reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nauka nocnikowania

Badaicka- nic na siłe...zrób przerwe, nie pokazuj nocnika przez dwa tygodnie, później weź małą do wc razem z nocnikiem , ty usiądź na swoim miejscu , mała na nocniku, u nas załapało od razu , minął miesiąc od takiej sytuacji i młoda przestała sikac w nocy!!
to była rada Bedytki i sie sprawdziła:tak: nie wiem jaki w zasadzie macie problem ale moze to co napisałam pomoze...głowa do góry i do przodu;-):-)
 
reklama
Chociaż nie powiem,bo od jakiegoś czasu zaczęłam ją rególarnie na niego sadzać-tak co 1h-1,5h i chyba zaczyna łapać o co chodzi.Nawet miała parę dni,że wołała już.:happy: Ale powiem Wam,że na wiosnę muszę poczynić drastyczne kroki i zabrać jej pieluchę całkowicie,bo widzę,że dopóki ma ten komfort,że nie poleje sobie po nogach to nie ma potrzeby wołać na nocnik:-:)baffled:
 
Badaicka- nic na siłe...zrób przerwe, nie pokazuj nocnika przez dwa tygodnie, później weź małą do wc razem z nocnikiem , ty usiądź na swoim miejscu , mała na nocniku, u nas załapało od razu , minął miesiąc od takiej sytuacji i młoda przestała sikac w nocy!!
to była rada Bedytki i sie sprawdziła:tak: nie wiem jaki w zasadzie macie problem ale moze to co napisałam pomoze...głowa do góry i do przodu;-):-)
Maduniu no problem jest z tym,że mała wcale nie sygnalizuje tego,że chce siku,a jak nasiura w pieluche to może mieć nawet tak mokro,że pampersa przesika a to jej nie przeszkadza:-:)-:)-(
Gaduła z niej straszna wszystko już potrafi powiedzieć,że jest głodna,chce pić itd a ztym nic:-(
 
Baidacka- nie zakładaj pieluchy, tylko same rajstopki albo dresik, coś co łatwo i szybko zsuniesz w dół, raz drugi poleje po nogach wytłumaczysz ze to fe, nie ładnie i ze jest dużą dziewczynka i w koncu łapnie o co biega, moja tez jak miała pieluche to nie sygnalizowała dopiero później jak odstawiłam pampersiory...cierpliwości, cierpliwości i jeszcze raz cierpliwości życzę:-)
 
Mada zrobiłam jak radziłaś.Większość dnia młoda jest bez pieluchy i
ZACZĘŁA WOŁAĆ na nocnik


Jeszcze jej się oczywiście zdarzy nasiurać w majtasy ale jest OGROMNY postep.
Dziekuje bardzo
 
Baidacka- jak to mówią Bracia Koala "jesteśmy tu po to aby pomagać";-):tak:i nie masz za co dziękować.Oczywiście ogromne gratulacje dla córci:-)
 
Badaicka, wielkie gratulacje!!!

A ja Wam powiem, ze moje dziecie przespalo cala noc bez pieluchy!!! I to przez zupelny przypadek - wczoraj maz wyjal ja z kapieli, ja w miedzyczasie robilam jej omleta na kolacje, ubrana przyszla do kuchni, zjadla kolacje, napila sie, umylysmy zabki i poszla spac. Bez pieluchy, bo nie zauwazylam :-D :-D No i nie bylo siusiu :-) dopiero rano :-)
 
reklama
hej dziewczyny:) trafiłam tu wcześniej i podczytywałam was:) najpierw jak Anika tu zaglądała teraz Madzia Badaicka:)
u nas tez ciezko z nocnikiem...przebieram go 3-4 razy na dzien:( co sie pytam to nie chce siku, a potem leje w gaciochy. mja juz 2,5 roku Domiś wiec powinien juz skonczyc z pieluchowaniem...
jeden dzien byl przelomowy bo nie zdarzylo mu sie nasiurac w majteczki (sama go sadzalam nawet jak mowil ze nie chce), ale to byl tylko jeden dzien..natomiast z kupką:( wstrzymuje za kazdym razem jak ma majtole, pozniej dwa dni sie nie moze zalatwic i wowczas wali do pampersa z wielkim trudem i nieraz placzem:(
dzis juz dwa razy go przebieralam:( kurcze jak tak dalej bedzie to osiwieje:)
 
Do góry