reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nauka nocnikowania

czy ktoś jeszcze w dzień w pieluszkach chodzi??
W dzien chyba wszystkie sierpniaki lataja juz bez pieluch :tak::-):tak:

Wama, gratulacje dla Pata! Super, ze juz zupelnie odpieluchowani jestescie :tak::-)

My na noc dalej pampers, bo rano mokro :sorry2::baffled:
Ale w zeszly weekend jak spala w Wisle to 2 noce pod rzad budzila sie rano z sucha pielucha :tak:
 
reklama
A ja mam załamke,bo mojej Paulinie juz dwa razy zdażyły sie nocne wpadki :szok::szok::szok: juz od dawna nie sikała w nocy nawet jak nosiła jeszcze pieluchę, wiec nie wiem co jest grane.
Wprawdzie przeszła oststnio zapalenie pecherza ale to juz wyleczone a nawet wtedy nie zdażyło jej się nocne moczenie.
Więc siedzę na necie i szukam informacji.
Narazie znalazłam takie cuś, może którąś z Was zainteresuje
NOCNE MOCZENIE
 
Badaicka, uspokoj sie kobietko, pamietaj, ze mimo, ze nasze dzieciaki dzielne sa to, to jeszcze dzieci i maja prawo sie czasami zmoczyc. Zwlaszcza, ze dzieci do ukonczenia 4 roku zycia nie maja jeszcze do konca wyksztalconego ukladu moczowego i nie kontroluja sie do konca!! Mala wpadka jak sie zdarzy to nic - nie ma co sie denerwowac. Moja mala przez tydzien czasu sie noc w noc moczyla w pewnym momencie, podejrzewam, ze sie po prostu dosc mocno podstresowala albo cos jej sie snilo w nocy - po tygodniu jak reka odjal. Teraz zdarzaja jej sie jeszcze wpadeczki, ale sporadycznie, a ja nie reaguje negatywnie i jest ok...
A moze tez byc, ze Twoja Pauline cos podwialo na spacerku i moze jakas mala infekcje ma - poobserwuj ja i podpytaj, czy jej nic nie boli w trakcie siusiania albo czy brzuszek nie boli...
Najwazniejsze - nie stresowac sie :-)
 
Dokladnie Badaicka, przeczekaj, nic na sile :sorry2:To jeszcze nie jest nocne moczenie, co innego jakby mala miala 5-6lat i sikala w nocy, a nasze dzieci to jeszcze maluszki i moga sie im zdarzac wpadki.

Sara dalej uzywa na noc pampersa - co prawda juz ktoras noc z kolei budzi sie rano z suchym, ale chce jeszcze ja przetrzymac - jak zobacze po 2 tyg. ze codziennie rano sucho, to wtedy poloze ja bez na probe :tak:

A wczoraj Sara zrobila mi na zlosc - byla u mnie kolezanka, gadalysmy, nagle Sara wchodzi do kuchni cala zasikana. Pytam jej co to zrobila, a ta, ze sie posikala, pytam dlaczego, a Sara "bo chcialam" :baffled:
 
No i po kilku dobrych dniach z sucha pielucha, dzisiaj rano pielucha byla mokra - co prawda wyczuwalam w niej tylko jedno sikniecie ;-):-p ale dalej ciagniemy z pampkiem w nocy :sorry2:
 
Boje sie probowac, bo trzecia noc z kolei mokra :sorry2:

Poprzedz kladzenie spac bez rozmowa, po 18 nie dawaj pic (a przynajmniej baaardzo malo i tylko wode), na kolacje cos "stalego" i spanie po uprzednim dwukrotnym wysikaniu :-)
Dopoki nie sprobujesz nie bedziesz wiedziala :-) Wydaje mi sie, ze Sarunia ma szanse Cie zaskoczyc :-)
 
reklama
Do góry