reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nauka pisania i Światowy Dzień Leworęczności

stabilo

Początkująca w BB
Dołączył(a)
30 Lipiec 2009
Postów
19
Wszyscy rodzice, chcą aby ich dzieci dobrze się rozwijały. Nauczyły się ładnie pisać, dobrze czytać. Dzieci leworęczne często mają problemy z posługiwaniem się przyborami szkolnymi przeznaczonymi dla osób praworęcznych. Nie wszyscy wiedzą, że na rynku można znaleźć przeznaczone dla osób leworęcznych długopisy, kredki itp. W związku z tym myślę,że zainteresuje Was informacja o eventach związanych z Światowym Dniem Leworęcznych.

8 sierpnia w wybranych sklepach w Warszawie i we Wrocławiu organizowane będą eventy dla osób leworęcznych. Myślę, że warto udać się na taką imprezę i zapoznać się z przyborami szkolnymi, jeśli nasze dziecko jest leworęczne.
Imprezy są bezpłatne, otwarte dla wszystkich.

Więcej informacji możecie znaleźć na stronie http://www.leworecznosc.pl
 
reklama
Moj synek tez jest leworeczny. No i rzeczywiscie mam czasem problemy. Niejest latwo malowac mu normalnymi kredkami i musze kupywac mu te grobe. Jak byl malutki cieszko przyzwyczail sie do lyrzeczki no i wiem ze lepiej by bylo kupic mu specjalne sztucce. Zobaczymy jak to bedzie jak pojdzie do przedszkola... ;)
 
Moj synek tez jest leworeczny. No i rzeczywiscie mam czasem problemy. Niejest latwo malowac mu normalnymi kredkami i musze kupywac mu te grobe. Jak byl malutki cieszko przyzwyczail sie do lyrzeczki no i wiem ze lepiej by bylo kupic mu specjalne sztucce. Zobaczymy jak to bedzie jak pojdzie do przedszkola... ;)

Przybory szkolne dla dzieci leworęcznych ułatwiają im naukę pisania, rysowania.
Specjalnie wyprofilowane pióra, długopisy oraz szybko schnący atrament sprawia, że dziecko nie musi już martwić się o rozmazywanie tego co napisze.

Pamiętaj, że kiedy Twoje dziecko zacznie uczyć się pisać, dobrze jest przygotować mu odpowiednie miejsce do pracy. Dziecko powinno siedzieć z lewej strony ławki, stołu, a zeszyt powinien leżeć ukośnie , dzięki czemu dziecko będzie mogło śledzić co pisze, a tekst nie będzie się rozmazywał. Światło powinno padać na zeszyt z prawej strony. Ważne aby całe przedramię opierało się na blacie, jakość pisma jest wtedy lepsza.

Co do sztućców, leworęczni zgłaszają problemy z nożami, dlatego też można już kupić w Polsce, dedykowane im przybory kuchenne.
 
Na stronie sklepu Zygzak można obejrzeć fotorelację z eventów.
Ogólnie impreza się udała :)
Rodzice i dzieci mieli okazję przetestować przybory dla leworęcznych w zabawie.
Wszyscy, którzy odwiedzili w tym dniu sklepy wzięli udział w konkursach.
 
fajna sprawa dla ludzi leworecznych
a co do dzieci to moj mlodszy syn jest leworeczny i jaksi czas temu juz postanowilsmy pokupowac my rozne przydatne rzeczy na codzien wlasnie dla dzieci leworecznych mysle ze w 100 procentach ulatwiaja mu zycie
 
Rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Czy Wasze dzieci myślą już o szkole?
Pamiętam, gdy szłam pierwszy raz do szkoły nie mogłam się doczekać. Chciałam nauczyć się ładnie pisać :), niestety moja leworęczność sprawiała mi problemy.
Na szczęście miałam świetnego nauczyciela, który wiele mi pomógł i dziś piszę :) może nie pięknie, ale ładnie :)
Największym problemem był dla mnie jak pisać aby nie rozmazać tego co właśnie napisałam. Co ciekawe, dzieci praworęczne też miały podobne trudności. Było to demotywujące, szybko się zniechęcałam.
Dziś dzieciaki mają łatwiej, szybkoschnące atramenty w piórach i problem rozwiązany.
Ale pisanie też sprawia im problemy, podobnie jak kiedyś nie mają motywacji, nudzą się.
Moje propozycje to zabawy w pisanie np. pisanie patykiem po pisaku :)
Macie jakieś sposoby żeby ożywić naukę pisania?
 
reklama
W serwisie CZATeria jutro gościem będzie P. Prof. Górska -Kierownik Laboratorium Ergonomii i Kształtowania Środowiska Pracy. Czat dotyczyć będzie przygotowania dziecka do pierwszych dni szkoły,"opowie min. jak ograniczyć stres dziecka oraz jakie zagrożenia (w sensie psychicznym) mogą czekać na dziecko w szkole. Dowiemy się również czym jest ergonometria i dlaczego tak ważne jest prawidłowe pisanie (ręka mniej się męczy, szybciej można pisać, nie ma zwyrodnienia stawów) oraz jakie przybory szkolne odpowiednie są dla dzieci leworęcznych."

Odsyłam do informacji:
Prof. Ewa Górska - Goście CZATerii - CZATeria w INTERIA. – rozmowy z ciekawymi gośćmi, wywiady z gwiazdami, zapisy czatów.
NA stronei znajduje się mail na który można wysyłać pytania do P. Profesor.
Początek CZATa w środę, 26 sierpnia o godz. 13:00.
 
reklama
Do góry