reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nauka picia ze słomki

SleepingBeauty

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Sierpień 2018
Postów
512
Cześć :)
Właśnie zaczęłam uczyć moje dziecko (ma prawie 8 miesięcy) pić z butelki ze słomki. Niestety, nie rozumie ono jak to działa.. Gryzie tylko słomkę. Kompletnie nie wiem jak go nauczyć pić :( Macie jakieś porady ?
 
reklama
Moja nauczyła się patrząc na swoją starszą siostrę ale miała wtedy równy rok. No i nie z butelki tylko od razu ze szklanki takiej grubszej . Takiej samej jak miała siostra. Po prostu chciała to samo. Przy pierwszym dziecku "bawiłam się" w dziecięce talerzyki itp. A przy kolejnych przekonałam się że najlepiej jak dziecko je i pije z całą rodziną z takich samych talerzy i kubków i najszybciej się wtedy uczy . Chociaż myślę że to nie zawsze może zadziałać bo dzieci są różne. A może 8 m-cy to może za wcześnie...
 
U nas bylo tak samo. Corka gryzla rurke zamiast zasysać. Kupilam w pepco bidon z twardym ustnikiem i poczatkowo naciskalam butelke tak zeby woda troszke sama leciala. Jak załapała to potem z normalego bidonu w gumowa rurką juz pila
 
Moja ma 9 msc i pije z bidonu przez rurke ale to poprostu moje szczescie ze trafilam z tym odpowiednim, czasami tak ciezko przez te rurki leci woda ze doroslemu trudno pociagnac a co dopiero dziecku, no i to nie jest cos czego trzeba juz teraz nauczyc, daj czas, wkoncu zalapie, podkladaj czesto, przechyl na poczatku zeby poczula ze tam cos poleci i moze wtedy sie przyssie, powodzenia.
 
Mam synka, teraz skonczyl 7miesiecy. Z miesiac temu kupilam mu bboxa. Kilka razy podalam i tez gryzl rurke, odlozylam na tydzien czy dwa. Pochwycil od razu. Teraz pijemy tylko z tego bidonu. Jest super ;-) Zaluje ze dowiedzialam sie o nim tak pozno bo mam dwojke starszakow i bywalo roznie.
Cześć :)
Właśnie zaczęłam uczyć moje dziecko (ma prawie 8 miesięcy) pić z butelki ze słomki. Niestety, nie rozumie ono jak to działa.. Gryzie tylko słomkę. Kompletnie nie wiem jak go nauczyć pić :( Macie jakieś porady ?
 
My też mamy b.boxa, zaczęłam jej dawać jak mialav5 miesięcy, najpierw gyzla jak gryzak, to zabierałam, potem raz, drugi się zaciągnęła, koło 6 miesiąca juz piła ładnie, teraz ma 9 i wciąż czasem go gryzie, myślę że sam się nauczy, daj mu czas i próbuj.
 
Do góry