reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nauka picia z mm z butelki 10 miesięcy HELP

Kaśka 1983

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Kwiecień 2009
Postów
568
Powoli chciałam prowadzić jedno karmienie mm mojemu 10 miesięcznemu synowi kp. Około roku chcę zakończyć kp to jest moja decyzja. Głupio zrobiłam, że nie uczyłam go jak miał z 4 miesiące a teraz to już jest problem. Mleko mu nie smakuje a butelkę odpycha, zatyka buzię albo płacze i krzyczy ne, ne ne ! pił już bebico, hip i szukam dalej mleka :) Z niekapka nie chce pić, wąskie, szerokie smoczki odpadają.

Zastanawiam się nad butelka mimijumi cena około 100 zł ale może ta mu bardziej przypadnie do gustu.

Pokarmy stałe wprowadziłam jak miał 5,5 miesiąca i je wszystko chętnie z łyżki a mleko jest bleee.

Może macie jakiś patent
 
reklama
Powoli chciałam prowadzić jedno karmienie mm mojemu 10 miesięcznemu synowi kp. Około roku chcę zakończyć kp to jest moja decyzja. Głupio zrobiłam, że nie uczyłam go jak miał z 4 miesiące a teraz to już jest problem. Mleko mu nie smakuje a butelkę odpycha, zatyka buzię albo płacze i krzyczy ne, ne ne ! pił już bebico, hip i szukam dalej mleka :) Z niekapka nie chce pić, wąskie, szerokie smoczki odpadają.

Zastanawiam się nad butelka mimijumi cena około 100 zł ale może ta mu bardziej przypadnie do gustu.

Pokarmy stałe wprowadziłam jak miał 5,5 miesiąca i je wszystko chętnie z łyżki a mleko jest bleee.

Może macie jakiś patent
A probowalas butelki lovi medical? Moja mala ja lubi i nie toleruje innej.. i mleko babydream z rossmana,nie jest slodkie ;)
 
Powoli chciałam prowadzić jedno karmienie mm mojemu 10 miesięcznemu synowi kp. Około roku chcę zakończyć kp to jest moja decyzja. Głupio zrobiłam, że nie uczyłam go jak miał z 4 miesiące a teraz to już jest problem. Mleko mu nie smakuje a butelkę odpycha, zatyka buzię albo płacze i krzyczy ne, ne ne ! pił już bebico, hip i szukam dalej mleka :) Z niekapka nie chce pić, wąskie, szerokie smoczki odpadają.

Zastanawiam się nad butelka mimijumi cena około 100 zł ale może ta mu bardziej przypadnie do gustu.

Pokarmy stałe wprowadziłam jak miał 5,5 miesiąca i je wszystko chętnie z łyżki a mleko jest bleee.

Może macie jakiś patent
butelka po wodzie z dzióbkiem, kakao?, bidon ze słomką, Twoje mleko odciągnięte i mieszane z mm, żeby zejść do mm.
 
Jedna moja córka piła mm tylko "na śpiocha". Może to nie być problem butelki tylko tego że chce wyłącznie z piersi.
 
nie umiem ściągać mleka ... z 20 ml ściągnę wyciskając :) mały się najada ale jest bardziej efektywny niż laktator.

Podaje mu niekapek też jest na nie. Soczki tak ale łyżką :)
 
Polecam w tym wieku raczej kubek, bidon, kubek 360.
Jest opcją że nie będzie chcieć pić mm. Jeśli odpowiednio zbilansujesz dietę to nie musisz po roku przy odstawieniu kp podawać mm. Może tędy droga?
Jest super live na fb Gosi Jackowskiej - dietetyka dziecięcego właśnie na ten temat. Jak nie masz fb to jest też wpis na jej blogu. Bardzo polecam.
 
Niekapek i bidon małemu zdecydowanie nie pasuje. Co do zbilansowanej diety pewnie jeśli się nie nauczy nie będzie wyjścia. Wiadomo mleko z kartonu (krowie) podane łyżeczką 1.5 % mu smakuje. Ja mu się nie dziwę, mleko mm śmierdzi i ja bym tego nie wypiła. Potem tylko mi to życie utrudni, żeby miał zbilansowaną dietę, nie wspomnę o kosztach. Może jak już mu wyrosną jedynki bo się powoli przebiły, zacznę mu podawać zwykłe jedzenie.

Także drogie mamy jak KP podawajcie chociaż wodę przez butelkę ...
 
reklama
Dokładnie, śmierdzi.
Nie jest trudno zbilansować dietę po roczku. Jogurt, mleko (koniecznie pełne, nie odtłuszczone), ser żółty, biały czy inne produkty nienabiałowe. O dokładnych porcjach przeczytasz w ww. źródłach.

Także drogie mamy jak KP podawajcie chociaż wodę przez butelkę ...
Tylko jeśli chcecie szybko przejść na mm. W innych wypadkach nie jest to konieczne ;)
 
Do góry