reklama

Nauka nocnikowania

Temat na forum 'Dzieci urodzone w sierpniu 2006r.' rozpoczęty przez Leika, 12 Marzec 2008.

1. Leika

Leika Matka Polka

Nadszedł czas na nocnik. Niektóre z Was już od pewnego czasu wysadzają maluszki na nocnik, inne pewnie jeszcze z tym zwlekają.
    Podzielmy się w tym wątku swoimi doświadczeniami, pojawiającymi się problemami oraz, oczywiście, sukcesami na drodze do zrezygnowania z pieluch.

Zapraszam do dyskusji :tak:

2. mada78

mada78 Sierpniowa mama'06 Fan(ka)

Leika- dobry pomysł:tak:szkoda tylko że ja nie mam sie czym chwalic:zawstydzona/y:
    czekam kobitki na instrukcje jak posadzic dziecko na nocnik bez jazgotu na cala dzielnice;-)

3. reklama
  4. hajduga87

hajduga87 Zaangażowana w BB

Moj Kubus lubi nocnik , ale jedyne co namim robi to siedzi . Potrafi siedziec na nim nawet 20 minut i nic niezrobic . A jak ubiore mu tylko pieluche to odrazu robi siku . I naprawde niemam zadnego pomyslu jak go zachecic . Kupilismy nawet nasadke na sedes podobamu sie ale caly czas trzyma sie bokow toalety bo boi sie ze spadnie . Zapewne dlatego ze nieczuje podlogi .

5. bedyta

bedyta Sierpniowa mama'06

Alka nocnik zna i lubi, ale niekoniecznie coś do niego zrobić, kupka była może ze dwa razy, siku już częściej, bawi się i nagle ściąga gacie i na nocnik siada, ale wtedy najczęściej na darmo:-p będzie cieplej to może włączę program "dzień bez pieluchy", ale na razie jakoś nie mam parcia;-)

6. Leika

Leika Matka Polka

Ja z typową nauką nocnikowania czekam na późną wiosnę/lato, aż się zrobi na tyle ciepło, by synek mógł biegać po mieszkaniu w majteczkach.
    Na razie od września zeszłego roku przyzwyczajamy młodego do nocnika - codziennie wieczorem, przed kąpielą, wysadzam go na chwilę na nocnik. Czasami zrobi siku, czsem nie...
    Od mniej więcej tygodnia poszerzyliśmy ten rytuał - jeśli mamy siusiu, to idziemy razem do łazienki, wylewamy siuśki do kibelka, robimy im "papa" i spuszczamy wodę. Młodemu bardzo podoba się ten rytuał - a ja mam nadzieję, że dzięki temu chętniej będzie robił do nocniczka.
    Od kilku dni wysadzam go także po popołudniowej drzemce.

7. sandra1982

sandra1982 Sierpniowa mama'06 Fan(ka)

Mada, nie martw sie, ja tez nie mam czym sie chwalic :-p
    Chyba, ze tym, ze mam codziennie nalane na podloge :baffled::-p:-D

Ja tez juz od dluzszego czasu codziennie przed kapiela sadzam Sare na nocnik, ale ona posiedzi max. 30 sek., ucieka i robi siku na podloge, po czym sama sie karci mowiac "nie nie" i pokazujac paluchem ;-)Wie, ze zle robi, ale cos mi sie wydaje, ze ona sika na podloge specjalnie, bo ja to strasznie bawi.
    Tez czekam na cieple dni i wtedy bedzie smigac, w moje wolne dni, bez pieluchy po mieszkaniu :tak:

Stwierdzam, ze przeciez do konca zycia nie bedziechodzic w pieluchach, wiec predzej czy pozniej i tak zacznie sikac do nocnika albo kibelka ;-):-)

8. Leika

Leika Matka Polka

Widzę, że wszystkie czekamy na wiosnę :-D:-D
    Zastanawiam się tylko, kiedy dziecko zacznie sygnalizować potrzebę? Z innego forum wiem, że niektóre maluszki już tak robią; teoria mówi, że zaczyna się to między 18 miesiącem a 3 rokiem życia. Więc tak sobie myślę, że w naszym przypadku wiosna/lato to jak najbardziej odpowiedni czas na systematyczną pracę z nocniczkiem :tak:
    Tylko nam cierpliwości trzeba do przesikanych ubran :-D:-D

9. sandra1982

sandra1982 Sierpniowa mama'06 Fan(ka)

Ja taka prawdziwa nauke zaczne latem pewnie jak w ogrodzie bedzie mogla w majtochach samych gonic :-D wiec prania nie bedzie zbyt wiele :-pTylko ciekawe jak dlugo zajmie nam ta nauka :baffled: bo Sarze jak narazie mokre dupsko nie przeszkadza :-p

10. reklama
  11. falbala1

falbala1 Fanka BB :)

u nas jak u wiekszosci postep praktycznie zaden posiedzi Julka na nocniku chwile jak czyta to dluzsza chwile potem wstaje i wpycha pieluche do nocnika z zamyka klape dumna jak paw albo miski kladzie i mowi sisi i to wsio :-D

12. hajduga87

hajduga87 Zaangażowana w BB

Mój Kubus dziś zrobił siku do nocnika . Jak miał 13 misiecy cos go zraziło i niechciał robic a dzis rano przemugł swój strach i sie udało

Poleć forum