jak pójda do przedszkola to sie beda nudzic.. Nic na siłe.. Mozna wprowadzac jak dziecko samo wykaze zainteresowanie..
    a fajna jest lsiązka basi badowskiej ""abecadło"" -chyba ma taki tytuł, duze literki i fajne wierszyki do każdej

w empiku albo na necie mozna dostac

8. Tygrysek1985

Tygrysek1985 Fanka BB :)

madzia dzieki poszukam

9. dobramamaewa

dobramamaewa Zaciekawiona BB

Hej ja rozpoczełam poszukiwania różnych stron właśnie z zabawami dla dzieci... z tych fajniejszych.. polecam:
    Nauka cyfr - Zadania dla Przedszkolaków - Edukole - Wirtualne Przedszkole
    Gry online
    Gry matematyczne. Gry dla dzieci, gry edukacyjne. Darmowe gry online. Ubieranki, kolorowanki dla dzieci - YUMMY.pl
    Edukacyjne gry i zabawy dla małych dzieci
    DUPLO Świat
    ps. dodatkowo na stronie lego duplo jest znowu konkurs polecam chociaż ostatnio nic nie wygrałam, to może tym razem się uda ;-)
    Podobno trzeba próbować...

10. reklama
  11. poziomka99

poziomka99 Zdobywam przyjaciół:)

12. magda1978

magda1978 Fanka BB :)

Moja Ola literek nauczyła się z piankowych puzzli, miała jakieś 2,5 roku, bardzo długo to była jej ulubiona zabawa

Poleć forum